Zavrieť

Porady

Odvody ZP - SP

Ahojte chcem sa spýtať na vzorec pre výpočet odvodov do ZP a SP.Ako si mám vypočítať koľko budem platiť od 1.7.2006 do 30.6.2007?
Usporiadat
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Prosím Vás máte novú exelovskú tabuľku na výpočet odvodov do SP? našla som tu len starú.
Ďakujem Vám.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

http://www.porada.sk/658457-post2.html

doplň do tabuľky nové minimá a maximá

zdravotné poistenie 14 % min. 8 100 max. 56 283
nemocenské poistenie 4, 4 % min. 8 100 max 30 219
starobné poistenie 18 % min. 8 100 max 80584
invalidné poistenie 6 % min. 8 100 max 80584
rezervný fond 4,75 % min. 8 100 max 80584
0 0
xfenix xfenix

xfenix je offline (nepripojený) xfenix

Som baba ktora sa snazi preniknut do tajov podnikania :) ...viac
Dobry den, chcem pridat otazku - ako je to odvodmi do socialnej a zdravotnej poistovne, ak som si zalozila zivnost, popritom pracujem na TPP. Zivnost bola zalozena v maji. Mam platit nejake odvody? Odvody za mna plati zamestnavatel u ktoreho som v TPP, mam platit aj nejake odvody zo zivnosti? Vdaka za odpoved, pekny den, Janka
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...A1lne%20odvody
Znamená to, že SZČO od 1.7.2008 zvýši odvod do SP z 2686 na 2848 Sk?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

bz5 Pozri príspevok
http://www.podnikam.sk/spravodajstvo...A1lne%20odvody
Znamená to, že SZČO od 1.7.2008 zvýši odvod do SP z 2686 na 2848 Sk?
Odvody sa nezvýšili. Ak si neplatíš poistenie v nezamestnanosti, tak platíš 2686 Sk. Ak si platíš poistenie v nezamestnanosti, t.j. 162 Sk naviac, tak platíš 2848 Sk...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Prosím, viete mi niekto normálne vysvetliť odvody do ZP pre SZČO?
vypočítam ich tak, že:
(príjmy - výdavky + zaplatnené odvody za rok ) :2,14:počet mesiacov podnikania a z toho 14% ?
To som tu vyčítala asi za 2 hodiny čítania. Ak sa mýlim, opravte ma.
Ďakujem v.p.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Stačí sa pozrieť do tlačiva ročného zúčtovania, na výpočet preddavkov je tam osobitný oddiel (na konci typu B, prípadne listov SB, XB) a v ňom nájdete požadovanú sumu.
0 0
veqa veqa

veqa je offline (nepripojený) veqa

ahojte poraďáci,potrebujem sa poradiť. moja mama začala od júna 2008 pracovať v Nemecku na zmluvu, platí si tam aj odvody do zdravotnej a soc. poisť. Má si platiť zdrav. poisť. a dôchodkové poistenie aj tu na slovensku? Oplatí sa jej platiť si dôchodkové poistenie? Narodená je 1956,zamestnaná bola od roku1981 do 2002 v jednej organizácii, od 2003 do 2005 v ďaľšej firme, od 2005 do 1.6.2008 si neplatila dôchodkové poistenie. od 1.6.2008 je dôchodkovo poistená v nemecku. vďaka
Naposledy upravil veqa : 16.08.08 at 06:54
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je zdravotne poistená v Nemecku a v SR nie je zamestnaná ani SZČO, musí sa zo ZP na Slovensku odhlásiť. Dôchodkové poistenie na Slovensku sa jej zrejme neoplatí. Neviem, či v nejakom prípade môže mať nárok na nejaký dôchodok z Nemecka, ale ak nebude mať nárok na dôchodok z Nemecka, doba dôchodkového poisteni v Nemecku sa jej započíta do doby poistenia, akoby robila v SR.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Prosím o radu. Zamestnanec je už niekoľko mesiacov PN, ale v júni mal preplatené nadčasy za predchádzajúce 3 mesiace = 1188,- Sk. Systém mi vypočítal jeho odvody iba na ÚP = 10,- Sk. Nemal by zamestnávateľ odviesť aj GP?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Maximálny VZ pre GP sa kráti po dobu práceneschopnosti. Keďže bol PN celý mesiac, maximálny VZ pre GP je 0 a teda aj poistné na GP je 0.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Zamestnankyňa mala 1.8. 2008 RD.,2. a 3.8 je sobota, nedela. Od 4.8.2008 je PN. Jej náhrada za RD je 646,- Sk. Odvody sú však vypočítané zo sumy 810 do Soc. poisťovne a zo 646 do zdravotnej poisťovne. Je tento výpočet správny?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Do Sp by som počítala zo 784 (8100/31x3), ZP z 646.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Prosím Vás o radu. Zamestnanec má za 5/2009 16 dní PN. Následne na to bol ukončený prac. pomer. Ostala mu na preplatenie dovolenka 5,5 dňa, z ktorej mi program vypočítal nielen ZP čo mi je jasné ale aj ÚP. Je to správne? A prečo? Mohol by mi to niekto vysvetliť. Ešte doplním, že mzda pozostáva iba z preplatenej dovolenky. Ďakujem
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

margaretka71 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu. Zamestnanec má za 5/2009 16 dní PN. Následne na to bol ukončený prac. pomer. Ostala mu na preplatenie dovolenka 5,5 dňa, z ktorej mi program vypočítal nielen ZP čo mi je jasné ale aj ÚP. Je to správne? A prečo? Mohol by mi to niekto vysvetliť. Ešte doplním, že mzda pozostáva iba z preplatenej dovolenky. Ďakujem

Prosím, poradí niekto? Potrebovala by som to vedieť, robím totiž výplaty.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ahoj,
ja som mala taký istý prípad vo firme , je to v poriadku, z preplatenej dovolenky sa počíta len ZP a UP.
Janka
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

veľmi pekne ďakujem Janka.
0 0
martinapb martinapb

martinapb je offline (nepripojený) martinapb

Má zamestnávateľ právo na udelenie súvislého neplateného voľna, počas ktorého boli dva sviatky, ktoré zamestnancovi nepreplatil? Bez toho aby o tom dopredu upovedomil zamestnanca? Zamestnanec síce mal nárok na dovolenku, ale nahlásil si ju až po vrátení sa z dovolenky. Jedná sa o prácu učiteľa a neprítomnosť v práci počas prázdnin, ktoré zamestnávateľ vykryl neplateným voľnom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať