Zavrieť

Porady

daň z predaja podielu v s.r.o.

Čaute Poraďáci,
môžete mi poradiť, o čo si môžem znížiť príjem z predaja podielu v s.r.o.? Spoločnosť bola založená cca pred pol rokom, podiel je medzi mnou (FO) a partnerom z Čiech (PO) je 50:50. Vklady boli po 100 000 Sk.

Kedze sa to ubera úplne iným smerom ako som si predstavoval a je možné odpredať podiel za päťnásobok, chcel by som zo spoločnosti odstúpiť. Len prirodzene sa mi nechce do zbytočného preplatenia daní. Nie je nejaká výnimka, keď sa odkupuje podiel napr. spoločnosťou z iného štátu (konkrétne viem, že český partner z nejakého dôvodu predával svoj podiel v spoločnosti "rýchlozaloženej" limited company vo Veľkej Británii).

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    sancov Pozri príspevok
    Čaute Poraďáci,
    môžete mi poradiť, o čo si môžem znížiť príjem z predaja podielu v s.r.o.? .
    Príjem z prevodu podielu v s.r.o. je príjmom podľa § 8 ods.1 písm.f/. Pri tomto druhu príjmu je výdavkom vklad do s.r.o. alebo obstarávacia cena podielu - v Tvojom prípade 100 tis. Sk.
    V zmysle prechodných ustanovení Zákona o dani z príjmov je oslobodený od dane prevod podielu po 5-tich rokoch od jeho nadobudnutia, čo však nie je Tvoj prípad.

    davenger je offline (nepripojený) davenger

    davenger
    a co ak som podiel predal tento rok ale cast penazi dostanem az v priebehu buduceho roka? moj zisk je povedzme 100 000Sk ale ten realne dostanem az buduci rok ... ako a co mam zaradit do danoveho priznania?

    dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Johanka ti odpovedala: pozri zvýraznené !


    Johanka Pozri príspevok
    Príjem z prevodu podielu v s.r.o. je príjmom podľa § 8 ods.1 písm.f/. Pri tomto druhu príjmu je výdavkom vklad do s.r.o. alebo obstarávacia cena podielu - v Tvojom prípade 100 tis. Sk.
    V zmysle prechodných ustanovení Zákona o dani z príjmov je oslobodený od dane prevod podielu po 5-tich rokoch od jeho nadobudnutia, čo však nie je Tvoj prípad.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    davenger Pozri príspevok
    a co ak som podiel predal tento rok ale cast penazi dostanem az v priebehu buduceho roka? moj zisk je povedzme 100 000Sk ale ten realne dostanem az buduci rok ... ako a co mam zaradit do danoveho priznania?


    davenger Pozri príspevok
    nevadi, uz som to nasiel ... dolezity je datum na zmluve o prevode
    Nuž, neviem čo si našiel, ale v § 8 Zákona o dani z príjmov sa píše aj nasledovné
    (4) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahrnie príjem z predaja nehnuteľnosti podľa odseku 1 písm. b) až v tom zdaňovacom období, v ktorom sa prijal, bez ohľadu na to, v ktorom zdaňovacom období nadobudol vlastnícke právo k nehnuteľnosti kupujúci. Príjmy uvedené v odseku 1 písm. b) až f), vyplácané v splátkach na základe kúpnej zmluvy alebo inej zmluvy, ktorou sa prevádza vlastníctvo, alebo prijaté preddavky dohodnuté týmito zmluvami, alebo prijaté na základe zmluvy o budúcom predaji alebo inom prevode, sa zahrnú do základu dane (čiastkového základu dane), a to v tom zdaňovacom období, v ktorom boli prijaté.

    daň z predaja podielu v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.