Zavrieť

Porady

Skupinove odpisovanie zvierat

Ako sa počitajú odpisy pri skupinovom odpisovaní zvierat, napr. prasníc a ako sa vypočíta zostatková cena pri predaji prasnice pri skupinovom odpisovaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    wlk Pozri príspevok
    Ako sa počitajú odpisy pri skupinovom odpisovaní zvierat, napr. prasníc a ako sa vypočíta zostatková cena pri predaji prasnice pri skupinovom odpisovaní.
    Pri skupinovom odpisovaní/ čo je pri odpisovaní zvierat základného stáda možné/ si môžeš zvoliť odpisovanie na základe internej smernice ako podiel: čitateľ-OC znížená o predpokladanú tržbu pri brakovaní a menovateľ bude predpokladaný počet rokov chovu. A predaj účtuješ podľa toho, či je chov odpísaný, neodpísaný a pod. a ako bolo základné stádo nadobudnuté.

    wlk je offline (nepripojený) wlk

    wlk
    Ďakujem za odpoveď, ale stále mi nie je jasné účtovanie predaja. Veď v skupinovom odpisovaní mám v stáde zvieratá odpísané, čiastočne odpísané ale aj čerstvo nadobudnuté. Ak je priemerná cena zvieraťa na konci mesiaca 5000 Sk môžem použiť túto cenu pre účtovanie na účet 541 ?

    wlk je offline (nepripojený) wlk

    wlk
    Ďakujem za odpoveď, ale stále mi nie je jasné účtovanie predaja. Veď v skupinovom odpisovaní mám v stáde zvieratá odpísané, čiastočne odpísané ale aj čerstvo nadobudnuté. Ak je priemerná cena zvieraťa na konci mesiaca 5000 Sk môžem použiť túto cenu pre účtovanie na účet 541 ?

    Skupinove odpisovanie zvierat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.