Zavrieť

Porady

samozdaniť?

Mám samozdaniť prijatú faktúru z čiech za službu s 19% českou dph-čkou? Jednalo sa o prenájom výstavnej plochy v ČR. Vediem JU. Sme platci DPH.

ĎAKUJEEEEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide o služby na nehnuteľnom majetku podľa mňa par. 15 dos 2 to jest fa vám mali vystaviť s dph a vy nič nezdaňujete

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Nie. Miesto zdan.plnenia je ČR. Nájomné aj s českou dph je výdavok ovplyv.zákl.dane, ak súvisí s činnosťou vášho podnikania. Prípadne môžete požiadať o vrátenie dph z Čiech.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ďakujem veľmi pekne, neviete mi náhodou poradiť do ktorého riadku daň.priznania to patrí, prípadne aký typ dph sa tam dáva v MRP JU?
    Naposledy upravil luluhaha : 18.10.07 at 07:42

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nedávaš to do žiadneho riadku daň.priznania, lebo miesto zdaniteľného plnenia je v ČR nie v tuzemsku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o DPH
    § 2
    Predmet dane
    (1) Predmetom dane je
    a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
    d) dovoz tovaru do tuzemska.

    ... do DP nič neuvádzaš .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.