Zavrieť

Porady

Odvody ZP - SP

Ahojte chcem sa spýtať na vzorec pre výpočet odvodov do ZP a SP.Ako si mám vypočítať koľko budem platiť od 1.7.2006 do 30.6.2007?
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jozef Mihál Pozri príspevok
Tabuľka odvodov a výnimiek platná od 1.1.2008:

http://www.porada.sk/t65235-tabulka-...-1-2008-a.html
Prečo mi to nejde otvoriť?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jankasm Pozri príspevok
Prečo mi to nejde otvoriť?
Lebo je to tabuľka z Draka. Máš predplatné ??
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkaj Pozri príspevok
Lebo je to tabuľka z Draka. Máš predplatné ??
Aj som to trošku tušila, ale do draka sa mi dalo dostať, tak som myslela, že to v robote predplatili. Len teraz skúšam, že síce ma tam pustí, ale nič sa nedá otvoriť a pozerám, že ani už nemám pri údajoch označenie, že používam draka na mzdy.
Takže alebo v práci neobnovili predplatenie, alebo si ho kolegyňa predplatila pod novým heslom. Musím zistiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nuž, je rok 2008, načim sa zamyslieť nad predĺžením predplatného.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

SZCO polovicny inv. zacal podnikat 10/2007, ziadne prijmy 2007. Rok 2008 mesacne odvody zdrav.poist. 851SK a dobrovolne soc.poist.2015SK.
Spravne?
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Prosim poradte, osoba evidovana na urade prace chce zacat podnikat od 1.3.2008. Ake budu jej odvody do ZP? Pocitam spravne, ak beriem do uvahy, ze 2 mesiace bude poistencom statu ?
(8100 x 10) : 12 = 6750, z toho 14 % je 945 Sk.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
veruska Pozri príspevok
Prosim poradte, osoba evidovana na urade prace chce zacat podnikat od 1.3.2008. Ake budu jej odvody do ZP? Pocitam spravne, ak beriem do uvahy, ze 2 mesiace bude poistencom statu ?
(8100 x 10) : 12 = 6750, z toho 14 % je 945 Sk.
Od 1.3.2008 bude platiť do ZP min. 1134 korún, nakoľko minimálny vym. základ je 8100,-

Zákon o ZP
§ 13
...
(6) Vymeriavací základ samostatne zárobkovo činnej osoby je vo výške podielu základu dane z príjmu fyzických osôb podľa osobitného predpisu46) okrem vyňatých príjmov, dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorý nie je znížený o poistné na verejné zdravotné poistenie a 2,14.

A keďže ona ešte rozhodujúce obdobie nemá, musí platiť z minimálneho základu.

(17) Na účely tohto zákona sa pojmom minimálny základ samostatne zárobkovo činnej osoby a poistenca podľa § 11 ods. 2 rozumie minimálna mzda zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou podľa osobitného predpisu49) platná k 1. januáru kalendárneho roka, za ktorý sa platí poistné.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Vďaka za odpoveď, mňa zmiatol odsek 18 (§13), kde sa hovorí o znižovaní min.základu. Ale to sa týka zrejme obdobia, ak by spomínaná osoba začala pracovať nejako uprostred mesiaca. Ešte raz ďakujem.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Prosím poradiť. Zamestnanec bol na PN celý december 2007. Dostal odmenu, program mi vypočítal odvod iba na úrazové poistenie, na ostatné poistenia nie. Teraz som dostala výkaz naspäť s tým, že je nesprávne vyrátané garančné poistenie. Malo sa odviesť aj na garančné poistenie? Alebo sa mali odviesť všetky poistenia.
Naposledy upravil Hepi : 29.01.08 at 11:53
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Prosím poradiť - pri akom príjme z podnikania (pričom podniká popri hlav. pracovnom pomere) by vyšlo platiť preddavky do ZP?
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Ide mi o to, či je lepšie pre SZČO (ktorý je aj normálne zamestnaný) vystaviť faktúru do výšky cca 80000 Sk - a uplatniť náklady potrebné, aby platila čo najmenšiu daň a zároveň, aby neplatila do SP alebo je lepšie ako by pracovala napr. na príkaznú zmluvu - cca 22000 Sk? Teda otázka znie - že ak by som brala ten prvý prípad, že vystavuje faktúru - koľko by mal byť základ dane, aby neplatila preddavky do ZP...? Alebo je fakt lepšie pracovať na príkaznú zmluvu?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Marcelka, neviem síce o čo Ti ide, ale na ZP či platí , alebo neplatí preddavky /popri zamestnaní/ je vlastne jedno....aj tak na druhý rok robí RZZP, takže ak neplatil, tak v RZZP dorovná.....a ak by platil, tak dorovná iba zbytok, alebo mu vrátia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a neplatí preddavky na ZP ak mu z RZZP bude vychádzať preddavok nižší ako 100,- Sk
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Mení sa od 1.1.2008 maximálny VZ na odvod do SP, alebo ostáva ako do 31.12.2007 na výške 56283,- ? Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jolaj Pozri príspevok
Mení sa od 1.1.2008 maximálny VZ na odvod do SP, alebo ostáva ako do 31.12.2007 na výške 56283,- ? Ďakujem.
maximálny VZ od 1.1.2008 na SP je:
starobné,invalidné,poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond = 75.044
nemocenské,garančné = 28.142
úrazové = neobmedzene
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

katkaj Pozri príspevok
maximálny VZ od 1.1.2008 na SP je:
starobné,invalidné,poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond = 75.044
nemocenské,garančné = 28.142
úrazové = neobmedzene
Pred 2 týždňami sme sa pýtali v SP či sa nám konkrétne mení výška odvodu - odpoveď znela "nie nemení", podľa našich výpočtov sa mení.
ZP nám hneď oznámila zmenu.
Podľa čoho sa máme orietovať, keď ani pracovníci SP nepovedia, či nevedia ?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Ježko Pozri príspevok
Pred 2 týždňami sme sa pýtali v SP či sa nám konkrétne mení výška odvodu - odpoveď znela "nie nemení", podľa našich výpočtov sa mení.
ZP nám hneď oznámila zmenu.
Podľa čoho sa máme orietovať, keď ani pracovníci SP nepovedia, či nevedia ?

Treba sa orientovať výhradne podľa platných právnych predpisov.
SP na svojej webovej stránke zverejnila zmeny platné od 1.1.2008 dňa 20.12.2007 tu http://www.socpoist.sk/index/index.p...755&prm2=13155
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Počítam mzdu za január jednému zamestnancovi a chcem sa uistiť o správnosti výpočtu....ukončenie PP 7.1.08
Časová mzda: 7,5 h....488 Sk
Sviatok:7,5 h....588 Sk
Neplatené voľno:22,5 h
V systéme my vychádza strašne vysoké poistné...až 806 Sk.(44+114+324+243+81). Takto dostane na účet iba 270 Sk. Je to správny výpočet?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

tie odvody čo uvádzaš sú počítané z minimálnej mzdy 8100,- Sk však?
ale podľa by si mala rátať odvody z hrubej mzdy za počet odpracovaných dní + sviatok... teda 3 pracovné dni a 1 sviatok..
ak sa mýlim, opravte ma...
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Systém mi odvody vypočítal automaticky takto:
ZP: 4% z HM, t.j. z 1076,- Sk
NP: 1,4% z MM, t.j. z 8100,- Sk
SP: 4% z MM
IP: 3% z MM
PvN: 1% z MM
Čiže HM je 1076, odvody 806, a ČM 270.
Takže takto to nie je správne? Aj mne sa tie odvody zdajú dosť vysoké....
Naposledy upravil KatarínaL : 08.02.08 at 05:47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať