Zavrieť

Porady

Odvody ZP - SP

Ahojte chcem sa spýtať na vzorec pre výpočet odvodov do ZP a SP.Ako si mám vypočítať koľko budem platiť od 1.7.2006 do 30.6.2007?
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jožko, ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak dnes som sa dozvedela na SP, že výpočet poistenia , tak ako píšem v príspevku 61 bude platiť až od 1.7.2007. Iba zákon je platný od 1.8.2006. Dokonca sa životné bude posudzovať uhradené iba po 1.8.2006 a nie za celý rok.

Jožkoooooooooooooo, tak ako?????
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať:
ja som aj zamestnaná ale zároveň som založila aj s.r.o.,kde som konateľkou a môj spoločník je SZČO. Ako budú fungovať teraz moje a spoločníkove odvody?
Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Maxinka
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať:
ja som aj zamestnaná ale zároveň som založila aj s.r.o.,kde som konateľkou a môj spoločník je SZČO. Ako budú fungovať teraz moje a spoločníkove odvody?
Ďakujem
Ak si konateľka, platíš zdravotné poistenie 10%+4% (firma+konateľ). Iné odvody neplatíš (iba ak by si chcela dobrovoľne). Tvoj spoločník platí odvody ako SZČO (ak je povinne poistený), ak by vykonával prácu pre firmu ako spoločník, platí rovnako zdravotné poistenie tak ako ty.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Teraz tak trochu nerozumiem:
odvody mi sťahujú ako zamestnancovi úplne v inej firme - 14% a to mám platiť ešte aj odvody aj ako konateľ z mojej firmy - z čoho( z Min. mzdy alebo z čoho , keď som sa tam nezamestnala)? To sú 2 odvody za 1 človeka?

Tá SZČO nevykonáva žiadnu činnosť v s.r.o. je len uvedená v Spol. zmluve, takže ona si platí za svoju činnosť odvody - to je v poriadku, myslím si!?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Muška
Tak dnes som sa dozvedela na SP, že výpočet poistenia , tak ako píšem v príspevku 61 bude platiť až od 1.7.2007. Iba zákon je platný od 1.8.2006. Dokonca sa životné bude posudzovať uhradené iba po 1.8.2006 a nie za celý rok.

Jožkoooooooooooooo, tak ako?????
Môj výklad sa nezmenil
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Maxinka
Teraz tak trochu nerozumiem:
odvody mi sťahujú ako zamestnancovi úplne v inej firme - 14% a to mám platiť ešte aj odvody aj ako konateľ z mojej firmy - z čoho( z Min. mzdy alebo z čoho , keď som sa tam nezamestnala)? To sú 2 odvody za 1 človeka?

Tá SZČO nevykonáva žiadnu činnosť v s.r.o. je len uvedená v Spol. zmluve, takže ona si platí za svoju činnosť odvody - to je v poriadku, myslím si!?
Odvody na ZP sa platia zo všetkých (viacmenej) činností, ktoré človek má - ak má 5 zamestnaní, tak z piatich zamestnaní, ak je SZČO a zamestnanec tak aj zo SZČO aj zo zamestnania. Ale v tvojom prípade, ak si konateľ, budeš platiť ZP ako by si bola zamestnanec, iba ak za "konateľstvo" budeš dostávať odmenu. Napr. v septembri dostaneš odmenu 5000 Sk, musí ťa s.r.o. sa prihlásiť na ZP ako zamestnanca a odviesť z 5000 4+10%. Minimálna hranica tu nie je. Ak v októbri nedostaneš žiadnu odmenu, ZP za teba s.r.o. platit nebude žiadne.

S tým spoločníkom je to obdobné.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tak vážne, tomu nerozumiem.
Vypočítala som klientovi úhradu poistného od 1.8.2006 , tak ako píšem v príspevku 61 /zmena je iba v tom, že tento klient mal životné poistenie/ teraz mi telefonoval, že mu Sociálna poisťovňa odpísala, že takýto výpočet sa použije prvý krát až od 1.7.2007.
Tak mi teraz poraďte čo mám spraviť.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

sara-ke
dobry den, mam otazku:

ked je SZČO je nim od 10.1.2006 a prihlasil sa do socialnej poist. (26.6.2006) ako dobrovolny platca (kvoli dochod. poist.) ale 17.7.2006 nastupil do zamestnania - normalne ako zam-nec (ale ostal aj SZČO) moze sa odhlasit zo social. pois.? staci ked za neho plati zdrav. aj social. poist. zamest-tel??? alebo musi byt nahlaseny ako dobrovolny alebo ako SZČO a platit aj sam? /alebo to az od buduceho roku?-kedze je 1. rok SZČO?)

dakujem
Za rok 2006 do sociálnej poisťovne nemusí platiť, v roku 2007 sa mu bude počítať nový VZ od 1.7.2007 podľa príjmu za rok 2006.
Zdravotné poistenie však musí ako SZČO platiť.
Dobrovoľné môže platiť ale aj nemusí.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Martinella
Za rok 2006 do sociálnej poisťovne nemusí platiť, v roku 2007 sa mu bude počítať nový VZ od 1.7.2007 podľa príjmu za rok 2006.
Zdravotné poistenie však musí ako SZČO platiť.
Dobrovoľné môže platiť ale aj nemusí.
Chcem k tomu len dodať, že ak sa dobrovoľne prihlásil a je aj poistený ako zamestnanec, tak z dobrovoľného sa musí odhlásiť, ak nechce platiť. Čiže znovu musí podať RL FO - odhláška DPO.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Muška
Tak vážne, tomu nerozumiem.
Vypočítala som klientovi úhradu poistného od 1.8.2006 , tak ako píšem v príspevku 61 /zmena je iba v tom, že tento klient mal životné poistenie/ teraz mi telefonoval, že mu Sociálna poisťovňa odpísala, že takýto výpočet sa použije prvý krát až od 1.7.2007.
Tak mi teraz poraďte čo mám spraviť.
Muška v pondelok sem prilepím list zo SP.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ahojte poraďáci.
Prosím Vás od 01.10.2006 je min. VZ do SP 7600,-Sk, 75%- 5700,-Sk a 50% - 3800,-Sk???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ďakujem:-)
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Aká je výška príjmu na určenie odvodov do SP na rok 2007? Závisí to len od výšky príjmu zo živnosti alebo aj z dohôd?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Myslíš hranicu hrubého príjmu pre SZČO, aby po 1.7.2007 nemusela platiť ? Tá je 7600x12= 91200 Sk. A do príjmu SZČO sa dohody nepočítajú.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

somij
Myslíš hranicu hrubého príjmu pre SZČO, aby po 1.7.2007 nemusela platiť ? Tá je 7600x12= 91200 Sk. A do príjmu SZČO sa dohody nepočítajú.

ďakujem pekne za odpoveď
0 0
HappyKESK HappyKESK

HappyKESK je offline (nepripojený) HappyKESK

somij
Myslíš hranicu hrubého príjmu pre SZČO, aby po 1.7.2007 nemusela platiť ? Tá je 7600x12= 91200 Sk. A do príjmu SZČO sa dohody nepočítajú.
Prdpokladam ze ten prijem <91200 musi byt pocas kalendarneho roka 2006, otazka je, ci ta minimalna mzda 7600 bola a bude rovnaka pocas celeho roka 2006 ? Ma jej eventualna zmena vplyv na vypocet (blba otazka, asi ma....)?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

HappyKESK
Prdpokladam ze ten prijem <91200 musi byt pocas kalendarneho roka 2006, otazka je, ci ta minimalna mzda 7600 bola a bude rovnaka pocas celeho roka 2006 ? Ma jej eventualna zmena vplyv na vypocet (blba otazka, asi ma....)?
Minimálna mzda sa vždy zvyšuje od 1.10.
Pre povinnosť byť platiteľom do SP sa vždy počíta aktuálna minimálna mzda x 12.
Naposledy upravil Muška : 11.10.06 at 20:07
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Muška
Tak dnes som sa dozvedela na SP, že výpočet poistenia , tak ako píšem v príspevku 61 bude platiť až od 1.7.2007. Iba zákon je platný od 1.8.2006. Dokonca sa životné bude posudzovať uhradené iba po 1.8.2006 a nie za celý rok.

Jožkoooooooooooooo, tak ako?????
Takže včera mi prišla odpoved z SP je to pricapené v "tlačivách" tu http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=506
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať