Zavrieť

Porady

Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem I, II, III.

COGITO ERGO BOOM
Mozete prosim ti, ktori ste tieto knihy citali napisat svoj nazor.
Dakujem
Usporiadat
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Knihu Hovory s Bohem som pred časom začal čítať , ale došiel som len po stranu 40 a nechal som to.Knihu vrátil. Prečo ? Myslím ,že na čítanie tejto knihy som nebol pripravený.Prečo ? Po prečítaní aj tých pár strán som začal konfrontovať všeobecne zaužívaný názor s tým čo som prečítal a výsledok ku ktorému som dospel do značnej miery nabúral zaužívané stereotypy. Aj napriek tomu sa chcem k týmto knihám vrátiť a dúfam ,že budem schopný pokojne prijať všetko o čo tam ide a vytvoriť si na všetko vlastný názor,lebo prečítaním tejto knihy sa niečo končí a niečo nové oveľa silnejšie začína.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
halmir Pozri príspevok
Knihu Hovory s Bohem som pred časom začal čítať , ale došiel som len po stranu 40 a nechal som to.Knihu vrátil. Prečo ? Myslím ,že na čítanie tejto knihy som nebol pripravený.Prečo ? Po prečítaní aj tých pár strán som začal konfrontovať všeobecne zaužívaný názor s tým čo som prečítal a výsledok ku ktorému som dospel do značnej miery nabúral zaužívané stereotypy. Aj napriek tomu sa chcem k týmto knihám vrátiť a dúfam ,že budem schopný pokojne prijať všetko o čo tam ide a vytvoriť si na všetko vlastný názor,lebo prečítaním tejto knihy sa niečo končí a niečo nové oveľa silnejšie začína.
Dakujem za tvoje naozaj uprimne slova. Niekde som citala recenziu, ze tato kniha je o sile ludskeho ducha a sile myslienok a chcela som poznat nazory ludi na nu. Uz mam tuto trilogiu kupenu ale este som sa nedostala ani k tomu aby som si precitala uvod. :-( Podla toho co pises si musim precistit " harddisk" aby som bola schopna prijimat :-) Ale ako?
Dam vediet ked sa mi to podari.
0 0
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Ja som začínal knihou Cesta k vnútornej sile (Barbara Bergerova),potom niečo od Dr.Josepha Murphyho a teraz momentálne ma baví Valerij Sineľnikov(jeho knihy).Momentálne ma napadla jedna myšlienka z knihy od James Lee Valentineho :" Každý deň máme narodeniny,lebo práve tento deň je prvým dňom z tých ,ktoré nám ešte ostávajú " .Ak toto by sme si uvedomili a spojili sme to stým aký sme v deň narodenín svojich,alebo iných pozorní a milí tak určite v našom okoli by to určite vyzeralo trocha inač. Záverom už len toľko,že pomaly si začnem zháňať Hovory s Bohem I.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
halmir Pozri príspevok
Ja som začínal knihou Cesta k vnútornej sile (Barbara Bergerova),potom niečo od Dr.Josepha Murphyho a teraz momentálne ma baví Valerij Sineľnikov(jeho knihy).Momentálne ma napadla jedna myšlienka z knihy od James Lee Valentineho :" Každý deň máme narodeniny,lebo práve tento deň je prvým dňom z tých ,ktoré nám ešte ostávajú " .Ak toto by sme si uvedomili a spojili sme to stým aký sme v deň narodenín svojich,alebo iných pozorní a milí tak určite v našom okoli by to určite vyzeralo trocha inač. Záverom už len toľko,že pomaly si začnem zháňať Hovory s Bohem I.

Mas pravdu. Ale asi je nemozne takto kazdy den uvazovat. Aj zle veci, ktore sa nam deju su dolezite, pretoze len a len tie nas posuvaju dopredu.Bohuzial ale je to tak.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
Mas pravdu. Ale asi je nemozne takto kazdy den uvazovat. Aj zle veci, ktore sa nam deju su dolezite, pretoze len a len tie nas posuvaju dopredu.Bohuzial ale je to tak.
Ja by som povedala, že práve keď sa dejú aj tie zle veci máme tak uvažovať a nedať sa zviklať tými negatívami. Sú to svine, ktoré sa preukrutne vytešujú keď našu dobrú náladu, pohodu naštrbia. Nedajme sa !

A keď sa nám podarí odosobniť sa od všetkého diania, tak ..... .
Naposledy upravil Tanče : 12.12.07 at 20:16 Dôvod: gramatyka
0 0
halmir halmir

halmir je offline (nepripojený) halmir

Mám taký dojem , že posledným príspevkom sa mi nechtiac podarilo odviesť pozornosť od pôvodnej témy. Ospravedlňujem sa.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som jednotku Rozhovory s Bohom (v slovenskom vydaní) čítala už dávnejšie. No keď sa pokúsim spomenúť na ňu, tak ma ako prvé napadne, že je to ťažká kniha. Pre mňa to bola taká ... hľadám správne slová ... relaxačná kniha, a ako každá, vytvára určitý názor, ktorý sa prijme alebo nie. A pretože som taká aká som a dostala som takú výchovu akú som dostala, túto knihu som si prečítala ako každú inú beletriu.
Ale čo som si zapämatala a tak navonok ma to teší, je pasáž o tom, že Boh nemohol stvoriť peklo. Ergo peklo neexistuje.

Kitky a tvoj názor?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Gabi03 Pozri príspevok
Ja som jednotku Rozhovory s Bohom (v slovenskom vydaní) čítala už dávnejšie. No keď sa pokúsim spomenúť na ňu, tak ma ako prvé napadne, že je to ťažká kniha. Pre mňa to bola taká ... hľadám správne slová ... relaxačná kniha, a ako každá, vytvára určitý názor, ktorý sa prijme alebo nie. A pretože som taká aká som a dostala som takú výchovu akú som dostala, túto knihu som si prečítala ako každú inú beletriu.
Ale čo som si zapämatala a tak navonok ma to teší, je pasáž o tom, že Boh nemohol stvoriť peklo. Ergo peklo neexistuje.

Kitky a tvoj názor?
Gabika ja som to este necitala. Som ateista a jedine v co verim je Jezis Kristus ako historicka postava, clovek, ktory mal na svoju dobu vynimocne schopnosti. Moj BOH je moje svedomie a to ma nespusti dalej. V skutocnosti je velmi malo krestanov, ktori vieru nielen vyznavaju a davaju najavo chodenim do kostola ale podla viery aj ziju.
Niekedy mam pocit, ze vacsina z nich veri, lebo " co keby existoval? ".
Toto je na velmi dlhu debatu, ja som sa k svojmu " pohanstvu " dopracovala vlastnym poznanim, napriek tomu, ze som bola vychovana v krestanskej viere.
Tie knihy mi boli odporucene ako vysoko motivacne a skusim ich aj tak chapat. Verim, ze to nie je navod ako si najst cestu k Bohu.
Podla mna kym nebude na tejto zemi rovnovaha, ludstvo nenajde pokoj.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
halmir Pozri príspevok
Mám taký dojem , že posledným príspevkom sa mi nechtiac podarilo odviesť pozornosť od pôvodnej témy. Ospravedlňujem sa.
v pohodicke

tento vyraz mi vzdy pripomenie : moj syn na gympli ked preberali Rolanda a jeho roman Peter a Lucia na otazku profesorky " aky bol vztah medzi Petrom a Luciou" moj Marcel odpovedal: V POHODICKE :-)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kitky Pozri príspevok
Gabika ja som to este necitala. Som ateista a jedine v co verim je Jezis Kristus ako historicka postava, clovek, ktory mal na svoju dobu vynimocne schopnosti. Moj BOH je moje svedomie a to ma nespusti dalej. V skutocnosti je velmi malo krestanov, ktori vieru nielen vyznavaju a davaju najavo chodenim do kostola ale podla viery aj ziju.
Niekedy mam pocit, ze vacsina z nich veri, lebo " co keby existoval? ".
Toto je na velmi dlhu debatu, ja som sa k svojmu " pohanstvu " dopracovala vlastnym poznanim, napriek tomu, ze som bola vychovana v krestanskej viere.
Tie knihy mi boli odporucene ako vysoko motivacne a skusim ich aj tak chapat. Verim, ze to nie je navod ako si najst cestu k Bohu.
Podla mna kym nebude na tejto zemi rovnovaha, ludstvo nenajde pokoj.
Uf, dnes sú tu samé ťažké témy. ... tie mimoodborné.
.... Aj som skoro niečo napísala, ale radšej som to vymazala, lebo by to bolo naozaj na dlhú debatu a ako som už nejedenkrát spomínala, veľa ľudí tu pochopilo moje príspevky inak, ako som ich myslela. Lebo čítali to, čo tam ani nebolo.
Čo sa týka tých kníh, môj názor je taký, aby si si ich prečítala a až potom v globále svojich doterajších poznatkov ich hodnotila. Moja mama "spadla" tiež do tejto pasti, že začala čítať knihy, ktoré jej odporučili. Ona im aj začala veriť. No neuvedomovala si, že to napísal iba jeden človek na základe svojich skúseností.
Ak si chceš prečítať motivujúcu knihu, môžeš si prečítať hocčo s pozitývnym alebo poučným koncom. (Ak si nečítala Pošli to ďalej, tak šup ju hneď chytiť do rúk. )

Ale ešte mi nedá... čo myslíš tou rovnováhou? Rovnováha v tvojom ponímaní znamená, že ak sú dobrí ľudia, musia byť aj zlí? Alebo som to úplne zle pochopila?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Gabi03 Pozri príspevok
Uf, dnes sú tu samé ťažké témy. ... tie mimoodborné.
.... Aj som skoro niečo napísala, ale radšej som to vymazala, lebo by to bolo naozaj na dlhú debatu a ako som už nejedenkrát spomínala, veľa ľudí tu pochopilo moje príspevky inak, ako som ich myslela. Lebo čítali to, čo tam ani nebolo.
Čo sa týka tých kníh, môj názor je taký, aby si si ich prečítala a až potom v globále svojich doterajších poznatkov ich hodnotila. Moja mama "spadla" tiež do tejto pasti, že začala čítať knihy, ktoré jej odporučili. Ona im aj začala veriť. No neuvedomovala si, že to napísal iba jeden človek na základe svojich skúseností.
Ak si chceš prečítať motivujúcu knihu, môžeš si prečítať hocčo s pozitývnym alebo poučným koncom. (Ak si nečítala Pošli to ďalej, tak šup ju hneď chytiť do rúk. )

Ale ešte mi nedá... čo myslíš tou rovnováhou? Rovnováha v tvojom ponímaní znamená, že ak sú dobrí ľudia, musia byť aj zlí? Alebo som to úplne zle pochopila?
Gabika toto by bolo naozaj nadlho. Slovo rovnovaha sa tyka existencie uplne vsetkeho. Co citis, ked mas pocit, ze iba davas a nic sa ti nevracia spat? Aj o tom je rovnovaha. Takato rovnovaha je zaklad vsetkych vztahov.
Ked bude troska viac casu mozme " pofilozofovat " .
Teraz mam v trube vanilkove rozky a dalsie styri druhy rozrobene.
Tak utekam aby sami to vsetko " rovnovazne " upieklo. papa
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
Podla mna kym nebude na tejto zemi rovnovaha, ludstvo nenajde pokoj.
aj napriek tomu že si ateista Kitky, tak si napísala SVATÚ vetu! Si na dobrej ceste.

Rožky sú upečené? tak poďme "filozofuvať".

Môj názor na rovnováhu je taký, že:
rovnováha by tu bola, keby tu neboli ľudia. Ľudia takí akí sme. Keby si všetci ľudia uvedomili a teda nie len to, ale aj pre to niečo robili, tak rovnováha môže nastať. Kým si to ľudia ani nevedia uvedomiť, tak je to pasé.
Je to veľmi zvláštne, ako všetci do jedného:
- na jednej strane chceme sa mať dobre, keď sme už začali používať pojem rovnováha, tak poviem že byť v rovnováhe.
- a na druhej strane chceme to a robíme tak straááášne zle.
- A čo je ešte zaujímavejšie, že hoci sme najiteligentnejie tvory na zemi, tak to nechceme pochopiť.
A je to tak ťažká úloha a práca že až. Aký bude tomuto koniec??????
Naposledy upravil Tanče : 15.12.07 at 20:30
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Môj názor na rovnováhu je taký, že:
rovnováha by tu bola, keby tu neboli ľudia. /citacia Tanče/

heh. mas pravdu. rovnovaha je vo vesmire. Vesmir nie je chaos, vesmir je řád. / sorry za cesky vyraz, ale poriadok sa mi zda byt taky prizemny /.
Kedze mame namierene uz aj tam, tak ten poriadok pekne " ludsky" rozlozime.

Mam napecene a mam skvely recept na rohlicky. Chces?
0 0
Frantisek2006 Frantisek2006

Frantisek2006 je offline (nepripojený) Frantisek2006

Z kníh Neale Donalda Walscha cítiť ducha hnutia New Age....that´s all
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Frantisek2006 Pozri príspevok
Z kníh Neale Donalda Walscha cítiť ducha hnutia New Age....that´s all
New Age hlása spirituálnu evolúciu jednotlivca, hľadanie skrytých individuálnych duchovných dimenzií, zdroj šťastia nachádza v človeku samom. New Age sa opiera o vieru v duchovnú transformáciu človeka: transformácia seba a sveta sa vedno spájajú ako cesta spasenia a cieľ.

TOLKO WIKIPEDIA :-)
Musela som si to pozriet, pretoze okolo tejto filozofie som iba prebehla.
Nachadzanie stastia v sebe samom sa mi paci , robim to tak uz dlhe roky.
A chapem to tak, ze ked sa naplnim ja mozem zo seba rozdavat dalej.
Len ta miera je dost neista.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
New Age hlása spirituálnu evolúciu jednotlivca, hľadanie skrytých individuálnych duchovných dimenzií, zdroj šťastia nachádza v človeku samom. New Age sa opiera o vieru v duchovnú transformáciu človeka: transformácia seba a sveta sa vedno spájajú ako cesta spasenia a cieľ.
fúha, si ma šokla, že píšeš ako múdra kniha

kitky Pozri príspevok
TOLKO WIKIPEDIA :-)
Musela som si to pozriet, pretoze okolo tejto filozofie som iba prebehla.
Nachadzanie stastia v sebe samom sa mi paci , robim to tak uz dlhe roky.
A chapem to tak, ze ked sa naplnim ja mozem zo seba rozdavat dalej.
Len ta miera je dost neista.
a nemáš problém rozlíšiť hranicu kedy už nastupuje sebectvo a egoizmus?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče Pozri príspevok
fúha, si ma šokla, že píšeš ako múdra kniha



a nemáš problém rozlíšiť hranicu kedy už nastupuje sebectvo a egoizmus?
nechapem otazku
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
nechapem otazku
..nachádzanie šťastia v sebe samom....

nič v zlom som proti tebe nemyslela, mna v tom momente ke´d som čítala tvoje slová napadol jeden "prípad" ktorý pestoval v sebe šťastie ale nehľadiac na druhých... a tento prípad je asi aj dosť rozmnožený , čo myslíš?
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

kitky Pozri príspevok
Gabika ja som to este necitala. Som ateista a jedine v co verim je Jezis Kristus ako historicka postava, clovek, ktory mal na svoju dobu vynimocne schopnosti. Moj BOH je moje svedomie a to ma nespusti dalej. V skutocnosti je velmi malo krestanov, ktori vieru nielen vyznavaju a davaju najavo chodenim do kostola ale podla viery aj ziju.
Tie knihy mi boli odporucene ako vysoko motivacne a skusim ich aj tak chapat. Verim, ze to nie je navod ako si najst cestu k Bohu.
Podla mna kym nebude na tejto zemi rovnovaha, ludstvo nenajde pokoj.
Prave pre nieco podobne som tieto knihy dlho obchadzala v regaloch. Skratka, brala som ich ako dalsie z "jezisnych" knih. Az kym sa u mna nezastavila roky nevidena blizka dusa, a nezacala mi opisovat, co vsetko sa v tych knizkach docitala. Kupila som si prvu, precitala jednym dychom a potom asi vsetky ostatne :-))) Mnohe je tam opisane tak, ze mi to zacalo doplnat kamienky do mozaiky.
Nemyslim si, ze je to "navod ako najst cestu k Bohu", pre mna je to skor navod, ako najst sam seba, alebo vidiet svet kuusok inaksie nez sme zvyknuti. A vobec ma pritom netrapi, kto ich pisal a kto ich "diktoval" ...
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
[quote=Tanče;591624]fúha, si ma šokla, že píšeš ako múdra kniha


no ty si ma pekne rozdelila este si nebodaj niekto bude mysliet ze som to pisala ja. Ale to nie ja, to WIKIPEDIA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať