Zavrieť

Porady

DPH- samozdanenie?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
Usporiadat
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

zabudli ste napísať za čo.
0 0
Sabinka29 Sabinka29

Sabinka29 je offline (nepripojený) Sabinka29

Prepáčte, je to fa. za prepravné služby.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Tak to treba urobiť samozdanenie.
0 0
Sabinka29 Sabinka29

Sabinka29 je offline (nepripojený) Sabinka29

ďakujem
0 0
Sabinka29 Sabinka29

Sabinka29 je offline (nepripojený) Sabinka29

Ešte by som potrebovala poradiť v takejto veci.
Mám niekolko bločkov z ČR vystavených s DPH, požiadala som Finančný urad v Prahe o vrátenie DPH. Neviem ako mám zaúčtovať tieto bločky,prosím preto o radu.
..../211 a ďalej čo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dph z bločkov na 548.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Sabinka29 Pozri príspevok
Ešte by som potrebovala poradiť v takejto veci.
Mám niekolko bločkov z ČR vystavených s DPH, požiadala som Finančný urad v Prahe o vrátenie DPH. Neviem ako mám zaúčtovať tieto bločky,prosím preto o radu.
..../211 a ďalej čo?

DPH sa v tomto prípade na účet súviacich nákladov - keď sa jedná o pHM, účtuje sa PHM aj DPH na účet 501 AE.
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Sabinka29 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
Sabinka29 Pozri príspevok
Prepáčte, je to fa. za prepravné služby.
Samozdanenie v prípade, že sa jedná o prepravné služby - prepravu medzi dvoma čl. štátmi EU.
0 0
Ivi1974 Ivi1974

Ivi1974 je offline (nepripojený) Ivi1974

V paragrafe 15 ods. 8 nie je presne vymedzená prepravná služba.Aj v takomto prípade treba samozdaniť?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ivi1974 Pozri príspevok
V paragrafe 15 ods. 8 nie je presne vymedzená prepravná služba.Aj v takomto prípade treba samozdaniť?
Kuk do par 16 DPH-prepravná služba je široký pojem. Treba konkrétne o akú, kde...
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

Dobrý deň...mňa by zaujímalo, kde v DP k DPH vykážem DPH a kde si ju uplatním...teda v ktorých riadkoch (fa z CR za tovar bez DPH - ja som platca DPH). Dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nové tlačivo - samozdanenie-tovar: r. 5,6,7,8,18,19
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

ale pokiaľ dobre vidím, tak riadky 5,6,7,8 sú o tovare nadobodnutom v tuzemsku? ja potrebujem riadok na tovar z CR...?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pozri §11:

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2007-a.html#11

http://www.porada.sk/t63477-vypanani...nia-k-dph.html
Naposledy upravil Paula : 26.11.07 at 07:14
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
chcela by som si overiť.
mám došlú faktúru za tovar z ČR -platca DPH v ČR. Faktúra je pre slovenského odberateľa splatcu DPH. Faktúra je za tovar,vystavená v slovenských korunách, suma je oslobodená od DPH.
Aj keď je fakturované v SK, myslím, že bez ohľadu na to musím vykonať samozdanenie,správne?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som si overiť.
mám došlú faktúru za tovar z ČR -platca DPH v ČR. Faktúra je pre slovenského odberateľa splatcu DPH. Faktúra je za tovar,vystavená v slovenských korunách, suma je oslobodená od DPH.
Aj keď je fakturované v SK, myslím, že bez ohľadu na to musím vykonať samozdanenie,správne?
Ďakujem
Áno správne, aspoň nemusíš prerátavať kurzom.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

smith Pozri príspevok
Áno správne, aspoň nemusíš prerátavať kurzom.
ďakujem
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH

automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH
automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?
Ano samozdaniť , podľa § 16/7
0 0
LENKA MI LENKA MI

LENKA MI je offline (nepripojený) LENKA MI

Sabinka29 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
Zdravim, my dostavame podobne faktury z polskej republiky, samozrejme tiez bez dph, tak ano samozdanenie a zaroven je narok aj na odpocet dph, aj na danovu povinnost...ja to robim takto.....nahodou nejaky sprievdny list na ulozenie listin do OR nepoznate? alebo kde by som to nasla....vdaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať