Zavrieť

Porady

Zmluva na úroky z omeškania

Milí poraďáci, nemáte niekto prosím vás vzor na zmluvu na úroky z omeškania? Niečo v tom zmysle, že firma A bude firme B štvrťročne vyhotovovať faktúru za úroky z omeškania na základe takých a takých podmienok. Alebo niečo podobné. Veľmi by mi to ušetrilo čas, na Porade som zmluvu nenašla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    Pravidelne platíme dodávateľovi neskoro faktúry, keďže nie sme schopní platiť načas, dohodli sme sa, že budeme mu platiť úroky z omeškania v takej výške, ako keby sme si požičali v banke. Tieto úroky chceme mať daňovo uznané, preto na to potrebujeme zmluvu. No a na to som chcela nejaký vzor.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gokko Pozri príspevok
    Pravidelne platíme dodávateľovi neskoro faktúry, keďže nie sme schopní platiť načas, dohodli sme sa, že budeme mu platiť úroky z omeškania v takej výške, ako keby sme si požičali v banke. Tieto úroky chceme mať daňovo uznané, preto na to potrebujeme zmluvu. No a na to som chcela nejaký vzor.
    Stačí ak dodávateľ uvedie formuláciu na faktúru, že za každý deň omeškania úhrady vám budú účtovať úrok vo výške x% z dlžnej sumy. Je to v súlade s Obchodným zákonníkom, a po zaplatení je to aj daňovo uznaným nákladom. Je to zmluvný úrok za omeškanie - faktúra sa považuje svojím spôsobom za zmluvný vzťah medzi dodávateľom a odberateľom.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.10.07 at 17:31 Dôvod: Pravopis

    Zmluva na úroky z omeškania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.