Zavrieť

Porady

Psychický teror na pracovisku

Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom. Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.
Usporiadat
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

lienka06 Pozri príspevok
Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi .....Viac ľudí kvoli nej odišlo,.
Tak napr. v Irane by si nemala tento problem, tam by ste nemohli mat riaditelku.

No ale vazne, myslim, ze podobny problem ma vela ludi na celom svete. Ber to ako dobry trening pre obdobie, do kedy sa aj ty rozhodne zmenit robotu. Nikdy nevies, koho este v zivote stretnes.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

lienka06 Pozri príspevok
Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom. Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.
Urcite by ste jej nemali dovolit, aby sa tak k Vam spravala. Ked Ti povie alebo urobi nieco, co Ti nesedi, tak jej to hned povedz. Bolo by dobre, keby ste to tak robili vsetci. A ak sa ostatni budu bat, Ty sa neboj.
Uz som sa naucil, ze ked si clovek necha na seba nakydat a sa zohne (ze "na udri si"), tak to ten druhy aj urobi a urcite nadobudne pocit, ze ma pravdu a ze kona spravne. Ked sa ale hrdo postavis, povies svoj nazor, pripadne si aj dupnes, tak sa ten druhy mozno zamysli a urcite si Ta bude vazit viac (ked mas pravdu Ty a ked je ten druhy aspon trocha rozumny). Ked ani po nejakom case nebude ziadna zmena v jej spravani, tak odtial odid.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Clovek ma byt sam sebou, uz akokolvek. Riaditelke sa to s uplnou prirodzenostou dari. Bud aj ty sama sebou, niekedy sa sice treba stiahnut a vyckat si ten spravny moment, ale rozhodne som ten typ cloveka, co si vzdy "uprace", alebo naleje "cisteho vina". To neznamena, ze musim byt drza, len chcem povedat to, co je pre mna dolezite a pravdu. Treba riesit veci diplomaticky, a ak je aj hakliva tema, tak pouvazuj, ako neurazit dotycneho a pritom mu povedat o co ide. Ale pozor, nie vsetci ludia chapu hned, niektori nikdy, ale to je uz ich osud. Nase zivoty si musime kormidlovat sami, takze v takych pripadoch sa musime zariadit my. Drzim palce a prajem vela uspechov!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,
nikto nechce ísť k nám robiť
ktoré tvrdenie je pravdivé? podľa toho by sa dalo odpovedať,
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pre Teba to bude do života tvrdá skúška. Skúsenosť. Máš len dve možnosti, buď každý deň chodiť do roboty s pocitom čo zas bude, alebo odísť a nájsť si inú prácu. Ja som si vybrala druhú možnosť, a stále hovorím, že predchádzajúce zamestnanie bola tvrdou školou pre mňa.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tomu sa vravi bossing.
http://www.profesia.sk/cms/budovanie.../?cms_id=11423
V kazdom pripade, je to daco, co ta skola nenaucila. Az raz najdes ine miesto a s inym šéfom s velkým "Š" tak budes aspon vediet porovnat.
0 0
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Môj názor, skúste sa na jeden deň "zahrať" na riaditeľku. Skúste riešiť problémy, ktoré sa v organizácii vyskytujú, skúste riešiť aj zložité problémy týkajúce sa existencie pracoviska. Je to ako v rodine rodičia, deti, možno aj svokra a každodenný boj o existenciu a patričnú životnú úroveň. Ako to vidia deti? Ako svokra? A ako rodičia? Zvažujme a zariaďme sa. Veľa šťastia.
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

Naozaj zalezi len od povahy cloveka kolko znesie. Nechcem ti radit aby si odisla, lebo viem ze sa praca tazko hlada. Na druhej strane si zisti ake zdravotne dosledky to moze mat na zdravie cloveka. Tam uz ti prijem ani praca nepomoze. (uzkost, srdcove problemy, depresia a veeeeeeela inych ) V mojej sirsej rodine, ktora je dost pracovne zamerana, t.j. robia kym vladzu a znesu vsetko som si presla - schyzofrenia, astma, tazka depresia, infarkt....Toto vsetko dostali moji blizki ludia, ktori si pracu pripustali...Porozmyslaj.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Povedal by som to inak: skuste, ci skusme sa zamysliet, ze ci bude pracovisko fungovat bez sefa. Niekedy mam silny pocit, ze tento implanat americkeho pracovneho systemu (kde jeden ma 150 litrov a ostatni po 25)vedie iba k jednemu. K deziluzii a nechuti sa tak nekonecne nechat zdierat a povedat "dost". A monohokrat existuju sefovia podla stareho ceskeho porekadla: "Dejte mi lidi a ja to udelam!"
0 0
lienka06 lienka06

lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

lorelei Pozri príspevok
Clovek ma byt sam sebou, uz akokolvek. Riaditelke sa to s uplnou prirodzenostou dari. Bud aj ty sama sebou, niekedy sa sice treba stiahnut a vyckat si ten spravny moment, ale rozhodne som ten typ cloveka, co si vzdy "uprace", alebo naleje "cisteho vina".
Ďakujem za všetko čo tu bolo napísané,ja si vždy hovorím ,že som sama sebou mimo práce a ináč mám pocit ako nesvojprávna,ale nemôžem jej oponovať robím tam už skoro 20r. a nikdy nebola na to zvyknutá a keď som to aj skúsila tak povedala že som drzá a bolo to ešte horšie.A ja si tiež občas hovorím ,že sú to životné skúšky a dovtedy ma niečo " z hora bude biť po hlave" ,aby som sa spamätala a hľadala niečo iné..no ,ale hovorí sa ,že len to zlé nás práve posúva ďalej,lae som rada,že kolektív je fajn a nemám pocit že si s niekym nerozumiem ,niekdy to býva naopak ,že ten psych.tlak a tá závisť je v kolektíve
0 0
lienka06 lienka06

lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

Ahojte,napísala som sem dopoveď, zobrazila sa len moja spoveď a za tým moja odpoved ako keby to bol niekde inde. No súhlasím so všetkým čo tu je popísané a pomohlo mi to tak ,že mám pocit,že ste tak trochu so mnou a snažíte sa pomôcť mi dobrou radou,ale ako som písala v odpovedi, čo tu nie je ,že všetko zlé nás posúva ďalej a pracujeme tak na sebe..tak ako píšete ,je to ťažká životná škola
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

sú veru aj ťažšie životné osudy
0 0
lienka06 lienka06

lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

Už som tu dva razy ďakovala aj napísala svoj názor,ale neumiestnilo ma to asi pod Vás ,ale niekde inde,ale beriem si zo všetkého poučenie a ďakujem za pomoc
0 0
Kristinka1402 Kristinka1402

Kristinka1402 je offline (nepripojený) Kristinka1402

Ako keby si opisovala moju šéfku. Všetko robím zle, nič nie je správne (pritom mám všetko spravené), za každú malú drobnosť, ktorú zabudnem urobí katastrofu. Pochvalu som od nej v živote nepočula. Takto sa chová nie len ku mne. Pozerám sa, že príspevok je z roka 2007. Zmenilo sa zatiaľ niečo?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

duves Pozri príspevok
Tomu sa vravi bossing.
http://www.profesia.sk/cms/budovanie.../?cms_id=11423
V kazdom pripade, je to daco, co ta skola nenaucila. Az raz najdes ine miesto a s inym šéfom s velkým "Š" tak budes aspon vediet porovnat.
Ja týmto všelijakým anglickým výrazom neviem prísť na chuť-bosing,peting a neviem čo ešte...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

[QUOTE=deane7;1254587]Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.[/QUOTE]

No a náš šéf zahlási, že firma nie je demokracia.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
[QUOTE=Eulalia;1254636]
deane7 Pozri príspevok
Nedá mi to, sory ale musím to tu dať.

Čo je to výmena názorov?
To je keď ideš za šéfom so svojim názorom a odchádzaš s jeho.

My sme mali takého šéfa, spísali sme petíciu asi 100 ľudí a riaditeľ ho zrušil.[/QUOTE]

No a náš šéf zahlási, že firma nie je demokracia.
Jasné, že nie je. Pokiaľ on ju buduje, Vy mu ju likvidujete. Ako naši kamionisti...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

[QUOTE=Danila;1254674]
Eulalia Pozri príspevok
Jasné, že nie je. Pokiaľ on ju buduje, Vy mu ju likvidujete. Ako naši kamionisti...
Dani,až na to,že tí kamionisti majú pravdu...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

S kamionistami je to aj o inom. Niečo také je vždy problémom. Štát si nedokáže sám vyberať mýto. Ak sa vyberá v tendri firma, za každou niekto je a každá stojí na jednej strane. Nebuďme naivní, žiadna vláda by nevybrala firmu stojacu na opačnej strane, ani keby bola o dve tretiny lacnejšia. Žijeme už v takom svete. Firma ktorá je čistá od nejakej lobby dnes neexistuje, žiaľ. A bolo to veľmi zle (z opačnej strany dobre) načasované.
Ak by sa zavázdalo vyberanie mýta podobne ako je to v Chorvátsku, tiež by bola nespokojnosť. Keď som bol pred rokmi v Taliansku, tiež boli mýtnice, neviem ako je to tam teraz.
K tej firme, asi malo ministerstvo lepšie preveriť ich systém, no to sa zrejme nedalo skôr, až keď sa systém spustil. Možno mala byť v zmluve aj zmluvná pokuta zahrnutá, ak spustenie zlyhá. Inak jednorázový poplatok za tú krabicu nemôže zrujnovať dopravcu to nech hovoria tomu čo slamu žerie. Vo všetkých krajinách sa mýto vyberá a vraj ešte vyššie než u nás, teda za banány dovezené z Holandska je už mýto v cene zahrnuté a nemyslím že by boli drahšie. Ak sú problémy, treba ich riešiť.
Je jedno ktorá vláda niečo urobí, vždy to bude druhá strana kritizovať a tvrdiť že to je zlé, my to vieme lepšie. A každý sľúbi aj to, čo nesplní. Aj keď by možno chcel, len kde na to vziať.
Teraz výnimočne fandím Sloptovi, aby sa ten počet ministerstiev znížil o 4. Máme štátny aparát ako keby sme mali počet obyvateľov ako Poľsko.

Jaaaj, toto nie je téma o politike, no však ja nepodporujem žiadnu stranu. Iba som sa vyňadril k tým kamionistom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať