Zavrieť

Porady

daň. priznanie , podiely na HV

Vyplatili sme podiely na hosp. výsledku za rok 2003 v roku 2004 našim konateľom , ktorý sú zaroveň aj zamestnanci. Teraz musia urobiť daňové priznanie , len by ma zaujímalo či tento podiel majú dať do par. 8 pís. h.Pýtam sa preto , lebo jeden ma popýtal aby som mu urobila daň. priznanie, či je to správny paragraf. Pomôž ak dakto vieš.
Naposledy upravil buba : 25.02.05 at 09:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Podiely na HV sú „iné” ostatné príjmy - v DP B je to VIII. oddiel, tab. 3, riadok 10.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Nám na školení prednášali odd. VI. riadok 4, tak som konateľom aj urobila, už to odovzdali na daňovom a mali to dobre.

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    rosemary
    Nám na školení prednášali odd. VI. riadok 4, tak som konateľom aj urobila, už to odovzdali na daňovom a mali to dobre.
    Ak sú spoločníci v.o.s. alebo komplementári komanditnej spoločnosti tak áno.
    Ak sú spoločníci s.r.o. tak je to ostatný príjem - § 8 (Poradca - Daňové priznania 2004, s. 14-15).

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    takže dala som to do par.8 riadok 10 dúfam , že som nič nepokazila, hlavné je že zaplatia daň

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Už som to našla aj v poznámkach zo školenia 15.2.2005 (Ing. Horváthová, Ing. Kováčová z MF SR) - podiely na zisku spoločníkov s.r.o. sú ostatný príjem § 8 zákona o DzP.

    daň. priznanie , podiely na HV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.