Zavrieť

Porady

účtovanie stravných lístkov v JU

Ako zaúčtujem do výdavkov stravné lístky vo výške 89 Sk v JÚ?
V PÚ by som to dala na účet 213, uplatnila DPH a do výdavkov by som nasledne davala lístky podla počtu odpracovaných dní v kalendárnom mesiaci... Ale ako je to v JÚ?
Usporiadat
Alena154 Alena154

Alena154 je offline (nepripojený) Alena154

podnikatel
NO podľa mňa je to isté ako v PÚ len nepoužívaš zberný účet 213 ale dávaš to priamo do nákladov tých od 01.01 - 89,.-Sk krát počet dní v mesiaci do VOZD.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nákup stravných lístkov pre SZČO (predpokladám, že tam smeruje otázka), účtujem v JU ako VNZD - po zaplatení. Vždy po ukončení mesiaca "rozpustím" príslušnú čiastku do VOZD. Toto účtovanie zdôvodňujem napr. tým, čo keď SZČO nakúpila jednorazovo pre seba stravné lístky v počte 500 ks po 89,-? Všetko nemôže byť v danom roku VOZD. Pohyb nakúpených a spotrebovaných stravných lístkov sa zaznamená aj v pomocnej knihe cenín.

pomocné linky stravné lístky
Naposledy upravil ekopo : 17.09.07 at 17:24 Dôvod: preklep
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ako by ste zaúčtovali dobropis za stravné lístky? Vrátili sme staré stravné lístky Accoru a prišla nám suma dobropisu na účet. Tiež si mám sumu rozúčtovať na 55 % a 45 %, aby som to dostala z výdavkov?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ako ste účtovali stravné lístky 55% VOZD a 45 VNZD, tak pri dobropise by som účtovala mínus 55% VOZD a mínus 45% VNZD.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
betka Pozri príspevok
Ako ste účtovali stravné lístky 55% VOZD a 45 VNZD, tak pri dobropise by som účtovala mínus 55% VOZD a mínus 45% VNZD.

ďakujem za odobrenie
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

Prosím o vysvetlenie na nejakom príklade.AKO mám zapísať do peńažného denníka nákup stravných lístkov na fa? A kde príjem za stravné lístky od zamestnanca 45% aby to bolo v poriadku,ďakujem JÚ platca dph
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

Suuuurne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fabianko Pozri príspevok
Prosím o vysvetlenie na nejakom príklade.AKO mám zapísať do peńažného denníka nákup stravných lístkov na fa? A kde príjem za stravné lístky od zamestnanca 45% aby to bolo v poriadku,ďakujem JÚ platca dph
Uhrada faktúry :
- stravné lístky - VNOZD
- manipulačný poplatok - VOZD - prevádzková réžia
- na konci mesiaca interným dokladom : SL podľa počtu odprac. dní x 55 % = VOZD - prev. réžia
- úhrada od zamestnanca /45%/ - PNZD

------
Veronika
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

poradte fabiankovi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fabianko Pozri príspevok
poradte fabiankovi
predchádzajúca odpoveď nestačí ?
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

ďakujem ste super ,fabianko
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

veronikasad Pozri príspevok
Uhrada faktúry :
- stravné lístky - VNOZD
- manipulačný poplatok - VOZD - prevádzková réžia
- na konci mesiaca interným dokladom : SL podľa počtu odprac. dní x 55 % = VOZD - prev. réžia
- úhrada od zamestnanca /45%/ - PNZD

------
Veronika
a DPH môžem si nárokovať
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

fabianko Pozri príspevok
a DPH môžem si nárokovať
Z nakúpených SL pre zamestnancov áno, pre ŠZČO nie.
0 0
PetrikF PetrikF

PetrikF je offline (nepripojený) PetrikF

veronikasad Pozri príspevok
Uhrada faktúry :
- stravné lístky - VNOZD
- manipulačný poplatok - VOZD - prevádzková réžia
- na konci mesiaca interným dokladom : SL podľa počtu odprac. dní x 55 % = VOZD - prev. réžia
- úhrada od zamestnanca /45%/ - PNZD

------
Veronika
Nemá sa znižovať interným dokladom suma na VNOZD? - teda zamestnanec pracoval 22 dni...takze do VOZD dam 1958,- (prevadzkova rezia) - nemam o tuto istu sumu znizit VNOZD (na ktore sa stravne listky uctovali pri nakupe), aby mi na konci roka sedeli stlpce v penaznom denniku?
0 0
ivanakodajova ivanakodajova

ivanakodajova je offline (nepripojený) ivanakodajova

Som SZCO bez zamestnancov, neplatca DPH, uctujem v JU.

- stravne listky nakupujem stvrtrocne
- FA zauctujem takto: poplatky = prevadzkova rezia, listky VNZD
- k 31.12 spocitam pocet odpracovanych dni, vynasobim poctom listkov, k vydavkovemu dokladu prilozim tabulku v excelli a zauctujem ako prevadzkovu reziu

Robim to spravne?
Alebo je nutne vyuctovat listky kazdy mesiac?
Musim viest aj knihu cenin? Ak ano, prilozte prosim niekto vzor.
Tie ktore nespotrebujem musim niekam zapisovat aj ked ich uz v dalsom roku nepouzijem (byva to do 10 ks)?

Dakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ivanakodajova Pozri príspevok
Som SZCO bez zamestnancov, neplatca DPH, uctujem v JU.

- stravne listky nakupujem stvrtrocne
- FA zauctujem takto: poplatky = prevadzkova rezia, listky VNZD
- k 31.12 spocitam pocet odpracovanych dni, vynasobim poctom listkov, k vydavkovemu dokladu prilozim tabulku v excelli a zauctujem ako prevadzkovu reziu

Robim to spravne? Alebo je nutne vyuctovat listkykazdy mesiac?
Musim viest aj knihu cenin? Ak ano, prilozte prosim niekto vzor.
Tie ktore nespotrebujem musim niekam zapisovat aj ked ich uz v dalsom roku nepouzijem (byva to do 10 ks)? Dakujem.
Stačí zaúčtovať na konci roka. Kniha cenín - správne áno; práve ten zostatok 10 ks by tam mal byť zaevidovaný a uvedený aj vo výkaze o majetku. V nasl. roku opäť na konci roka ich môžeš zaúčtovať ako VOZD.
Kniha cenín - stačí ti jednoduchá písanka: poč.stav - príjem - výdaj - zostatok.
0 0
ivanakodajova ivanakodajova

ivanakodajova je offline (nepripojený) ivanakodajova

Dakujem za odpoved.

Este mam taky problem - na urcite obdobie som mala objednane listky v hodnote 100,- Sk koli jednoduchsiemu pouzivaniu (to som samozrejme nedomyslela, co ma caka pri zauctovavani ).
Viem, ze si z nich mozem uplatnit iba 89,- / den, ale nemam celkom jasno ako to zauctujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ivanakodajova Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.

Este mam taky problem - na urcite obdobie som mala objednane listky v hodnote 100,- Sk koli jednoduchsiemu pouzivaniu (to som samozrejme nedomyslela, co ma caka pri zauctovavani ).
Viem, ze si z nich mozem uplatnit iba 89,- / den, ale nemam celkom jasno ako to zauctujem.
89 sk x počet uplatnených lístkov = VOZD
11 sk x detto = VNZD
to vôbec nie je ťažké, tiež som to tak riešila....
0 0
zaja zaja

zaja je offline (nepripojený) zaja

Prosim o názor (viackrát som tento príspevok uvádzala, ale zatiaľ žiadna odpoveď)
Účtovanie SL pre ZAMESTNANCOV, v publ. 1000 riešení č.4/2007 uvádzajú-citujem:
Ak podniktateľ účtujúci v JU nakúpil svojim zamestnancom SL koncom roku 2006 už aj na nasl. rok 2007, uplatní pri posúdení výdavku HOTOVOSTNÝ PRINCÍP platný pre postupy JU a ZAHRNIE tento výdavok do daňových výdavkov roku 2006, t.j. v roku, keď sa platba skutočne realizovala.

Podla toho súdim, že ak nakúpim na začiatku roku 600 SL, tento nákup ešte 4-krát zopakujem budem mať 3000 SL. Pre 12 zamestnancov miniem ale len
2980 SL. 20 SL ktoré zostávajú k 31.12.2008 ALE podľa predchádzajúceho dám do VOZD pretože som ich obstarala - zakúpila v r.2008
Týmto by stačilo rozdeliť fakúru na 55% VOZD, 45% VNOZD, DPH a sprac.poplatok - PR a už len v knihe cenín evidovať zostávajúci SL.

Vopred ďakujem za názor.
0 0
bosorka3113 bosorka3113

bosorka3113 je offline (nepripojený) bosorka3113

Mozte mi prosim niekto povedat co znamena skratka VNOZD a VOZD?Dakujem
0 0
Načítať ďalšie