Zavrieť

Porady

Riadky vo vykaze DPH

Ked je dovoz tovaru z krajiny EU a dovozca je platca dph, vyfakturuje nam bez dph, tak sa u nas zdani a oddani na riadkoch 2 a 16 vo vykaze dph?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Áno. A základ dane budeš mať na riadku 04.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    ivana111 Pozri príspevok
    Ked je dovoz tovaru z krajiny EU a dovozca je platca dph, vyfakturuje nam bez dph, tak sa u nas zdani a oddani na riadkoch 2 a 16 vo vykaze dph?
    Ďakujem.
    Základ dane r.4 a súčt. 1
    daň tak ako uvádzate.

    ivana111 je offline (nepripojený) ivana111

    ivana111
    Ďakujem, a ako je to potom v takomto istom pripade so službami? Napr. servisné práce, alebo školenie, ktoré my potom ďalej fakturujeme v tuzemsku. Už som z toho popletená.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    ivana111 Pozri príspevok
    Ďakujem, a ako je to potom v takomto istom pripade so službami? Napr. servisné práce, alebo školenie, ktoré my potom ďalej fakturujeme v tuzemsku. Už som z toho popletená.
    Prijatá služba z iného štátu s miestom dodania v tuzemsku:


    základ dane - r.9
    daňová povinnosť r.10

    odpočet dane - r.15

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    No možno by bolo dobre už rozlišovať, či sa rozpráva o starom alebo novom DP =oktobrovom.

    benefin je offline (nepripojený) benefin

    matka 9-rocneho syna :) benefin
    ALBO Pozri príspevok
    No možno by bolo dobre už rozlišovať, či sa rozpráva o starom alebo novom DP =oktobrovom.
    presne to trapi aj mna. ak je dobropis v tom istom zd.obdobi tak to treba uvadzat na r.25? alebo len vysporiadam v r.16 (znizim o to odpocet)? r.23 a 24 by mal byt zrejme pri kazdom dobropise (samozdanenie - nakup tovaru z EU), ale tym r.25 som si nie ista. poradte prosim.

    benefin je offline (nepripojený) benefin

    matka 9-rocneho syna :) benefin
    dovolim si aj odpovedat. podla info z DU ak je dobropis (resp.tarchopis) v tom istom zd.obdobi tak sa len kratia prislusne r.02 a odpocet v r.16. Riadky. 23,24 a 25 sa pouzivaju len v pripade, ze ide o dobropis, resp. tarchopis ktory prisiel v inom zd.obdobi. Od 1.10. uz to bude zjednodusene, budu nove tlaciva a riadky 23-25 sa zrusia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.