Zavrieť

Porady

Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem I, II, III.

COGITO ERGO BOOM
Mozete prosim ti, ktori ste tieto knihy citali napisat svoj nazor.
Dakujem
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Olice Pozri príspevok
Len taká úvaha. Hitler sa možno do pekla nedostal, ale, čo keď bol reinkarnovaný na Žida? Keby si mal vybrať on sám, tak asi by volil radšej to peklo. Čiže spravodlivosť si nájde každého. To bola z mojej strany len také, čo keď....
Akurát včera som si pozrel film Biele peklo a musím povedať, že je to veľmi zaujímavý film. Vrele odporúčam všetkým.

Mne sa páčil moment, keď jeden žid pomohol hlavnému hrdinovi filmu (nemeckému vojakovi) pri úteku. Keď sa to zistilo, tak povedal žid ruskému dôstojníkovi, ktorý hľadal toho nemca, že by to urobil znova a pomohol by hocikomu. Bolo vidieť, že to myslel vážne a že má z toho radosť. Ja viem bol to len film, ale sú naozaj ľudia, ktorí vedia pomôcť len tak a ten samotný čin je pre nich odmenou.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kukučka Pozri príspevok
Nestrácam ju navždy, sem tam prebleskne ako intuícia, u niektorých ako jasnozrivosť. Tiež len tak z kníh Lopsanga Rampu.
Tym by sa dal vysvetlit jav, ktory poznaju myslim vsetci, ktori vela cestuju - teda ze pridete do nejakeho mesta, kde ste zarucenie po prvy raz v zivote, idete po ulici a odrazu to spoznate a presne viete, co je za rohom.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Bastian Pozri príspevok
Akurát včera som si pozrel film Biele peklo a musím povedať, že je to veľmi zaujímavý film. Vrele odporúčam všetkým.

Mne sa páčil moment, keď jeden žid pomohol hlavnému hrdinovi filmu (nemeckému vojakovi) pri úteku. Keď sa to zistilo, tak povedal žid ruskému dôstojníkovi, ktorý hľadal toho nemca, že by to urobil znova a pomohol by hocikomu. Bolo vidieť, že to myslel vážne a že má z toho radosť. Ja viem bol to len film, ale sú naozaj ľudia, ktorí vedia pomôcť len tak a ten samotný čin je pre nich odmenou.


Pomoct niekomu alebo obdarovat niekoho vedie k vlastnemu vnutornemu uspokojeniu a radosti a je dost ludi, ktori otvorene priznavaju, ze to robia z osobnych sebeckych pohnutok prave pre ten pocit.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
[/b]

Pomoct niekomu alebo obdarovat niekoho vedie k vlastnemu vnutornemu uspokojeniu a radosti a je dost ludi, ktori otvorene priznavaju, ze to robia z osobnych sebeckych pohnutok prave pre ten pocit.

he! citala si "hra o lidske stesti"? ... ci nieco podobne? este aj v knihe "emocna inteligencia" sa to tusim spomina, ale tak skryte a zakodovane ... to je ta knizka, o ktorej som chcela pisat a vyssie som ju spominala, ale neviem sa k tomu odhodlat ... vela ludi sa na to uraza, tazko je priznat si, ze sme (emocni) egoisti, ... a ze vsetko, uplne vsetko robime (emocne) zistne ...

lenze: chvalabohu, ze to tak je... lebo to je prave "motorom" vsetkeho ludskeho diania: chceme sa zbavit zlych pocitov a ziskat dobre ... mame to zakodovane a vsetko nase konanie je tomu podriadene, hoci si to vselijako inak radi vysvetlujeme a vsemozne ine dovody nasich dobrych skutkov hladame

ale: aj tak práve "emocie" povazujem za "najvacsi dar" pre ludi od Boha ... k podobnemu zaveru sa da prist aj pri tychto "hovoroch" ... N.D.W. v nich pise o prezivani Boha - ako precitovat vsetko cez pocity a cez zivoty ludi ...
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ayya Pozri príspevok
he! citala si "hra o lidske stesti"? ... ci nieco podobne? este aj v knihe "emocna inteligencia" sa to tusim spomina, ale tak skryte a zakodovane ... to je ta knizka, o ktorej som chcela pisat a vyssie som ju spominala, ale neviem sa k tomu odhodlat ... vela ludi sa na to uraza, tazko je priznat si, ze sme (emocni) egoisti, ... a ze vsetko, uplne vsetko robime (emocne) zistne ...

lenze: chvalabohu, ze to tak je... lebo to je prave "motorom" vsetkeho ludskeho diania: chceme sa zbavit zlych pocitov a ziskat dobre ... mame to zakodovane a vsetko nase konanie je tomu podriadene, hoci si to vselijako inak radi vysvetlujeme a vsemozne ine dovody nasich dobrych skutkov hladame

ale: aj tak práve "emocie" povazujem za "najvacsi dar" pre ludi od Boha ... k podobnemu zaveru sa da prist aj pri tychto "hovoroch" ... N.D.W. v nich pise o prezivani Boha - ako precitovat vsetko cez pocity a cez zivoty ludi ...
absolutny suhlas. knihu som necitala . vsimam si spravanie ludi, hlavne to " medziriadkove" ale aj svoje vlastne pocity. ja emocie milujem aj ked viem, ze ma to vnutorne rozhodi do plusu aj do minusu. a co? no tak mozno budem zit o nieco kratsie.
ale ine som chcela. vsimla som si ta az pri mojej " kauze" a vcera som skoro do rana citala tvoje rady. Mas neuveritelne analyticke myslenie.Brilantny styl, zmysel pre humor a pointu. Pekne si nadedilia ale ved to hocikto.
Ty si tomu dala nadstavbu aka sa len tak nevidi. Skratka ma to GULE.
V USA si jedna dama na tom postavila zivnost.Zacala s radami.
Ja si ta celkom dobre viem predstavit ako slovensku Marthu Steward.
Mas na to vsetky predpoklady.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
... ja emocie milujem aj ked viem, ze ma to vnutorne rozhodi do plusu aj do minusu. a co? no tak mozno budem zit o nieco kratsie. ...
nebudes, praveze to moze byt opacne ... teda ak by si chcela ... to kolisanie je nutne a da sa s tym krasne (v dobrom) narabat, prave jedna z tych knih je navodom na "co najpozitivnejsiu zivotnu emocnu bilanciu" ... je to taka moja "sukromna civilna biblia" a velmi moj zivot ovplyvnila ***

a to ostatne, hmm... povazujem to za uzasny kompliment od teba, ale myslim, ze ma precenujes ... co ale nie je dovodom, aby som ti za taky kompliment nepodakovala...

takze: diky moc a este k tej kauze: chystam sa to u richarda zajtra reklamovat kvoli retroaktivite toho bodu 16. v etikete... ale neuvedomila som si to hned, lebo si ma "pomylila" tym, ze si si ten bodik sama vyziadala ... a este cosi v ss-ke, ok?

--------------------
*** a nie je to nejaky "rychlokurz" ktory sa da za vikend zmaknut a uz vsetko bude okolo nas ruzove a usmievave nie je to ani americky autor, ale cesky, teda z "nasho prostredia", co je pre nas podstatne blizsi a prirodzenejsi styl
Naposledy upravil ayya : 30.12.07 at 15:08
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ayya Pozri príspevok
nebudes, praveze to moze byt opacne ... teda ak by si chcela ... to kolisanie je nutne a da sa s tym krasne (v dobrom) narabat, prave jedna z tych knih je navodom na "co najpozitivnejsiu zivotnu emocnu bilanciu" ... je to taka moja "sukromna civilna biblia" a velmi moj zivot ovplyvnila ***

a to ostatne, hmm... povazujem to za uzasny kompliment od teba, ale myslim, ze ma precenujes ... co ale nie je dovodom, aby som ti za taky kompliment nepodakovala...

takze: diky moc a este k tej kauze: chystam sa to u richarda zajtra reklamovat kvoli retroaktivite toho bodu 16. v etikete... ale neuvedomila som si to hned, lebo si ma "pomylila" tym, ze si si ten bodik sama vyziadala ... a este cosi v ss-ke, ok?

--------------------
*** a nie je to nejaky "rychlokurz" ktory sa da za vikend zmaknut a uz vsetko bude okolo nas ruzove a usmievave nie je to ani americky autor, ale cesky, teda z "nasho prostredia", co je pre nas podstatne blizsi a prirodzenejsi styl
dakujem krasne sama citim ze potrebujem nieco nove lebo uz vyberam sama seba.
nie prosim nereklamuj. ja nemam problem bonznut sama seba, co som aj nakoniec urobila, ked uznam ze som pouzila vyrazy, ktore sa sem nehodia.to ale neznamena ze si budem mysliet nieco ine.dala som sa vyprovokovat a to je moj minus.
neprecenujem ta. nikdy nepochlebujem . hovorim veci take ake su. co uz so mnou.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
... nie prosim nereklamuj...
kitky, musim... uz som sa rozhodla, odkladam to na zajtra iba preto, lebo richard tusim nechodi cez vikendy...

kitky Pozri príspevok
ja nemam problem bonznut sama seba, co som aj nakoniec urobila...
to je ok, ja s tym tiez nemam problem .... ale ja by som toto tento raz citila ako moju dlzobu a do noveho roka sa nema chodit s dlhmi, napisem richardovi, aby to zvazil este pripadne, lebo nove pravidla sa podla mna nemaju zavadzat retroaktivne... to je vsetko
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya Pozri príspevok
he! citala si "hra o lidske stesti"? ... ci nieco podobne? este aj v knihe "emocna inteligencia" sa to tusim spomina, ale tak skryte a zakodovane ... to je ta knizka, o ktorej som chcela pisat a vyssie som ju spominala, ale neviem sa k tomu odhodlat ... vela ludi sa na to uraza, tazko je priznat si, ze sme (emocni) egoisti, ... a ze vsetko, uplne vsetko robime (emocne) zistne ...

lenze: chvalabohu, ze to tak je... lebo to je prave "motorom" vsetkeho ludskeho diania: chceme sa zbavit zlych pocitov a ziskat dobre ... mame to zakodovane a vsetko nase konanie je tomu podriadene, hoci si to vselijako inak radi vysvetlujeme a vsemozne ine dovody nasich dobrych skutkov hladame

ale: aj tak práve "emocie" povazujem za "najvacsi dar" pre ludi od Boha ... k podobnemu zaveru sa da prist aj pri tychto "hovoroch" ... N.D.W. v nich pise o prezivani Boha - ako precitovat vsetko cez pocity a cez zivoty ludi ...
Ayyka, úplne kľudne sa verejne priznám, že som "emočný" egoista. A robí mi to veľmi dobre:-)
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ayya Pozri príspevok
kitky, musim... uz som sa rozhodla, odkladam to na zajtra iba preto, lebo richard tusim nechodi cez vikendy...



to je ok, ja s tym tiez nemam problem .... ale ja by som toto tento raz citila ako moju dlzobu a do noveho roka sa nema chodit s dlhmi, napisem richardovi, aby to zvazil este pripadne, lebo nove pravidla sa podla mna nemaju zavadzat retroaktivne... to je vsetko
vazne na to kasli. ty si jedna z mala, ktora pochopila, ze to nebolo o nadavkach ani urazkach.
co je ale pozitivne je to, ze som sa tvojim handrickovym serialom nechala tak opantat, ze som vyhrabala moju krasnu modru handricku / ako dobra gazdina ju mam tiez ale vzdy som s nou cistila iba nasucho obrazovky/ , nemilosrdne som ju namocila do vody a vypulirovala som vsetky plochy, kam sa ruka mojho syna tento rok nedostala.
krupica, kde som to doteraz zila? v akych chemickych oparoch?
Si ma namotivovala dokonale. Si dobra motivačka.
Pozri kam to dotiahla Šipeky? Tiez len motivuje.Tak zacni aj ty.Lebo to vies.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia Pozri príspevok
Ayyka, úplne kľudne sa verejne priznám, že som "emočný" egoista. A robí mi to veľmi dobre:-)
ved tak je to aj spravne... lenze ludia ked pocuju slovo egoista, hned ich najcastejsie napadne iba "ekonomicky" egoista, davaju k tomu rovnitko - hoci to uz je uplne ina vec ... ekonomicky mozem konat aj zistne aj nezistne, ale emocne iba "zistne" velmi tazko by sa dal skonstruovat priklad, kedy by clovek konal "emocne nezistne" ...
----------
a nase deti to tiez vedeli, citali tu knizku ... takze ked som sa niekedy rozculovala nad ich pubertackym chovanim a "vychovavala som ich dohovaranim" a hlavne som sa neovladla a tvrdila som, ze to robim pre ich dobro!!! ...dostala som odpoved, ze "co saliem a ze v skutocnosti je to tak, ze mi kazia pocit, ze som dobry rodic a vlastne IBA pre to sa rozculujem"

---------------
a este doplnim jednu poriadne "kacirsku vetu" ... vies preco tu vsetci do jedneho (!) piseme a prispievame? (samozrejme mna nevynimajuc ) lebo chceme byt uspesni, uznavani, oceneni, oblubeni a pochopeni... je to ludska potreba a prirodzenost ... uf, ... za toto pojdem na "zeravu hranicu" asi ale cely nas zivot je "bitka (alebo ak chces hra) o co najlepsiu emocnu bilanciu" ... aj preto mi celkom ten N.D.Walsch s tym jeho ponimanim Boha v hovoroch celkom zapasoval

ako nenapadne som sa vratila k teme, ze?
Naposledy upravil ayya : 30.12.07 at 20:08
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
co je ale pozitivne je to, ze som sa tvojim handrickovym serialom nechala tak opantat, ze som vyhrabala moju krasnu modru handricku / ako dobra gazdina ju mam tiez ale vzdy som s nou cistila iba nasucho obrazovky/ , nemilosrdne som ju namocila do vody a vypulirovala som vsetky plochy, kam sa ruka mojho syna tento rok nedostala.
jaaaaaj, handricky si nasla ... he! to som uz skoro aj zabudla... myslela som, ze si citala kuchynu, nie o handrickach ale aj to uz bolo davno... he! nevies preco som si zase spomenula na take ze: "svetska slava, polna trava" ???
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya Pozri príspevok
ved tak je to aj spravne... lenze ludia ked pocuju slovo egoista, hned ich najcastejsie napadne iba "ekonomicky" egoista, davaju k tomu rovnitko - hoci to uz je uplne ina vec ... ekonomicky mozem konat aj zistne aj nezistne, ale emocne iba "zistne" velmi tazko by sa dal skonstruovat priklad, kedy by clovek konal "emocne nezistne" ...
----------
a nase deti to tiez vedeli, citali tu knizku ... takze ked som sa niekedy rozculovala nad ich pubertackym chovanim a "vychovavala som ich dohovaranim" a hlavne som sa neovladla a tvrdila som, ze to robim pre ich dobro!!! ...dostala som odpoved, ze "co saliem a ze v skutocnosti je to tak, ze mi kazia pocit, ze som dobry rodic a vlastne IBA pre to sa rozculujem"

---------------
a este doplnim jednu poriadne "kacirsku vetu" ... vies preco tu vsetci do jedneho (!) piseme a prispievame? (samozrejme mna nevynimajuc ) lebo chceme byt uspesni, uznavani, oceneni, oblubeni a pochopeni... je to ludska potreba a prirodzenost ... uf, ... za toto pojdem na "zeravu hranicu" asi ale cely nas zivot je "bitka (alebo ak chces hra) o co najlepsiu emocnu bilanciu" ... aj preto mi celkom ten N.D.Walsch s tym jeho ponimanim Boha v hovoroch celkom zapasoval

ako nenapadne som sa vratila k teme, ze?
Takýchto kacírskych myšlienok je tam skutočne dosť. Myslím, že si to prečítam znovu. Ešte nemám tie ďalšie pokračovania, tak sa možno zamerám aj na tie.
Ale v tomto súhlasím na 100%.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
ayya Pozri príspevok
jaaaaaj, handricky si nasla ... he! to som uz skoro aj zabudla... myslela som, ze si citala kuchynu, nie o handrickach ale aj to uz bolo davno... he! nevies preco som si zase spomenula na take ze: "svetska slava, polna trava" ???

celuuu kuchynu??? tu je toho tolko na citanie, ze by som musela na niecom ficat aby som vladala byt tak dlho hore
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Eulalia Pozri príspevok
Takýchto kacírskych myšlienok je tam skutočne dosť. Myslím, že si to prečítam znovu. Ešte nemám tie ďalšie pokračovania, tak sa možno zamerám aj na tie.
Ale v tomto súhlasím na 100%.
Ak chces mozem ti ich poskytnut. A kludne mozes s fixou podrthnut veci co ta najviac oslovuju.. Ja momentalne nie som schopna prijimat.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

kitky Pozri príspevok
Ak chces mozem ti ich poskytnut. A kludne mozes s fixou podrthnut veci co ta najviac oslovuju.. Ja momentalne nie som schopna prijimat.
Kitky, to má ešte ďalšie pokračovania, neviem všetky názvy, ale jedna z nich sa volá Přátelství s Bohem, tieto som mala na mysli. Prvé tri mám.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Eulalia Pozri príspevok
Kitky, to má ešte ďalšie pokračovania, neviem všetky názvy, ale jedna z nich sa volá Přátelství s Bohem, tieto som mala na mysli. Prvé tri mám.
Aha , tak to netusim, nevedela som.
0 0
Matusu Matusu

Matusu je offline (nepripojený) Matusu

IMHO tato trilogia su najlepsie knihy ake som cital, viac k tomu neviem povedat
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Eulalia Pozri príspevok
Kitky, to má ešte ďalšie pokračovania, neviem všetky názvy, ale jedna z nich sa volá Přátelství s Bohem, tieto som mala na mysli. Prvé tri mám.
[SEAR
aj Príjímaní boha http://www.martinus.sk/?uItem=10466 a iné: http://www.comamcitatdalej.sk/?uQ=neale
0 0
osoba81 osoba81

osoba81 je offline (nepripojený) osoba81

prečítala som tieto tri knihy, čítam ich znovu a znovu. počiarkla som si všetko zaujímavé a vždy sa dozvedám niečo nové, čo určite súvisí s chápaním ďalších zákonitostí života. Je to úžasné poznanie, človek si zrazu uvedomí, že nesie zodpovednosť za svoj život a že ho môže tvoriť. zrazu začne sledovať svoje správanie a hlavne svoje myšlienky, pravdu povediac, niekedy som sa zhrozila nad tým aké sú myšlienky negatívne. a na vlastnej koži si overujem informácie z danej knihy. a je to tak, všetko má svoju príčinu, ak začnete byť k sebe úprimní, zistíte, že skutočne si svoju realitu vytvárate sami a častokrát znášate následky svojich činov, keby len činov, ale aj myšlienok. naozaj, nikto nás netrestá a už vôbec nie Boh, my si len neuvedomujeme, že každé naše rozhodnutie, myšlienka spôsobuje následok a to je to, čo si myslíme, že nás trestá Boh. Pritom sme to my. skúsme sa sledovať len jeden deň, koľko negativity dokážeme zo seba vydať a myslieť negatívne a potom čo očakávame? veľmi by som chcela nájsť ľudí, ktorí tieto myšlienky začali chápať a dohodnúť sa s nimi na posúvaní a vysvetľovaní týchot posolstiev, pretože v týchto knihách je skutočný pokrok a zmena myslenia ľudí v prospech spoločnosti, nielen pre vlastný zisk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať