Zavrieť

Porady

Odpisy účtovné a daňové

DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

Ahojte poraďáci
pekne prosím, ako by ste zaúčtovali nasledovné odpisy:

Účtovná jednotka vlastní poľnohospodársky stroj, ktorý je podľa zákona o dani z príjmov zaradený do 1. odpisovej skupiny (odpisuje sa 4 roky). Stroj obstarala kúpou v roku 2006 v obstarávacej cene 480 000.- Sk. Účtovným obdobím je kalendárny rok. K 31.12.2007 vyčíslila: ročný odpis daňový v sume 120 000.- Sk a ročný odpis účtovný v sume 150 000.- Sk.

Zaúčtujte odpisy do nákladov. Prosím, poraďte mi kto môžete?

Ďakujem.
Naposledy upravil DMK : 13.10.07 at 13:17
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V účtovníctve roka 2006 neboli odpisy účtované ???
Daňové odpisy sa neúčtujú. Účtovanie odpisov - 551/082, nie ročne, ale mesačne.
O rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi si povinný upraviť účtovný výsledok hospodárenia, opäť neúčtovne - v daňovom priznaní.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Bože, ja som sprostá, nechala som sa nachytať od auditora . To na čo si tu žily trhám ??? Čo máš v sobotu popoludní dlhú chvíľu ???
Naposledy upravil Johanka : 13.10.07 at 12:20
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

http://www.porada.sk/530547-post1097.html
Za odpisy koľko u Vás beriete ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

DMK Pozri príspevok
Ahojte poraďáci
pekne prosím, ako by ste zaúčtovali nasledovné odpisy:

Účtovná jednotka vlastní poľnohospodársky stroj, ktorý je podľa zákona o dani z príjmov zaradený do 1. odpisovej skupiny (odpisuje sa 4 roky). Stroj obstarala kúpou v roku 2006 v obstarávacej cene 480 000.- Sk. Účtovným obdobím je kalendárny rok. K 31.12.2007 vyčíslila: ročný odpis daňový v sume 120 000.- Sk a ročný odpis účtovný v sume 150 000.- Sk.

Zaúčtujte odpisy do nákladov. Prosím, účtujte všetci.

Ďakujem.

Rozkaz šéfe!!!! už aj sa beriem účtovať z nedostatku inej činnosti
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DMK Pozri príspevok
Ahojte poraďáci
pekne prosím, ako by ste zaúčtovali nasledovné odpisy:

Účtovná jednotka vlastní poľnohospodársky stroj, ktorý je podľa zákona o dani z príjmov zaradený do 1. odpisovej skupiny (odpisuje sa 4 roky). Stroj obstarala kúpou v roku 2006 v obstarávacej cene 480 000.- Sk. Účtovným obdobím je kalendárny rok. K 31.12.2007 vyčíslila: ročný odpis daňový v sume 120 000.- Sk a ročný odpis účtovný v sume 150 000.- Sk.

Zaúčtujte odpisy do nákladov. Prosím, účtujte všetci.

Ďakujem.
Pani auditorka a vy také ľahké neviete? Čo ste si v škole sedela na uškách?......
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

Paula, prepáč mi, ved som pekne poprosila a napíš mi, ako by si to zaúčtovala, ale ďakujem Ti za odpoveď, už dávno som sa tak z chuti nezasmiala a vôbec som netušila ako sa tá moja prosba dá aj vysvetliť.

Johanka, prepač mi aj Ty, o chvíľu vysvetlím čo som tým chcela povedať, a chcela som nám všetkým poradiť, ale rada by som vedela koľkí s Tebou súhlasia, s tým účtovaním.

A ver mi, že mám roboty až až a preto som si sadla k počítaču, že idem niečo robiť, ale odkedy som objavila poradu, maš pravdu strácam tu veľa času a to ešte neviem s ňou dobre pracovať, neposlúcha ma, vyhadzuje ma keď som pripojená, stratí sa mi text čo píšem, potom to už ani neviem nájsť, ani ten dotaz čo chcem naň odpovedať a pod.

Myslím to dobre, ver mi a porada ma zaujala.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DMK Pozri príspevok
Paula, prepáč mi, ved som pekne poprosila a napíš mi, ako by si to zaúčtovala, ale ďakujem Ti za odpoveď, už dávno som sa tak z chuti nezasmiala a vôbec som netušila ako sa tá moja prosba dá aj vysvetliť.

Johanka, prepač mi aj Ty, o chvíľu vysvetlím čo som tým chcela povedať, a chcela som nám všetkým poradiť, ale rada by som vedela koľkí s Tebou súhlasia, s tým účtovaním.

A ver mi, že mám roboty až až a preto som si sadla k počítaču, že idem niečo robiť, ale odkedy som objavila poradu, maš pravdu strácam tu veľa času a to ešte neviem s ňou dobre pracovať, neposlúcha ma, vyhadzuje ma keď som pripojená, stratí sa mi text čo píšem, potom to už ani neviem nájsť, ani ten dotaz čo chcem naň odpovedať a pod.

Myslím to dobre, ver mi a porada ma zaujala.
Ja tu budem čakať na to vysvetlenie poctivo aj do rána.
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

........... vy také ľahké neviete? Čo ste si v škole sedela na uškách?......

Danila myslíš si, že to účtovanie je také ľahké ? a vieme to všetci ?
napíš mi tú súvzťažnosť, prosím Ťa.............. aby sa aj ostatní dozvedeli ako sa to spravne účtuje
Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DMK Pozri príspevok
Paula, prepáč mi, ved som pekne poprosila a napíš mi, ako by si to zaúčtovala, ale ďakujem Ti za odpoveď, už dávno som sa tak z chuti nezasmiala a vôbec som netušila ako sa tá moja prosba dá aj vysvetliť.

Johanka, prepač mi aj Ty, o chvíľu vysvetlím čo som tým chcela povedať, a chcela som nám všetkým poradiť, ale rada by som vedela koľkí s Tebou súhlasia, s tým účtovaním.

A ver mi, že mám roboty až až a preto som si sadla k počítaču, že idem niečo robiť, ale odkedy som objavila poradu, maš pravdu strácam tu veľa času a to ešte neviem s ňou dobre pracovať, neposlúcha ma, vyhadzuje ma keď som pripojená, stratí sa mi text čo píšem, potom to už ani neviem nájsť, ani ten dotaz čo chcem naň odpovedať a pod.

Myslím to dobre, ver mi a porada ma zaujala.
Porada a stratený čas ??? Účelnejšie vynaložený čas v prestávočkách medzi prácou nepoznám . Aj psychologický prieskum tu môžeš robiť, vždy sa nájde nejaký blbec, čo sa úprimne vyjadrí .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DMK Pozri príspevok
........... vy také ľahké neviete? Čo ste si v škole sedela na uškách?......

Danila myslíš si, že to účtovanie je také ľahké ? a vieme to všetci ?
napíš mi tú súvzťažnosť, prosím Ťa.............. aby sa aj ostatní dozvedeli ako sa to spravne účtuje
Ďakujem
Pani auditorka, osobne sa domnievam, že ste sem neprišla, aby ste nás tu skúšala. Ak máte problém, zadajte ho na Porade, a môžeme sa o ňom baviť. Ale tento spôsob ma nielenže prekvapil, ale zneistil týmito novotami. Tak ak chcete Porade pomôcť, buďte taká láskavá a nastolený problém vyriešte tak, aby sme ho vedeli prípadne účtovne vyriešiť.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tak to je vskutku zvláštne položená otázka. Som zvedavá čo z toho vylezie
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

...a najlepšie je pôvodné zadanie mierne upraviť. To z odpovedajúcich robí útočníkov a z pýtajúceho sa obeť. V poslednej dobe sa to tu občas vyskytne, za čo sa miesto "ďakujem" dočkáme len osočovania .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DMK Pozri príspevok
........... vy také ľahké neviete? Čo ste si v škole sedela na uškách?......

Danila myslíš si, že to účtovanie je také ľahké ? a vieme to všetci ?
napíš mi tú súvzťažnosť, prosím Ťa.............. aby sa aj ostatní dozvedeli ako sa to spravne účtuje
Ďakujem
Ani nevieš, akým potešením by bolo pre mňa mrknúť účtovníctvo po Tvojom audite. Ak bude treba, rada ti urobím asistentku.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

DMK Pozri príspevok
... o chvíľu vysvetlím čo som tým chcela povedať, a chcela som nám všetkým poradiť...

...aby sa aj ostatní dozvedeli ako sa to spravne účtuje...

DMK,

a prečo to rovno nenapíšeš sem (nájdeš túto sekciu na hlavnej stránke):

Rady z Porady NEW | Pridať tému | Hľadať |
Aj vy môžete pridať svoju radu, vystúpiť z radu a prezentovať svoje vedomosti .-) , prípadne Vašu účtovnú či poradenskú spoločnosť.
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

Netušila som, že s obyčajnou otázkou si narobím také problémy.

Otázka je položená jasne, chcela som len vedieť, či niekto účtujete o daňových odpisoch ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DMK Pozri príspevok
Netušila som, že s obyčajnou otázkou si narobím také problémy.

Otázka je položená jasne, chcela som len vedieť, či niekto účtujete o daňových odpisoch ?
Za to, čo si tu napísala sa Ťa už opýtam len jedno. Čo sleduješ? Prečo si upravila zadanie na otázku, keď pôvodne si všetkým určila účtovať? Vieš, ja mám chrípku a toto beriem ako relax.Ale táto téma prestala byť týmto pre mňa zaujímavá.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
V účtovníctve roka 2006 neboli odpisy účtované ???
Daňové odpisy sa neúčtujú. Účtovanie odpisov - 551/082, nie ročne, ale mesačne.
O rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi si povinný upraviť účtovný výsledok hospodárenia, opäť neúčtovne - v daňovom priznaní.
No vidíš, odpovedala som Ti , ani som netušila o čo Ti ide .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
...a najlepšie je pôvodné zadanie mierne upraviť. To z odpovedajúcich robí útočníkov a z pýtajúceho sa obeť. V poslednej dobe sa to tu občas vyskytne, za čo sa miesto "ďakujem" dočkáme len osočovania .
... a sme doma .
0 0
DMK DMK

DMK je offline (nepripojený) DMK

HENI,
ďakujem Ti, nevedela som ako to mám zverejniť. Som tu nová a bola som rada, že sa mi podarilo poslať otázku, je to moj prvý dotaz. Odpovedať som sa už ako tak naučila, ale som netušila, že na obyčajnú otázku, namiesto odpovede, bude takáto diskusia. To mám ľutovať, že som zverejnila, že som audítorkou? Nemala som uviesť čím som ani odkiaľ som, ako väčšina z Vás? Prečo to tak zdôrazňujete čím som? Som predovšetkým účtovníčkou a popri auditoch aj stale účtujem, preto viem, prečo som dala takú otázku a chcela som len normálnu krátku odpoveď MD a D.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No ja sledujem túto debatu od začiatku, ale vysvetlí mi jednú vec DMK - ja totiž som len rádový účtovník obyčajný nevzdelanec bez VŠ:

Nemôžeš byť predsa audítorka, ak nevieš ako sa účtujú odpisy (MD a Dal). A otázka: ako sa účtujú daňové odpisy??? je natoľko nehodná audítora, že jednoducho neveríme, že si audítorka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať