Zavrieť

Porady

Príjmy z kapitálového majetku

Problem : mam na Slovensku prijmy z kapitaloveho majetku (asi 3000 Sk mesacne, z coho musim zaplatit mesacne dan - ca. 500 Sk), ziadne ine prijmy na Slovensku nemam a ani tam nezijem.
Otazka : Mohol by som si podanim danoveho priznania uplatnit nejaku ulavu na dani?
Vdaka za kazdu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a kde máš trvalý pobyt, resp. daňový domicil?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    trvalý pobyt je Nemecko? Takže tam by si mal priznať celosvetové príjmy a postupovať podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Nemeckom.

    kk414ac je offline (nepripojený) kk414ac

    kk414ac
    hm, prave, ze tie prijmy v Nemecku nezdanujem, takze to nie je problem dvojiteho zdanovania - myslel som, ci na Slovensku nahodou nie je nejaka hodnota, ktoru moze clovek nasetrit z urokov bez toho, aby na nu zaplatil dan - v Nemecku je to 801 Euro
    ale aj tak vdaka za pomoc

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hej, v SR nemusis zdanovat cca 47000 Sk. Ide ale o to, že príjmy máš priznať všetky - preto som pisala že celosvetové.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Tá suma sa každým rokom mení a zvyšuje,pre rok 2007 je to 47808,- Sk. Je to 50% sumy z 19,2 násobku životného minima.

    kk414ac je offline (nepripojený) kk414ac

    kk414ac
    a da sa o tu sumu poziadat aj nejako v banke? Alebo si ju mozem uplatnit az v danovom priznani?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kk414ac Pozri príspevok
    a da sa o tu sumu poziadat aj nejako v banke? Alebo si ju mozem uplatnit az v danovom priznani?
    otázke nerozumiem....
    musíš sa oboznámiť so zmluvou o zamedzení dvojitého zdanenia a postupovať podľa nej. Teda uplatniť spôsob ako sa narába s príjmami zo SR.

    kk414ac je offline (nepripojený) kk414ac

    kk414ac
    hm, no tu to je tak, ze mozes banke oznamit sumu, ktoru mozes nasetrit a z tej ti nebudu odvadzat dan (priklad, ked mas ucty v dvoch bankach a v obidvoch mas nejake uspory, ktore nechces zdanovat tak 400,5 Euro v jednej a v druhej tiez), banka tu sumu oznami danovemu uradu a on si to uz musi ustrazit, aby som ho povedzme neoklamal..
    Kejka, s tebou je to ako hrach na stenu hadzat som ti fakt vdacny za tvoje rady, ale nechajme to dvojite zdanovanie. To co je na Slovensku zdanujem iba na Slovensku, mi to vela nepomoze, ze to tu priznam - ci za to platim tu alebo doma je mi jedno.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved OK... ja system v Nemecku nepoznám. Viem však že priznávaš celosvetové príjmy a len v jednom štáte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.