Zavrieť

Porady

Reklamný magazin, tlač v ČR

Ahoj, pozerala som témy reklama a Fa z EU a neviem, ako to uplatniť na môj prípad:
Sme firma, kt. predáva okrasné rastliny. Objednali sme si od českého dodávateľa výtlačky informačného magazínu o rastlinách (s logom našej firmy), budeme ho zdarma dávať našim zákazníkom v SR. My aj dodávateľ sme plátci DPH, každý vo svojom štáte. Z hladiska dane z príjmu sa zrejme jedná o náklad podľa §19 ods.2 k. Neviem sa ale vyznať, ako je to so službami z EU a DPH. Fakturoval nám sumu bez DPH.
1.Platíme nejakú daň, 2.kde v priznaní k DPH túto službu uvediem?
Ozaj, je to služba alebo reklamný predmet = tovar
Prosím poraďte mi, zatiaľ som účtovala iba o tovare z EU.
PS: pozerela som si §15 zák oDPH, ale nie som z toho múdra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    reklama je jedna vec katalog druhá vec ja by som to zdanil ako dodanie tovaru, pretože vám dodal niečo hmotné..neuverejnil vám len vaše logo v rámci svojho katalogu v takom prípade by som to chápal ako reklamu... podľa par. 20 a uvádza sa to do riadkov 4 - výstup a 16 - vstup

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Je to síce hmotná vec, ale v podstate určená na reklamu.. Pozerala som si aj iné príspevky a katalogy zaraďovali ako reklamu. Tak neviem.. V každom prípade ďakujem za Tvoj názor. Uvítám aj ďaľšie.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ale vy kupujete výrobu katalogu to jest nejaký tovar alebo reklamu...iné by bolo keby oni vám to vyrobili a ešte aj rozniesli čo ja viem po prahe...v takom prípade sa dá uvažovať o reklame...pretože by ste asi aj mali v objednávke že žiadame reklamné služby atd...ale v tomto prípade podľa mňa objednávate výrobu katalogu...tod môj názor...

    Reklamný magazin, tlač v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.