Zavrieť

Porady

DPH z výdajníka vody

Platca DPH zakúpil výdajník vody a nakupuje k nemu vodu v galónoch. Vodu pijú zamestnanci, prípadne návšteva, zákazníci. Vodu samotnú účtujem ako reprezentačné, moja otázka znie, či si môžem uplatniť DPH z výdajníka? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    simonova815 Pozri príspevok
    Platca DPH zakúpil výdajník vody a nakupuje k nemu vodu v galónoch. Vodu pijú zamestnanci, prípadne návšteva, zákazníci. Vodu samotnú účtujem ako reprezentačné, moja otázka znie, či si môžem uplatniť DPH z výdajníka? Ďakujem
    Ak účtuješ reprezentačné, už si zaradila tento nákup medzi doklady, kde nemáš nárok na odpočet DPH. Ak však máš z odboru hygieny doklad, že nemáte pitnú vodu, potom aj na DPH máš nárok a aj to je VOZD.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    A ako ste predtým zaradili výdajník vody? Tiež na reprezentačné? Alebo ste si uplatnili z jeho nákupu DPH? Keď je daňovo uznateľný (rozumej: obhájiteľný) nákup výdajníka, nevidím dôvod prečo účtovať vodu, ktorá ide do výdajníka do reprezentačného...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    "Výdajník" aj nákup vody je myslím si obhájiteľný náklad/VOZD v tomto prípade.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    DPH z pristroja na vydanie vody mozte si odpocitať, vodu uctujete tak ako píšete, bez odpočitania DPH. Prístroj ide bud prlamo do nakladov, alebo na odpis, záleži od ceny.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ala Pozri príspevok
    DPH z pristroja na vydanie vody mozte si odpocitať, vodu uctujete tak ako píšete, bez odpočitania DPH. Prístroj ide bud prlamo do nakladov, alebo na odpis, záleži od ceny.
    Ala, prečo bez odpočítania DPH ?
    Pritom nemusí byť vôbec z hygieny papier o závadnosti H2O. Totiž žiadna H2O tam ani priamo nemusí byť.

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    Práveže sme výdajník kúpili až v júli, takže ho až teraz budem zahŕňať do DPH. V dielni, kde je vydajnik voda je, len doslova smrdi (myslim ze je z vlastnej studne v tom arealy, kde mame prenajatu dielnu), ale neviem ci je aj zdravotne zavadna, a nechceli sme, aby zamestnanci pouzivali tuto vodu na pitie, tak sme im zakupili vydajnik vody a vodu. Ale ci by som to pred danovakmi obhajila, no pochybujem, jedine dat spravit rozbor existujucej vody a zvazit podla vysledkov. A vodu piju aj ludia, ktori u nas pracuju aj na DoVP a tak sa mi zda nespravodlive, uctovat ju zamestnancom s TPP ako pripocitatelny prijem, tak som to dala do repre (nie je to taka hrozna suma). Lebo prostredie v ktorom zamestanci pracuju je prasne (stolarska dielna) a pitny rezim by mali dodrziavat, ale neviem aky doklad by sme museli mat, aby to bolo danovo obhajitelne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    simonova815 Pozri príspevok
    Práveže sme výdajník kúpili až v júli, takže ho až teraz budem zahŕňať do DPH. V dielni, kde je vydajnik voda je, len doslova smrdi (myslim ze je z vlastnej studne v tom arealy, kde mame prenajatu dielnu), ale neviem ci je aj zdravotne zavadna, a nechceli sme, aby zamestnanci pouzivali tuto vodu na pitie, tak sme im zakupili vydajnik vody a vodu. Ale ci by som to pred danovakmi obhajila, no pochybujem, jedine dat spravit rozbor existujucej vody a zvazit podla vysledkov. A vodu piju aj ludia, ktori u nas pracuju aj na DoVP a tak sa mi zda nespravodlive, uctovat ju zamestnancom s TPP ako pripocitatelny prijem, tak som to dala do repre (nie je to taka hrozna suma). Lebo prostredie v ktorom zamestanci pracuju je prasne (stolarska dielna) a pitny rezim by mali dodrziavat, ale neviem aky doklad by sme museli mat, aby to bolo danovo obhajitelne.
    Ja mám tento istý prípad , účtovala som a účtujem o VOZD s uplatnením práva na odpočet DPH .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ekopo Pozri príspevok
    Ala, prečo bez odpočítania DPH ?
    Pritom nemusí byť vôbec z hygieny papier o závadnosti H2O. Totiž žiadna H2O tam ani priamo nemusí byť.
    Súhlasím s ekopo, buď mám nárok a potom si odpočítavam všetko alebo nárok nemám (z vody) potom nemám ani z prístroja. Keď si kúpim kávovar, môžem si uplatniť DPH a z kávy už nie? Predpokladám, že potom ani z kávovaru nemám nárok. Mýlim sa?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Napr. jedna z možných foriem obhájenia daňovej uznateľnosti - k faktúre pripojiť list znenia: Výdajník vody zakúpený za účelom zabezpečenia pitnej vody pre stolársku dieľňu, ktorá sa nachádza v prenajatých priestoroch a je napojená len na vlastnú studňu. Za tým účelom sa bude v budúcnosti vykonávať nákup náplne - pitná voda pre uvedený výdajník. Dátum a podpis zodpovednej osoby (konateľa).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prípadne ešte nalepiť výstražnú tabulu nad vodovod, že voda je iba užitková a nie pitná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.