Zavrieť

Porady

VZ na SP

Ahojte,
viete poradiť ako postupovať pri výpočte VZ na sociálne poistenie, ak práceneschopnosť zamestnanca trvala časť kalendárneho mesiaca, konkrétne:


1.9.2007 sobota - zamestnanec ešte nebol PN
2.9.2007 nedeľa - zamestnanec ešte nebol PN
od 3.9. do 30.9.2007 práceneschopnosť zamestnanca.

VZ na sociálne poistenie sa prepočítava na kalendárne dni. Za sobotu a nedeľu však zamestnanec nemal žiaden príjem, pretože v uvedené dni nepracoval, jeho pracovný čas je rozvrhnutý od pondelka do piatka, a od 3.9.2007 už sa stal práceneschopným.

O aké § - znenie sa treba oprieť, aby sme korektne výpočítali VZ na sociálne poistenie za mesiac, ked bol zamestnanec od 3.9.207 PN ? Keďže sa VZ na sociálne poistenie prepočítava na kalendárne dni, vychádza mi, že VZ na sociálne poistenie za september 2007 by mal byť za 2 kalendárne dni (sobota, nedeľa), ale zamestnanec nemal v tomto mesiaci žiaden príjem, takže by mal byť nulový. Môže mi ti niekto potvrdiť ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Fronco Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete poradiť ako postupovať pri výpočte VZ na sociálne poistenie, ak práceneschopnosť zamestnanca trvala časť kalendárneho mesiaca, konkrétne:

    1.9.2007 sobota - zamestnanec ešte nebol PN
    2.9.2007 nedeľa - zamestnanec ešte nebol PN
    od 3.9. do 30.9.2007 práceneschopnosť zamestnanca.

    VZ na sociálne poistenie sa prepočítava na kalendárne dni. Za sobotu a nedeľu však zamestnanec nemal žiaden príjem, pretože v uvedené dni nepracoval, jeho pracovný čas je rozvrhnutý od pondelka do piatka, a od 3.9.2007 už sa stal práceneschopným.

    O aké § - znenie sa treba oprieť, aby sme korektne výpočítali VZ na sociálne poistenie za mesiac, ked bol zamestnanec od 3.9.207 PN ? Keďže sa VZ na sociálne poistenie prepočítava na kalendárne dni, vychádza mi, že VZ na sociálne poistenie za september 2007 by mal byť za 2 kalendárne dni (sobota, nedeľa), ale zamestnanec nemal v tomto mesiaci žiaden príjem, takže by mal byť nulový. Môže mi ti niekto potvrdiť ?
    Ďakujem.
    Presne tento prípad som mal za 09/2007. Pracovník je odmeňovaný mesačnou mzdou, a program uviedol VZ 0,- SK.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Fronco Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete poradiť ako postupovať pri výpočte VZ na sociálne poistenie, ak práceneschopnosť zamestnanca trvala časť kalendárneho mesiaca, konkrétne:


    1.9.2007 sobota - zamestnanec ešte nebol PN
    2.9.2007 nedeľa - zamestnanec ešte nebol PN
    od 3.9. do 30.9.2007 práceneschopnosť zamestnanca.

    VZ na sociálne poistenie sa prepočítava na kalendárne dni. Za sobotu a nedeľu však zamestnanec nemal žiaden príjem, pretože v uvedené dni nepracoval, jeho pracovný čas je rozvrhnutý od pondelka do piatka, a od 3.9.2007 už sa stal práceneschopným.

    O aké § - znenie sa treba oprieť, aby sme korektne výpočítali VZ na sociálne poistenie za mesiac, ked bol zamestnanec od 3.9.207 PN ? Keďže sa VZ na sociálne poistenie prepočítava na kalendárne dni, vychádza mi, že VZ na sociálne poistenie za september 2007 by mal byť za 2 kalendárne dni (sobota, nedeľa), ale zamestnanec nemal v tomto mesiaci žiaden príjem, takže by mal byť nulový. Môže mi ti niekto potvrdiť ?
    Ďakujem.
    Treba sa oprieť o § 138 zákona 461/2003 o sociálnom poistení, ktorý hovorí v bode 1, že VZ zamestnanca je jeho príjem za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmu.
    V tom istom paragrafe v odseku 2 sú vymenované skupiny, ktoré sa nezahrňujú do VZ a tam úplne na konci je i náhrada príjmu zamestnanca pri dočasnej pracovnej neschopnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.