Zavrieť

Porady

faktura a objednavka su v rozdielnych menach

Chcem sa spytat, ci moze nastat nejaky problem...
Mame objednavku na inzinierske sluzby u zivnostnika, ktory ich vykonava v USA. Nie je platca DPH. na objednavke je uvedene ze cena prace je x USD na hodinu...Zivnostnik odrobil mesiac, ma podklad podpisane prac. listy a na zaklade poctu odprac. hodin nam fakturuje inzinierske prace ale v Sk. On tych x USD na hodinu prepocital kurzom a vyfakturoval na sumu v SK...moze to tak byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak použil správny kurz zo dňa plnenia tak áno.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    pouzil kurz devizy stred Tatrabanky.....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mal použiť kurz NBS:
    Zákon o účtovníctve

    § 24
    (1) Účtovná jednotka je povinná oceňovať majetok a záväzky ku dňu ocenenia, a to

    a) ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu spôsobmi podľa § 25,
    b) ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, spôsobom podľa § 27,
    c) k inému dňu v priebehu účtovného obdobia spôsobom podľa § 27, ak sa to vyžaduje podľa osobitného predpisu.33)

    (2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na slovenskú menu kurzom vyhláseným Národnou bankou Slovenska platným ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu, ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, a k inému dňu, ak to ustanovuje osobitný predpis. 34)

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Suhlasim s tym a bol to aj dovod preco som mu uz dala fakturu prerobit....kvoli kurzu tatrabanky...
    Vystavi ju v USD....mne sa nepaci moc ani ten prepocet na Sk, aj ked je to v sulade so zakonom....
    dakujem za odpoved

    faktura a objednavka su v rozdielnych menach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.