Zavrieť

Porady

Odpočet DPH ?

Firma nakupuje PHM na Slovensku, /používa pri tom karty/. Následne na to príde vyfakturovanie v CZK mene od zahraničného odberateľa, ale jeho VAT No je SK..... Môžem si tú DPH odrátať alebo nie. Účtovníčka čo pracovala predo mnou to do dane nedala, ale ja si myslím že máme nárok na odpočet. Neviem či mám robiť opravné daňové ak to malo ísť do dane.
Naposledy upravil Juliette : 18.10.07 at 08:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Juliette Pozri príspevok
    Firma nakupuje PHM na Slovensku, /používa pri tom karty/. Následne na to príde vyfakturovanie v CZK mene od zahraničného odberateľa, ale jeho VAT No je SK..... Môžem si tú DPH odrátať alebo nie.

    faktúra od odberateľa alebo dodávateľa?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Ak PHL boli nakúpené v SR, dodávateľ má IČ DPH Sk, tak máš nárok na odpočet DPH na vstupe, samozrejme pri splnení podmienok podľa § 49 a 51 zákona o DPH.
    Naposledy upravil mandula : 18.10.07 at 08:33 Dôvod: doplnenie §

    Juliette je offline (nepripojený) Juliette

    Juliette
    No ale bývalá kolegyňa to nedala do DPH v roku 2006, mám podať opravné daňové priznanie? Po opravnom by nám mal štát vrátiť DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.