Zavrieť

Porady

účtovanie stravných lístkov v JU

Ako zaúčtujem do výdavkov stravné lístky vo výške 89 Sk v JÚ?
V PÚ by som to dala na účet 213, uplatnila DPH a do výdavkov by som nasledne davala lístky podla počtu odpracovaných dní v kalendárnom mesiaci... Ale ako je to v JÚ?
Usporiadat
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

http://www.porada.sk/t62868-stravne-listky.html
skús tu hľadať odpovede hlavne príspevok č.4
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Keď idem teraz objednávať lístky do konca roka, môžem objednať viac, aby sme mali aj začiatkom roka, alebo tie sa musia zvlášť? ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Môžeš objednať viac lístkov, ak ich neminieš - ostanú ti potom do nového roku zaevidované ako zostatok v ceninách.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

To som potrebovala vedieť, či ich budem môcť použiť aj na budúci rok alebo vrátiť. ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nevidím dôvod prečo by si ich mala vrátiť , ale pre istotu sa opýtaj tam, kde lístky kupuješ. Ja mám tiež lístky, ktoré mi určite ostanú aj v budúcom roku, v jedálni kde som ich kúpila nie je s tým problém, ale predtým sme sa stravovali v jedálni, kde do konca roka sme museli lístky minúť. Tak pre istotu sa opýtaj tam, neviem aké kupuješ lístky.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ale teraz ma napadol dôvod, sú vystavené v SK a od nového roka by mali byť v Eur. Takže som objednala len do konca roka.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň,

u nás sa SL účtuju priamo do N s tým, že sa rozpočíta 55% do VOZD a 45% VNZD. Zamestnancom sa sťahuje z výplaty. To znamená, že sa znížia mzdové náklady o hodnotu 45% zo SL. Z čoho mi vychádza, že sa 45% do N z Fa za SL nedalo a znova sa znížili náklady pri výplate mzdy. Teda je to podľa mňa nesprávne, lebo som si dvakrát znižujem náklady.

Mala by som to robiť takto? Fa do VNZD. Na konci mesiaca podľa odprac. dní*55% z hodnoty SL do N. A čo so 45%? Ak zamestnancovi sťahujem z výplaty? Cez ID to len zaevidujem do VNZD? Pr. Fa 10000,- VNZD. Na konci mesiaca 22 SL* 55% z 80,- (44,-) = 968 do VOZD. A 36,-*22 =792 cez ID do VNZD ako 45% za SL od zamestnancov? Alebo ako to účtujete? Prosím o rady. Veľmi ďakujem
0 0
jožko99 jožko99

jožko99 je offline (nepripojený) jožko99

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň,

u nás sa SL účtuju priamo do N s tým, že sa rozpočíta 55% do VOZD a 45% VNZD. Zamestnancom sa sťahuje z výplaty. To znamená, že sa znížia mzdové náklady o hodnotu 45% zo SL. Z čoho mi vychádza, že sa 45% do N z Fa za SL nedalo a znova sa znížili náklady pri výplate mzdy. Teda je to podľa mňa nesprávne, lebo som si dvakrát znižujem náklady.

Mala by som to robiť takto? Fa do VNZD. Na konci mesiaca podľa odprac. dní*55% z hodnoty SL do N. A čo so 45%? Ak zamestnancovi sťahujem z výplaty? Cez ID to len zaevidujem do VNZD? Pr. Fa 10000,- VNZD. Na konci mesiaca 22 SL* 55% z 80,- (44,-) = 968 do VOZD. A 36,-*22 =792 cez ID do VNZD ako 45% za SL od zamestnancov? Alebo ako to účtujete? Prosím o rady. Veľmi ďakujem
Pri mesačnom nákupe SL jedna z možností by bola, že nákup SL sa zaúčtuje ako VOZD a predaj stravných lístkov zamestnancom za cenu 45 % SL, ako POZD.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

jožko99 Pozri príspevok
Pri mesačnom nákupe SL jedna z možností by bola, že nákup SL sa zaúčtuje ako VOZD a predaj stravných lístkov zamestnancom za cenu 45 % SL, ako POZD.
A ako v prípade, že im za SL sťahujem zo mzdy? ďakujem
0 0
jožko99 jožko99

jožko99 je offline (nepripojený) jožko99

Veď si pozerala tému príspevok v o vedľajšej téme od Maríny, tam je to pekne vysvetlené.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

jožko99 Pozri príspevok
Veď si pozerala tému príspevok v o vedľajšej téme od Maríny, tam je to pekne vysvetlené.
Ano, len som nepochopila rozdiel medzi 1 a 2 sposobom.
0 0
jožko99 jožko99

jožko99 je offline (nepripojený) jožko99

Tinika Pozri príspevok
Ano, len som nepochopila rozdiel medzi 1 a 2 sposobom.
Odpoveď je vo vedľajšej téme
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tinika Pozri príspevok
Ano, len som nepochopila rozdiel medzi 1 a 2 sposobom.
Už mi to bolo vysvetlené. Dakujem
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

liba2 Pozri príspevok
89 sk x počet uplatnených lístkov = VOZD
11 sk x detto = VNZD
to vôbec nie je ťažké, tiež som to tak riešila....
Ak som SZCO, neplatca DPH, nemam zamestnancov. Za mesiac september 2008 mam fakturu v hodnote 1753,50 Sk (tj. 21 dni x 83,50 Sk s DPH). Mozem dat celu tuto sumu do VOZD? Nemusim to rozdelit na 55% VOZD a 45% VNZD?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

SZČO nerozdeľuje 55% a 45% (iba zamestnanci). Celé do VOZD.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

jana007 Pozri príspevok
SZČO nerozdeľuje 55% a 45% (iba zamestnanci). Celé do VOZD.

V tomto prípade ide všetko do VOZD. Ale pozor ak je hodnota SL vyššia ako 89,- (riešime ešte starý rok) tak do VOZD ide len 89,- a všetko navyšše od VNZD.
0 0
viktor24 viktor24

viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

TatianaM Pozri príspevok
V tomto prípade ide všetko do VOZD. Ale pozor ak je hodnota SL vyššia ako 89,- (riešime ešte starý rok) tak do VOZD ide len 89,- a všetko navyšše od VNZD.
Ak mozem poprosit: ktory paragraf, resp.odsek v Zakone o DzPr o tom hovori?Vdaka
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Podľa §19 ods.2.písm.e) zákona o DzP
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

TatianaM Pozri príspevok
V tomto prípade ide všetko do VOZD. Ale pozor ak je hodnota SL vyššia ako 89,- (riešime ešte starý rok) tak do VOZD ide len 89,- a všetko navyšše od VNZD.
Opravím Ťa.
1.1.2008 - 31.5.2008 maximálne 89.-Sk
1.6.2008 - 31.12.2008 maximálne 98,- Sk do VOZD
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

TatianaM Pozri príspevok
Podľa §19 ods.2.písm.e) zákona o DzP
Je to ZoDP § 19 ods. 2 písm. p
0 0
Načítať ďalšie