Zavrieť

Porady

Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem I, II, III.

COGITO ERGO BOOM
Mozete prosim ti, ktori ste tieto knihy citali napisat svoj nazor.
Dakujem
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Gabi03 Pozri príspevok
Prepáč korduľa, ale teraz si musím zastať misomisa. Práve z tvojich príspevkov je cítiť odsudzovanie. Prikladať určité povahové črty človeku len preto, že je veriaci, je ... divné.
nepochopili ste moje prispevky, chcela som tym povedat, len to, ze nezalezi na tom ci clovek veri, alebo neveri, ale ako sa chova. ja neverim, moje deti ano, to ich mam odsudzovat?? nie. chcela som tym povedat aj to, ze ci je clovek veriaci alebo nie, urcite aspon raz v zivote urobil chyby, alebo nieco co by nemal. ja by som nerozdelovala ludi podla viery
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

korduľa Pozri príspevok
nepochopili ste moje prispevky, chcela som tym povedat, len to, ze nezalezi na tom ci clovek veri, alebo neveri, ale ako sa chova. ja neverim, moje deti ano, to ich mam odsudzovat?? nie. chcela som tym povedat aj to, ze ci je clovek veriaci alebo nie, urcite aspon raz v zivote urobil chyby, alebo nieco co by nemal. ja by som nerozdelovala ludi podla viery
Možno to bolo tým, že si stále vyzdvihovala opitého chlapa, ktorý bije svoju ženu a chodí do kostola. Keď poviem A, poviem aj B.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Gabi03 Pozri príspevok
Prepáč korduľa, ale teraz si musím zastať misomisa. Práve z tvojich príspevkov je cítiť odsudzovanie. Prikladať určité povahové črty človeku len preto, že je veriaci, je ... divné.
Zastávať si misamisa je in. Tak prečo nie! Napriek tomu, že vkladá mnohým do úst to, čo nevyslovili, že jedine tá jeho pravda je bez škvrny. korduľa nikoho neodsudzje. a tak dovoľ, ja sa musím zastať jej. A keďže Vianoce sú za dverami, želám všetkým aj v tejto téme pokoj a porzumenie. A možno aj vzájomné odpustenie.
Naposledy upravil Danila : 19.12.07 at 16:17
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Prepáčte, ale mne veľmi vadí, keď sa ľudia delia na veriacich a neveriacich.
Podľa mňa sú len ľudia dobrí a zlí. Desatoro Božích prikázaní sú podľa môjho názoru základné Pravidlá žitia a bytia a mali by sa nimi riadiť všetci ľudia, bez ohľadu na to, že sú to Božie prikázania. A porušenie Pravidiel sa trestá vždy a v každom smere. Ak tak vedome robíme, potom by sme sa nemali pýtať...prečo, prečo......sa nám ako spätná väzba skôr, či neskôr dejú určité veci.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

misomiso Pozri príspevok
Jednak si vobec nemyslim, ze podla desatora sa sprava vacsina ludi, a uz vobec nie nezavisle na tom, ci su veriaci. Ak by sa podla toho vacsina ludi spravala, inak by to tu vyzeralo.

Prepac - ale medzi veriacimi sa nenajdu vynimky. Najdu sa iba ludia (a nie je ich malo), ktori o sebe tvrdia ze su veriaci (alebo okolie ich za takych povazuje) pritom v skutocnosti vyznavaju nieco ine. Ak mi tu niekto napise, ze chyba je v tom, ze aj niektori veriaci kradnu a doma opiti tyraju manzelku, tak ja tvrdim, ze jedina chyba je v tom, ze takehoto cloveka niekto (netusim preco) povazuje za veriaceho.

Pravda je taka, ze veriaci clovek doknca nie len ze nepije (mysli sa nad mieru) , ale ani nefajci, pretoze aj fajcenie je porusovanie Bozieho prikazania - Nezabijes. V tomto prikazani sa nehovori iba o zabijani inych. Z nabozenskeho hladiska je celkom jedno, ci koname proti cudziemu telu alebo proti vlastnemu, vzdy je to hriech, pretoze ani vlastne telo nie je "nase", nestvorili sme ho my. Teda este raz opakujem, veriaceho cloveka poznas nie len podla toho, ci chodi do kostola, ale hlavne podla podla toho, ze (okrem toho, ze chodi do kostola) netyra zenu, nekradne, nepodvadza, nevysedava v krcme a - dokonca - ze nefajci.

Este stale si myslis, ze "vacsina ludi na svete dodrziava desatoro"? Pozri sa okolo seba...
po precitani tohto prispevku musim povedat, ze teda nepoznam ziadneho veriaceho cloveka, ktory by sa vyhradne riadil a choval podla bozich prikazani a ktory by ich neporusil. poznam len ludi, ktori veria v Boha a chodia do kostola. co je dost smutne ked ku viere sa hlasi hodne ludi na svete
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Olice Pozri príspevok
Prepáčte, ale mne veľmi vadí, keď sa ľudia delia na veriacich a neveriacich.
Podľa mňa sú len ľudia dobrí a zlí. Desatoro Božích prikázaní sú podľa môjho názoru základné Pravidlá žitia a bytia a mali by sa nimi riadiť všetci ľudia, bez ohľadu na to, že sú to Božie prikázania. A porušenie Pravidiel sa trestá vždy a v každom smere. Ak tak vedome robíme, potom by sme sa nemali pýtať...prečo, prečo......sa nám ako spätná väzba skôr, či neskôr dejú určité veci.
uplne s tebou suhlasim, toto som sa snazila povedat v mojich prispevkoch
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Danila Pozri príspevok
Zastávať si misamisa je in. Tak prečo nie! Napriek tomu, že vkladá mnohým do úst to, čo nevyslovili, že jedine tá jeho pravdy je bez škvrny. korduľa nikoho neodsudzje. a tak dovoľ, ja sa musím zastať jej. A keďže Vianoce sú za dverami, želám všetkým aj v tejto téme pokoj a porzumenie. A možno aj vzájomné odpustenie.
Prepáč, ale tento tvoj príspevok je úplne mimo.
A tebe tiež želám pokoj a porozumenie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Olice Pozri príspevok
Prepáčte, ale mne veľmi vadí, keď sa ľudia delia na veriacich a neveriacich.
Podľa mňa sú len ľudia dobrí a zlí. Desatoro Božích prikázaní sú podľa môjho názoru základné Pravidlá žitia a bytia a mali by sa nimi riadiť všetci ľudia, bez ohľadu na to, že sú to Božie prikázania. A porušenie Pravidiel sa trestá vždy a v každom smere. Ak tak vedome robíme, potom by sme sa nemali pýtať...prečo, prečo......sa nám ako spätná väzba skôr, či neskôr dejú určité veci.
Ak tu niekto deli ludi na veriacich a neveriacich tak ja sa od toho distancujem. Samozrejme ze sa neda distancovat od toho, ze taketo delenie prirodzene existuje, ved takisto musime delit ludi na muzov a zeny, akokolvek by sme boli za rovnopravnost.

Ale chem sa distancovat od akejkolvek neznasanlivosti. Jednoducho pisem za seba, a kedze som veriaci, pisem z pohladu veriaceho. Jednoducho ani nemozem inak, asi by bolo neseriozne, ak by som sa snazil diskutovat z pohladu niekoho, kym nie som. Ak som vysvetloval niektore aspekty viery, tak iba preto, ze tu bohuzial stale padaju take zjednodusene vyjadrenia, ze veriaci pachaju rovnake zlo ako neveriaci iba s tym rozdielom, ze pri tom spoliehaju na Boziu milost. Tak som sa iba pokusal vysvetlit, ze to tak nie je a preco to tak nie je. To je vsetko.

Ak si pozriete moje prispevky, niekolkokrat som napisal, ze poznam mnozstvo ferovych ludi a ze mnohi z nich su ateisti. Nemienim to stale opakovat v kazdom prispevku.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Danila Pozri príspevok
Zastávať si misamisa je in. Tak prečo nie! Napriek tomu, že vkladá mnohým do úst to, čo nevyslovili, že jedine tá jeho pravdy je bez škvrny. korduľa nikoho neodsudzje. a tak dovoľ, ja sa musím zastať jej. A keďže Vianoce sú za dverami, želám všetkým aj v tejto téme pokoj a porzumenie. A možno aj vzájomné odpustenie.
Zastavat sa Misa nie je "in", ak si pozries pocet ludi, ktori so mnou suhlasia a ktori su proti tak je myslim vsetko jasne.

Tentoraz ma zaujal tvoj vyrok, ze vkladam mnohym do ust, co nevyslovili. No - ja som pouzil tlacidlo Citovat. Mas dojem, ze prislo k technickej chybe a tvoj prispevok sa neskopiroval spravne?

Este by som rad zdoraznil, nemam nic proti tebe ani proti nikomu inemu. Ale niekedy prsty predbehnu rozum, stava sa to "aj v lepsich rodinach", nemusi to byt nutne hanba. Prave to takejto kategorie prispevkov ja osobne radim ten Tvoj - o Leninovi, ktory som citoval.

Samozrejme ma uprimne mrzi, ze som Ta vytocil pred vianocami.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Gabi03 Pozri príspevok
Možno to bolo tým, že si stále vyzdvihovala opitého chlapa, ktorý bije svoju ženu a chodí do kostola. Keď poviem A, poviem aj B.
opity chlap a bita zena, bol jeden priklad, ktory som uviedla. bol to len priklad, na rozdiel od interupcii, ktore misomiso stale dokola opakuje. mohla som uviest aj to, ze si ludia nadavaju, ze biju deti, ze kazu kradnut detom, cokolvek. ako keby bolo malo zla v kazdodennom zivote
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

zelam pekne sviatky vam vsetkym a aj ten chudak Lenin nech odpociva v pokoji
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

korduľa Pozri príspevok
opity chlap a bita zena, bol jeden priklad, ktory som uviedla. bol to len priklad, na rozdiel od interupcii, ktore misomiso stale dokola opakuje. mohla som uviest aj to, ze si ludia nadavaju, ze biju deti, ze kazu kradnut detom, cokolvek. ako keby bolo malo zla v kazdodennom zivote
Nie nie, zase sa nechápeme. Som myslela skôr, že by sa hodilo k tým tvojim príspevok doplniť, že tak sa môžu správať aj ateisti, nielen veriaci.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

korduľa Pozri príspevok
zelam pekne sviatky vam vsetkym a aj ten chudak Lenin nech odpociva v pokoji
Ved bodaj by mu ho uz konecne dopriali. Stale sa iba diskutuje o tom, ze by ho mali uz konecne pochovat.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

misomiso Pozri príspevok
Ak tu niekto deli ludi na veriacich a neveriacich tak ja sa od toho distancujem. Samozrejme ze sa neda distancovat od toho, ze taketo delenie prirodzene existuje, ved takisto musime delit ludi na muzov a zeny, akokolvek by sme boli za rovnopravnost.

Ale chem sa distancovat od akejkolvek neznasanlivosti. Jednoducho pisem za seba, a kedze som veriaci, pisem z pohladu veriaceho. Jednoducho ani nemozem inak, asi by bolo neseriozne, ak by som sa snazil diskutovat z pohladu niekoho, kym nie som. Ak som vysvetloval niektore aspekty viery, tak iba preto, ze tu bohuzial stale padaju take zjednodusene vyjadrenia, ze veriaci pachaju rovnake zlo ako neveriaci iba s tym rozdielom, ze pri tom spoliehaju na Boziu milost. Tak som sa iba pokusal vysvetlit, ze to tak nie je a preco to tak nie je. To je vsetko.

Ak si pozriete moje prispevky, niekolkokrat som napisal, ze poznam mnozstvo ferovych ludi a ze mnohi z nich su ateisti. Nemienim to stale opakovat v kazdom prispevku.
Ja som len vyjadrila svoj názor, nemala som v úmysle poukazovať na žiadny Tvoj príspevok. Rešpektujem Tvoje názory. Ale keď sa tak zamýšľam, tak v podstate sme veriaci asi všetci, len mnohí o tom asi nevedia. Veď napríklad, keď má hociktorý človek zdravotné alebo iné problémy, tak si len povzdychne - ach Bože, nepovie ach Lenin, ani nič podobné. A prečo to robí? Asi hľadá, prosí, v takej chvíli sme pokorní...
Naposledy upravil Olice : 19.12.07 at 12:34 Dôvod: pravopis
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

korduľa Pozri príspevok
po precitani tohto prispevku musim povedat, ze teda nepoznam ziadneho veriaceho cloveka, ktory by sa vyhradne riadil a choval podla bozich prikazani a ktory by ich neporusil. poznam len ludi, ktori veria v Boha a chodia do kostola. co je dost smutne ked ku viere sa hlasi hodne ludi na svete
Ano, v tom mas upnu pravdu. Ale tvrdim to teda iba preto, ze si spravne pouzila slovo VYHRADNE. Teda nikto nie je dokonaly. Problem je len v tom, ze veriaci ludia sa aspon SNAZIA riadit tymto "navodom na pouzitie", zatail co u neveriacich je to naozaj svetla vynimka.

Ina vec je, ze ak odratas od tych hufov ludi v kostoloch tych, ktorych by som ja veriacich nenazyval (lebo sa asi nesnazia) tak potom naozaj mozno neostane vela "tych spravodlivych". Ale potom prosim hovorme o tom, ze nie je na svete (u nas, alebo v tejto dobe - ako chceme) vela veriacich a nie o tom, ze veriaci pachaju tiez zlo.

Ta snaha je pre mna ale dolezita, napriek tomu, ze pre niekoho moze byt dolezity iba "vysledok" a snaha mu bude na smiech.

Niekolkokrat som si tu precital - ale ved vsetci slusni ludia ziju aj tak podla desatora. K tomu musim bohuzial povedat, ze ja mam na to iny nazor. Po prve - v tomto pripade by sme mali hovorit skor o Devatore, pretoze prve prikazanie hovori: Ja som tvoj Boh, nebudes mat ineho..." - teda nieco, co neveriacich iste netrapi.

Ale ak by sme aj hovorili o Devatore, tak mi nie je velmi jasne, preco ti, ktori tvrdia, ze podla neho ziju sucasne bojuju za "pravo matky na rozhodovanie o vlastnom tele" - ked desatoror nehovori nic o prave o rozhodovani o akomkolvek tele - teda ani o tom naozaj vlastnom, a nie este o tele dietata.

Tiez mi nie je jasme preco ti, ktori tvrdia, ze vyznavaju "nezabijes" fajcia (resp. polovica z nich fajci).

Nie je mi jasne, ako je mozne, ze skoro vsetci vyznavaju "nepoziadas manzelku blizneho..." ked viac ako polovica manzelstiev na Slovensku sa rozvadza (a to sme akoze Katolicka krajina)

Takto by som samozrejme mohol pokracovat ku vsetkym bodom desatora. Co ale bolo hlavnym bodom tohto sporu? Tym bola otazka, ci veriaci su lepsi. No - ja som tu uz pisal, ze som daleko od kazdej neznasanlivosti, upieraniu ineho nazoru alebo kastovania ludi. Ale skusme sa na to pozriet upne sucho, vecne , statisticky.

Mna osobne by velmi zaujimala nejaka seriozna statistika toho, ako by dopadli tieto dve skupiny ludi (chodia do kostola - nechodia do kostola) v takychto parametroch, ako napr.

- ako casto kradnu
- kolko z nich tyra partnera/ku
- ako casto sa rozhoduju pre potrat,
- ako casto su neverni partnerovi
- kolko z nich fajci
- kolkym z nich je lahostajny osud ich deti a rodicov
- atd.

Ked si odmyslime, ze od ludi "ktori chodia do kostola" musime odratat dobrych 50% ateistov (ktori tak chodia z roznych dovodov) tak aj tak by ziskanie takychto udajov teoreticky malo o niecom svedcit. Mam na mysli to, ze aj keby veriacich bolo iba 20% z tych, ktori chodia do kostola (co pripustam), tak kedze neveriaci by tvorili celu dalsiu skupinu na porovnanie, aj ta mala vzorka veriacich v prvej skupine by mala celkovy vysledok naznacit, ak pravda plati to, co vravim, ze sa veriaci nespravaju rovanko ako neveriaci.

Samozrejme - presnu statistiku ku vsetkym oblastiam asi tazko ziskame. Asi tazko sa mi niekto prizna - hoci aj v anonymnom dotazniku (najma ak chodi do kostola) ze podvadza manzelku alebo ze bol na interrupcii. Ale jednu oblast si moze z kazdodennneho zivota odsledovat kazdy z nas. Myslim, ze jedine, co z uvedenych oblasti "je vidiet" inymi slovami, co sa tazko da skryt, je FAJCENIE. Ani to tyranie zeny a kradnutie nie vzdy vidno, ale fajcenie v podstate vzdy.

A teraz si skuste spravit statistiku ludi, okolo vas, ktori "chodia do kostola". Teda pozor, zamene nehovorim o "veriacich", zoberme do uvahy celu skupinu ludi, ktori do kostola chodia. Ja som presvedceny, ze kazdy z vas uvidi, ze ludia, ktori chodia do kostola, FAJCIA OVELA MENEJ. A to dokonca aj ak zohladnime pohlavia a vek.

Samozrejme by nebolo korektne porovnavat staru babku z kostola s muzom v strednom veku, ktory do kostola nechodi. Ale na Slovensku su oblasti, (aj Bratislava) kde do kostolov zdaleka nechodia iba babky, chodi tu mnozstvo ludi v produktivnom veku, dokonca velmi vela muzov a takisto vela mladeze. V takej Bratislave uz nie je problem porovnat - napr. mladych , ktori chodia s mladymi, ktori nechodia (do kostola). Alebo hoci porovnajte aj Bratislavske babky, ved tie (v priemere) hulia ako komin.

Mozete moj prieskum nazvat akokolvek ako nevedecky a nekorektny, ja sa nemozem zbavit dojmu, ze miera dodrziavania (alebo naopak nerespektovania) aj ostatnych zasad spominaneho Devatora bude vo vsetkych bodoch priblizne rovnaka. teda ak to mam naozaj trivialne zjednodusit, ja si naozaj myslim, ze je dost mozne, ze ludia , ktori chodia do kostola kradnu asi o rovnake % menej, ako aj menej fajcia.

Ak je to tak, ja osobne by som to pripisoval SNAHE byt dokonaly, ktora u veriacich vyplyva

- z ochoty respektovat nas sebou vyssiu autoritu
- a ak chete tak kludne aj zo strachu "co ak by nahodou existoval"
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tanče Pozri príspevok
Prečo nevieme byť dobrí aj bez boha, bez desatora? Byť dobrí len tak bez podmieneností?
Ale aj tí. ktorí neveria v Boha zvyčajne poznajú desatoro a v podvedomí sú im tieto prikázania blízke a nie je pre nich problém konať dobro. Čiže jednoducho povedané aj neveriaci človek môže byť dobrý a veriaci a uznávajúci desatoro môže prestúpiť prikázanie. Človek totiž dostal od Boha slobodnú vôľu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Erika 1982 Pozri príspevok
takže asi by sme sa mali vrátiť k pôvodnej otázke na názor knihy... :-)
A nám neznalým, napísať aké sú to knihy.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Človek totiž dostal od Boha slobodnú vôľu.
Som rada, že to tu niekto spomenul.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
A nám neznalým, napísať aké sú to knihy.
Prečítaj si nadpis.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

páčia sa mi Tvoje príspevky a cítim Tvoju silnú vieru, ale cítim aj v nich, že odsudzuješ tých, ktorí neveria v Boha. Ja som veriaca tak ako ty, Boh pre mňa znamená veľmi veľa, ale boli chvíle, keď som urobila nesprávnu voľbu, ktorú si dodnes neviem odpustiť. Bojím sa však, že kebyže ma poznáš, tak ma odsúdiš a zaradíš medzi neveriacich. A aj vďaka takýmto ľuďom, ktorí ešte nezakopli tak veľmi a nepripustia zakopnutie iného, ľudia utekajú z kostolov, alebo odsudzujú tých, ktorí tam chodia. Maj trochu strpenia aj s tými, ktorí neveria a nedodržiavjú všetko podľa Božích prikázaní, možno hľadajú a nájdu až celkom nakonci života, ale to je všetko len v moci Boha.
Boh tiež hovorí: Nesúď a nebudeš sudený.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať