Zavrieť

Porady

článok v novinách a DPH

Pracujem vo firme, ktorej konateľ zahynul. Pri výročí sme uverejnili článok v novinách o firme. Prišla nám faktúru za článok aj výtlačky s DPH.
Chcem vedieť či si môžeme uplatniť odpočet DPH? A ako to zaúčtovať? Ako reklamu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    škriatok Pozri príspevok
    Pracujem vo firme, ktorej konateľ zahynul. Pri výročí sme uverejnili článok v novinách o firme. Prišla nám faktúru za článok aj výtlačky s DPH.
    Chcem vedieť či si môžeme uplatniť odpočet DPH? A ako to zaúčtovať? Ako reklamu?
    Podstatné je, či ten článok bol o činnosti firmy, alebo nie, ak bol, je to jednoznačne náklad súvisiaci s podnikaním, zaúčtovala by som na 518AE, s nárokom na odpočet dph( samozrejme ak ste platiteľom dph, a máte doklad podľa zákona o dph.)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ALe veď píše, že je tam článok o firme, nepíše, že len o konateľovi, preto je moja odpoveď iná. .
    Naposledy upravil Tweety : 15.10.07 at 08:19

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    škriatok Pozri príspevok
    Pracujem vo firme, ktorej konateľ zahynul. Pri výročí sme uverejnili článok v novinách o firme. Prišla nám faktúru za článok aj výtlačky s DPH.
    Chcem vedieť či si môžeme uplatniť odpočet DPH? A ako to zaúčtovať? Ako reklamu?
    Ak by si sa pýtal iba na podčiarknuté, tak odpoviem- náklad ÁNO, DPH ÁNO. Je nutné zdôrazňovať nepodčiarknuté ? Je ten článok naozaj o firme alebo je o osobe konateľa ?

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Dievčence, prosím Vás. Ja mám pred sebou fa od Mediatel, kde si dal klient inzerciu. Na tejto fa je napísané, že nie je dokladom pre odpočet DPH. Základ dane a DPH sú pritom rozpísané. Teraz s DPH začínam a tak sa radšej opýtam. Prečo?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pravdepodobne máš pred sebou preddavkovú/zálohovú faktúru. Po jej zaplatení obrdržíš od dodávateľa faktúru podľa § 71 Zákona o DPH, na základe ktorej si uplatníš právo na odpočet dane.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Aha, takže fa je vystavená 06.09.2007. Zaplatená je 03.10.2007. Fa ešte nemám( možno klient ). Teraz prosím o radu. Môžem klientovi uplatniť odpočet DPH teraz v 3.Q, alebo až potom v 4.Q.? Ďakujem, budem vďačná za každú info.

    škriatok je offline (nepripojený) škriatok

    škriatok
    Ďakujem za radu, ale skutočnosť je taká, že sme pod súdnym dohľadom a každá účtovná udalosť musí byť zdôvodnená.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Terezap Pozri príspevok
    Aha, takže fa je vystavená 06.09.2007. Zaplatená je 03.10.2007. Fa ešte nemám( možno klient ). Teraz prosím o radu. Môžem klientovi uplatniť odpočet DPH teraz v 3.Q, alebo až potom v 4.Q.? Ďakujem, budem vďačná za každú info.
    Dodávateľ má lehotu 15 dní na vystavenie faktúry. Odpočet budeš uplatňovať v IV.Q, v III.Q nespĺňaš všetky podmienky - nemáš faktúru ako doklad na odpočet .
    Pozri si minimálne § 49 ,§ 51a §71 Zákona o DPH.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    škriatok Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale skutočnosť je taká, že sme pod súdnym dohľadom a každá účtovná udalosť musí byť zdôvodnená.
    Odpovedz na položenú otázku - je ten článok o firme ? Nech vieme, čo máme účtovať a ako zdôvodňovať ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    škriatok Pozri príspevok
    O fungovaní firmy za posledný rok ako aj plánoch firmy do ďaľšieho obdobia.
    Jednoznačne sú to náklady firmy podľa § 19 Zákona o dani z príjmov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som svoje príspevky vymazala , aby nerušili postup diskusie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.