Zavrieť

Porady

Príjem za publikovanie

Keď má daňovník (nie je podnikateľom) príjmy zo závislej činnosti a príjmy za publikovanie v periodickej tlači podáva DP typu B? Príjem za publikovanie je príjmom podľa § 6 ods. 2 písm. a)?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Najskôr sa treba zamyslieť nad paragrafom 43 ods. 3 pism. h), inak ide o príjem podľa paragrafu 6 ods 2 pism. a). Potom treba podať daňové priznanie...

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Príjem za publikovanie v SR mu bol zdanený a pri výplate mu odpočítali 2%-ný príspevok KF ale on mal takéto príjmy aj z Maďarska. No a práve tie mu neboli zdanené.

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Ešte jedna otázočka. Na základe § 31 odst. 2 na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, lenže ja tu mám potvrdenie za rok 2004. Ktorý kurz mám použiť?

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Kalendárny mesiac je možné zistiť z bankového výpisu kedy bol honorár poukazaný alebo z pokladničného dokladu, ak bol vyplatený v hotovosti.
    Nezabudnite úplatniť paušálny výdavok vo výške 25 % z príjmu, 2 %-ný príspevok do fondu už je v tom.

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Použila som priemerný mesačný kurz NBS, uplatnila som výdavky vo výške 25% z príjmu + zaplatené poistné. Dúfam, že to bude dobre.

    Príjem za publikovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.