Zavrieť

Porady

storno v registracnej pokladni

prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    brikina Pozri príspevok
    prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
    Ak kolegyňa vystavila zákazníkovi fa, aj PPD o úhrade fa, tak zákazník by Vám mal vrátiť bloček z ERP, na základe ktorého by si refundovala tržbu v ERP v tom období, kedy budeš mať doklad...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak zákazník vráti blok z RP , zostane holá faktúra ku ktorej bude chýbať doklad o zaplatení . Potom bude potrebné vystaviť PPD .

    Ja by som okrem toho čo doporučuje Anja111 spísala krátky zápis aj trebárs s podpisom kolegyne a zákazníkom , možno prehnané ......ale by možno aj poslúžil , už keď sa to tak domotalo z uvedého , lebo potom po rokoch si človek pri kontrole skôr spomenie ,čo sa robilo a prečo sa to tak robilo .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa Zákona o DPH § 71
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).


    Neboli ste povinný danú FA vystaviť .

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    brikina Pozri príspevok
    prosim Vas, je v poriadku, ked som v juli som nablokovala do registracnej pokladne sumu 20 000,- za predaj vyrobku. No kolegina bez mojho vedomia vystavila fakturu - pretoze to ten zakaznik dodatocne chcel. Je v poriadku, ked to teraz v 9/2007 stornujem v registracnej pokladni? Aj ked ide o iny mesiac?
    Nie je to v poriadku, nemôžete stornovať z registračnej pokladne, pretože nemáte dôvod storna a už vôbec nie v 9 mesiaci. Vo Vašom prípade sa jedná o chybnú fakturáciu, ktorá sa zvyčajne rieši dobropisom pôvodne vystavenej faktúry.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte poraďáci, teraz som začala účtovať maloobchodnú predajňu a hneď v prvý deň som narazila na problém. Do reg.pokladne nahodili omylom viacej ako sa malo, prišlo na to hneď, urobila sa anulácia účtenky a zákazníkovi sa potom vydala nová opravená účtenka. Môj problém je v tom, že i po anulácii zostala tá tržba zarátaná v celkovom obrate a teraz sa mi to stále nabaľuje a nesedí mi to. Chcem sa spýtať ako zaúčtovať. Či stačí účtovať len rozdiel medzi skutočnou dennou tržbou a anuláciou alebo celú tržbu a potom cez nepeňažnú operáciu v peň.denníku odčítať anuláciu? Prosím poraďte mi, ešte som sa tým nestretla. Ďakujem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lucinka23 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, teraz som začala účtovať maloobchodnú predajňu a hneď v prvý deň som narazila na problém. Do reg.pokladne nahodili omylom viacej ako sa malo, prišlo na to hneď, urobila sa anulácia účtenky a zákazníkovi sa potom vydala nová opravená účtenka. Môj problém je v tom, že i po anulácii zostala tá tržba zarátaná v celkovom obrate a teraz sa mi to stále nabaľuje a nesedí mi to. Chcem sa spýtať ako zaúčtovať. Či stačí účtovať len rozdiel medzi skutočnou dennou tržbou a anuláciou alebo celú tržbu a potom cez nepeňažnú operáciu v peň.denníku odčítať anuláciu? Prosím poraďte mi, ešte som sa tým nestretla. Ďakujem.
    Ak si neviete poradiť s obratmi registrovanými pokladnicou oslovte servisného technika (najmä ak je to v rámci mesiaca), aby bolo storno vykonané korektne a zahrnulo sa do obratov pokladnice. Tržba evidovaná v pokladnici by po vyhotovení opravy mala súhlasiť na skutočne prijatú hotovostnú tržbu. Čo sa týka tržby, odporúčam účtovať účtovný prípad, ktorý vznikol a tým je prijatie pokladničnej hotovosti - v správnej výške. Chyba v tomto prípade podľa môjho názoru nesúvisí so vznikom účtovného prípadu.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ďakujem za radu. Ja si tiež myslím, že účtovanie by malo byť v sume skutočne prijatej tržby, však pokladničná kniha je pomocnou knihou v účtovníctve a keď tam bude priložená aj tá anulácia, daňová kontrola by nemala nič vytknúť.

    storno v registracnej pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.