Zavrieť

Porady

§ 43 - dobropis

Ahojte. V 8/2007 som vystavila fa českej firme za dodanie tovaru. Následne zaslali reklamáciu, kde im teraz vystavujem cenový dobropis. Nie som si istá aký kurz použijem v účovníctve?? Program ma nepustí pri dnešnom dátume použiť kurz pôvodnej faktúry. Dodanie bolo oslobodené § 43. A ešte ako to dám do daňového priznania? mínusom do riadku 07 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nejde o opravu základu dane podľa par. 25 to jest nemusíte sa vracať k pôvodnému kurzu zaevidujte dobropis kurzom vystavenia dobropisu do riadku 6 by som to uviedol aj mínusom keďže to budete uvádzať aj do súhrnného výkazu si myslím

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    v každom prípade by som však na dbs uviedla, ktorej faktúry sa týka a kedy bolo na pôvodnej faktúre zdaniteľné plnenie, aby si to vedeli správne dodaniť.
    martina

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Romana Pozri príspevok
    Ahojte. V 8/2007 som vystavila fa českej firme za dodanie tovaru. Následne zaslali reklamáciu, kde im teraz vystavujem cenový dobropis. Nie som si istá aký kurz použijem v účovníctve?? Program ma nepustí pri dnešnom dátume použiť kurz pôvodnej faktúry. Dodanie bolo oslobodené § 43. A ešte ako to dám do daňového priznania? mínusom do riadku 07 ???
    V starom priznaní ste mali r. 7 ale keďže to vystavujete teraz v oktobri tak to bude už v novom riadnom v riadku13 a 14

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Romana Pozri príspevok
    dobropis máme ešte v 9 mesiaci takže ešte staré tlačivko


    Ešte raz ďakujem
    píšete , že im teraz vystavujete. Dátum vystavenia je dôležitý. Ak dáte septembrový potom staré.

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    nejde o opravu základu dane podľa par. 25 to jest nemusíte sa vracať k pôvodnému kurzu zaevidujte dobropis kurzom vystavenia dobropisu do riadku 6 by som to uviedol aj mínusom keďže to budete uvádzať aj do súhrnného výkazu si myslím
    Takže som to spravila ako píšete, mínusom do riadku 7 a práve mi volali z daňového že tak to tam nemôže byť, ale ako to mám spraviť mi nevedeli poradiť. Nikto ste sa nestretli s podobným prípadom?

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    a ešte jeden dotaz: základ dane sa opraví : §25 ods 1, písm. b, pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti. Nemala som predsa použiť pôvodný kurz?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Podľa mojho názoru ste mali použiť pôvodný kurz a kedže ste to vystavovali dobropis v septembri malo to ísť do riadku 23,24 - oprava základu dane po oprave.

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    áno už som si to našla aj v metodickom pokyne .. oprava do riadku 23 a pôvodný kurz. ďakujem za oddobrenie

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den poradáci!
    Chcem Vás poprosiť o radu.
    Mám vystaviť dobropis na jednu firmu, a chcem sa opýtať či do kolonky
    kde sa udáva faktúra mám udať dobropis alebo faktúra??
    Poradte mi prosímmmmmm!!!
    Vďaka Silvia

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den poradáci!
    Chcem Vás poprosiť o radu.
    Mám vystaviť dobropis na jednu firmu, a chcem sa opýtať či do kolonky
    kde sa udáva faktúra mám udať dobropis alebo faktúra??
    Poradte mi prosímmmmmm!!!
    Vďaka Silvia
    Faktúra.Ak SW povoľuje ideál je mínusové sumy.
    v texte : DOBROPISUJEME Vám k faktúre (číslo pôvodnej faktúry) - určite uviesť.

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Ak mám prijatý dopropis v tom istom mesiaci ako bola pôvodná fa, mám použiť riadok výkazu 19, s akým znamienkom? Alebo to môže byť mínusom v riadku 21? Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    podľa mňa oprava základu dane(prijaté doborpisy,ťarchopisy) ide do riadkov 18,19 - nikam inam...
    na výstupe idú do riadkov 01,03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.