Zavrieť

Porady

Materské alebo rodičovský príspevok ?

Dobrý deň , poprosila by som o radu. Som v nasledujúcej situácii.
Do konca marca 2007 som mala byť na rodičovskej dovolenke. Ale nastúpila som do práce trošku skôr konkrétne 1.2.2007 . ( Vrátila som sa do zamestnania kde som bola aj pred materskou dovolenkou.
Momentálne som opäť tehotná a na ďalšiu materskú by som mala nastúpiť v polovici februára 2008 ( pôrod plánovaný koncom apríla ). Takže v ideálnom prípade by som mala odpracovaný celý rok takže by som mala spadať do podmienky odpracovania minimálne 270 dní a tým pádom by som mala mať nárok na polročné vyplácanie materského ak tomu dobre rozumiem.
Mám však zdravotné problémy a ošetrujúci lekár ma odporúča na PN , samozrejme prinútiť ma nemôže ...chcem sa spýtať čo v prípade ak pôjdem teraz na PN ku a zotrvala by som na nej do cca 20 týždňa takže ešte asi 2 mesiace . čo podmienka odpracovania 270 dní ? ráta sa mi tam aj tá PN alebo ak teraz ostanem doma budem mať po pôrode nárok len na rodičovský príspevok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Stále si zamestnaná – aj keď si bola na rodičovskej dovolenke - podmienky teda spĺňaš.
    Môžeš ísť na PNku aj hneď keď treba. Poistenie sa prerušuje až po 52 týždňoch PN.
    Pri rizikovom tehotenstve lekár 6 týždňov pred očakávaným pôrodom ukončí PN a vypíše žiadosť o materské.

    - nájdeš to tu na porade „nárok na PNku“ – alebo počkaj na vyjadrenie odborníka.

    PS: Ak máš dobrého zamestnávateľa, pouvažuj o maximalizácii materského príspevku (nový PP).

    Materské alebo rodičovský príspevok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.