Zavrieť

Porady

Vyplnenie DP na internete

Už ste vyplňovali DP na internete na stránke DRSR? Mne sa to nedá. Teda vyplniť ho vyplním ale keď ho idem vytlačiť, zobrazí sa mi v Acrobate vypísané namiesto čísel písmená a namiesto písmen znaky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ja mám presne ten istý problém.
    niečo som niekde čítala, že si treba stiahnúť nejakú šablonu a on si to potom otvorí v nej. ale ako, to nemám ani tušenia.
    lebo to, čo vypíše, sú iba čísla. a jemu chýba tá šablona, do ktorej by to dopísal.

    poradí nám niekto technicky zdatnejší?

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Ja to robím tak, že som si najprv uložila ten súbor fdfsave.fdf (dolu na tlačive - Uložiť FDF). Potom keď chcem tlačiť, tak si ten súbor otvorím a ono mi prehodí to tlačivko, ktoré som vyplnila na stránke, do pdf formátu a môžem tlačiť.

    No napísala som to ako Tatár, takže step by step:
    1.) vyplníš tlačivo
    2.) Uložiť FDF do nejakého adresára (aby si ho potom našla )
    3.) Otvoriť fdfsave.fdf z miesta, kam si si ho uložila
    4.) Vytlačiť DP

    Naposledy upravil Beata : 22.02.05 at 09:57

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    prázdne tlačivo sa mi nedá uložiť. píše, že nie sú vyplnené potrebné údaje. a ked je vyplnené, tak to robí to čo predtým.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Ajacik, najprv si to tlačivko vyplň riadne, ako má byť a potom daj Uložiť FDF, je to tlačítko na spodku tlačiva. Ulož si to kam chceš a potom si ho otvor a budeš mať tlačivo v pdf formáte a môžeš ho tlačiť.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    všetko ide, ale ked mi to má uložiť, tak vypíše takúto hlášku:

    Internet Explorer cannot download ....(názov súboru) from etprts1.drsrs.sk.
    Internet Explorer was not able to opet this internet site. ...... Please try again later.


    takže nemajú náhodou chybu na stránke DR? kedy si to ty ukladala?

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Beátka, urobila som to presne podľa tvojho postupu ale výsledok mám ten istý. Nebude náhodou chyba v nejakom mojom nastavení a Acrobate? Myslím jazyk alebo dačo pododbné. Nerozumiem tomu.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Mne sa vidí, že je to problém s verziou acrobatu - mala by byť verzie 6,0 CE aby to riadne fungovao.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem. už to mám z dashoferu.
    ked teraz strčím do tlačiarne tlačivo, tak mi to vyplní do toho. no vyskúšam ako dopadnem

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ja osobne už dlhšie vyplňujem tlačivo na internete. A celkom sa mi páči, že nemusím niektoré čísla vypisovať. Keď dva krát kliknem vypočítané číslo sa mi doplní a len si to skontrolujem.

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    marianna
    Už ste vyplňovali DP na internete na stránke DRSR? Mne sa to nedá. Teda vyplniť ho vyplním ale keď ho idem vytlačiť, zobrazí sa mi v Acrobate vypísané namiesto čísel písmená a namiesto písmen znaky.
    úplne postačí ak si z netu stiahneš novšiu verziu Acrobat Readeru.... to čo píšeš robí na verzi 5. Stiahni si ver.6 a pojde to bez problemov....

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Beata
    Ajacik, najprv si to tlačivko vyplň riadne, ako má byť a potom daj Uložiť FDF, je to tlačítko na spodku tlačiva. Ulož si to kam chceš a potom si ho otvor a budeš mať tlačivo v pdf formáte a môžeš ho tlačiť.
    a nemohla by si nám dať tu to tlačivo, čo máš ty stiahnuté? a už by to bolo ok.
    čo ty na to??

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Táto verzia acrobatu (6.0.1) nie je dobrá, píše čo sa jej chce. Stiahnite si verziu 6.0.0. tá je v pohode. Mám to odskúšané.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    A neskúšali ste si stiahnuť z Krosu jednoduché účtovníctvo, kde sú aj daňové priznania typu A a B. Celkom super to robí daňové priznanie. Pekne vypočíta, vytlačíte si ho. Tiež je bez problémov. Trochu to haprovalo s tlačou ale je tam aj nápoveda, ako odstrániť problémy s tlačou. Oni odporúčajú acrobat 5.0 ce ale mne to začalo dobre tlačiť v acrobate 6.0ce. Ten som si stiahla z www.poprad.colnáspráva.sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.