Zavrieť

Porady

zabudnutá DPH

Našla som po predchodcoch z roku 2006 nepriznanú a neodvedenú DPH cca 180 Sk. Je pekne na konci roka v otvorených položkách daň na výstupe, ale neviem prečo. Mám urobiť dodatočné daňové a dať to na poriadok alebo je možné niekde tú DPH preúčtovať do nedaňových alebo čo s ňou. Poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nakoľko je to taka mala suma ja by som to dala do najblišieho DPH, ale z dodatočným DPH majú dan. uradníci väčši problem. K internému dokladu si daj poznámku, že si prišla na to po svojich predchodcov.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    IvetaH Pozri príspevok
    Našla som po predchodcoch z roku 2006 nepriznanú a neodvedenú DPH cca 180 Sk. Je pekne na konci roka v otvorených položkách daň na výstupe, ale neviem prečo. Mám urobiť dodatočné daňové a dať to na poriadok alebo je možné niekde tú DPH preúčtovať do nedaňových alebo čo s ňou. Poradí mi niekto?
    Ak je na výstupe - odporúčam dodatočné DPH - a doplatiť, nie je to vysoká suma, takže nevidím v tom problém.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dragašeková Mária Pozri príspevok
    Nakoľko je to taka mala suma ja by som to dala do najblišieho DPH, ale z dodatočným DPH majú dan. uradníci väčši problem. K internému dokladu si daj poznámku, že si prišla na to po svojich predchodcov.

    Tento postup bohužiaľ nie je možný, i keď ide o malú sumu, DPH má byť odvedené vtedy, kedy bola služba alebo tovar dodaný, a z dôvodu pochybenia - to nie je dôvod na preloženie do iného zdaňovacieho obdobia - takže neodporúčam. Pokuta môže byť aj za nesprávne vypracované priznanie DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.