Zavrieť

Porady

zníženie straty

ahojte milí poraďáci,
chcela by som sa vás opýtať, akým sposobom je možné zvýšiť hospodársky výsledok, pretože nám vychádza velká strata. viem že je možné prerušiť odpisy... a existuje ešte iný spôsob?
velmi pekne vám dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    lusil329 Pozri príspevok
    ahojte milí poraďáci,
    chcela by som sa vás opýtať, akým sposobom je možné zvýšiť hospodársky výsledok, pretože nám vychádza velká strata. viem že je možné prerušiť odpisy... a existuje ešte iný spôsob?
    velmi pekne vám dakujem za radu...
    Prerušiť odpisy je možné len DAŇOVÉ a to ti účtovný hospodársky výsledok neovplyvní. Treba zistiť, kde sú rezervy (nedávať nedaňové doklady .... hovorím z vlastnej skúsenosti, u Vás môže byť situácia iná)

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    no ale mne v podstate ide aj o danový výsledok. takže by mi to malo aj ten ovplyvniť, či sa mýlim???

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    lusil329 Pozri príspevok
    no ale mne v podstate ide aj o danový výsledok. takže by mi to malo aj ten ovplyvniť, či sa mýlim???
    Ovplyvní aj daňový základ a Tebe asi ide o to, aby si v daňovom priznaní nebola v mínuse. Pre banky na poskytnutie úveru to neovplyvní.

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    lusil329 Pozri príspevok
    ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...
    O iných možnostiach neviem, len nedať niektoré náklady, čo je však hlúposť, keď firma má finančné problémy. (Predpokladám, že máte finančné problémy, keďže ste dlhodobo v strate.)

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    lusil329 Pozri príspevok
    ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...
    Ak máš pozastavené daňové odpisy, potom sú rôzne odpisové základne. Zúčtovanie odloženej daňovej pohľadávky zníži stratu.

    lusil329 je offline (nepripojený) lusil329

    lusil329
    finančne na tom nie sme zle... ason to mi vraví šef, ale v účtovnictve to vychádza blbo.všetko papierovo dotuje majitel.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ešte existujú firmy, ktoré majú vysoké zisky a chceli by si ich znížiť. Ak im poskytnete nejaké "poradenstvo", môžete zarobiť a oni si znížia základy.

    JAJA bod 14. Etikety porady:

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.10.07 at 10:54

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    smith Pozri príspevok
    JAJA bod 14. Etikety porady:

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
    Už som ho vymazala. :-((

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    JAJA11 Pozri príspevok
    Už som ho vymazala. :-((
    DARMO, v príspevku 10 je corpus delikti

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    smith Pozri príspevok
    JAJA bod 14. Etikety porady:

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Tak prosím, vymazať aj ten môj citát, aby to nikoho nenavádzalo.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    lusil329 Pozri príspevok
    finančne na tom nie sme zle... ason to mi vraví šef, ale v účtovnictve to vychádza blbo.všetko papierovo dotuje majitel.
    Ťažko je k tomu sa vyjadriť, keď nepoznáme štruktúru nákladov (predpokladám, že vo výnosoch máte všetko podchytené). Určitá možnosť by tu bola, keď aj tak dotuje všetko majitel: možno ešte preveriť, či nie sú účtované náklady na neho a ak tak v akej výške: napr. náhrada za používanie súkromného vozidla, prehodnotiť jeho služobné cesty, telefony, nákladové mzdy a prémie. O nákladoch je možnosť účtovať... A či si v konečnom dôsledku ako majiteľ uhradí napr. vlastné cestovné, alebo stratu firmy, stojí ho to rovnako. Ale opticky to lepšie vyzerá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.