Zavrieť

Porady

Reklamácia a daňový výdavok

Ahojte poradaci a prijemny vecer vsetkym.

Rad by som poznal vas nazor na uznanie danoveho vydavky a prip. odpocitanej DPH pri nasledovnom pripade.
Sme obchodná firma, bezny sprostredkovatel medzi vyrobcom a zakaznikom. Predavame sofistikovanejsie pristroje, ktore maju pomerne casto vadny jeden diel. S reklamaciou tychto dielov u vyrobcu su znacne problemy, nakolko ide o zahranicneho dodavatela. Vedenie rozhodlo niektore pripady riesit na nase naklady, t.j. vzdali sme sa prava reklamovat a ziadat nahradu od vyrobcu. Poskytli sme zakaznikovi nahradny tovar z nasho skladu, pri ktoreho obstarani bola aj DPH odpocitana a ktoreho nakup bol uctovany do dan.vydavkov,nakolko uctujeme v sustave JU.

Uznali by ste tento vydavok za vydavok na udrzanie zdan.prijmu a toto dodanie tovaru za bezodplatne bez danovej povinnosti DPH?

Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Poradaci,

    ziadne odborne stanovisko alebo nazor? Urcite ste sa s tymto uz stretli, domnievam sa teda aspon, ze nejde o taku vynimocnost.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V tomto prípade by som postupoval takto: zákazníkovi by som dal náhradný tovar, ale zároveň z dôvodu, že reklamovaný tovar nespĺňal povahu škody podľa § 19 ods.3 písm. g zákona o dani z príjmov by daňovo uznaný výdavok nebol pôvodne reklamovaný a dodaný tovar. To v zmysle § 21 ods. 2 písm. e zákona o dani z príjmov. V PD by som túto skutočnosť zaúčtoval cez ID ako zníženie VOZD v príslušnom stlpci.

    Reklamácia a daňový výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.