Zavrieť

Porady

Nájom nehnuteľnosti

Ahojte,
chcem sa opýtať na jednu pikošku.
Ako firma sme uzavreli s mestom nájomnú zmluvu o prenájme bytu.Tento byt bude užívať iný odberateľ,ktorý pre nás pracuje. Keďže my si to nemôžeme dať do nákladov, lebo je to zaplatené za iného daňovníka, chceme im to refakturovať.
Uzavrieme s našim odberateľom zmluvu takú istú, ako máme my s mestom - mesačné zálohové platby , vyúčtovanie v 05/2008.
Mesto nám nájom účtuje bez DPH, máme my účtovať s DPH alebo bez nej - obidvaja sme plátcovia DPH ????
A ako to bude s dodávkou el.energie ???
Naša firma má zmluvu so SSE, platíme mesačne zálohy.
Poraďte mi, čo s tým ?????????????????????????????????????????????????? ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A máte súhlas od mesta na ďalší prenájom?

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Máte v mesačných zálohových platbách rozpísané, koľko je za samotné nájomné a koľko za energie a služby?
    Je mesto platiteľom DPH?
    Ak platíte Vy elektrárňam a budete to refakturovať nájomníkovi, tak si DPH z faktúr SSE odpočítate a vystavíte aj faktúry s DPH nájomníkovi.
    človiečik Vladimír Ozimý
    mirkaxy Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem sa opýtať na jednu pikošku.
    Ako firma sme uzavreli s mestom nájomnú zmluvu o prenájme bytu.Tento byt bude užívať iný odberateľ,ktorý pre nás pracuje. Keďže my si to nemôžeme dať do nákladov, lebo je to zaplatené za iného daňovníka, chceme im to refakturovať.
    Uzavrieme s našim odberateľom zmluvu takú istú, ako máme my s mestom - mesačné zálohové platby , vyúčtovanie v 05/2008.
    Mesto nám nájom účtuje bez DPH, máme my účtovať s DPH alebo bez nej - obidvaja sme plátcovia DPH ????
    A ako to bude s dodávkou el.energie ???
    Naša firma má zmluvu so SSE, platíme mesačne zálohy.
    Poraďte mi, čo s tým ?????????????????????????????????????????????????? ?
    ak ste platiteľom je pre Vás v tomto prípade vystavovať s DPH keďže aj nájomca je platiteľ...nemusíte riešiť koeficient...v prípade ak elektrickú energiu budete žiadať na zvlášť faktúrach riadite sa par. 19 ods 3 - deň dodania je deň vystavenia FA...

    mirkaxy je offline (nepripojený) mirkaxy

    mirkaxy
    áno, je rozpísané čo je nájom a čo el.energia - nájom som dala bez DPH a el.energiu s DPH

    mirkaxy je offline (nepripojený) mirkaxy

    mirkaxy
    ešte - ja som myslela, že spravím zmluvu o nájme, budú platiť zálohové platby a potom sa spraví vyúčtovanie, zmluva bude mať dve prílohy- nájom a el.energia - tá bude mať všetky náležitosti daň.dokladu
    človiečik Vladimír Ozimý
    mirkaxy Pozri príspevok
    áno, je rozpísané čo je nájom a čo el.energia - nájom som dala bez DPH a el.energiu s DPH
    hm ale si to komplikujete čo sa týka DPH musíte teraz začať sledovať, ktore dodania súvisia len s prenájmom, ktoré aj s prenájmom a plneniami ktoré sú s DPH(koeficient) a ktoré súvisia len s pleniami podľa DPH...
    ak to bude formou zálohy tak to vyúčtojete vždy po prijatí zálohy...záleží ako máte zadefinovanú zmluvu...

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Ja som myslela tou otázkou, či je v zálohovom predpise rozpísané čisté nájomné (to by som dávala ďalej bez DPH) a potom rozpis, koľko je za teplú vodu, kúrenie, upratovanie atď - tak to by asi malo ísť na nájomníka ďalej s DPH, aj keď Vy tam DPH na vstupe nemáte.

    Nájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.