Zavrieť

Porady

pohyb na účte

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Ako riešite v JU, keď na podnikateľský účet prídu peniaze od kamaráta, ktoré nemajú nič spoločné s podnikaním
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ostatné príjmy - neovplyvňujúce ZD.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Takisto ako Ľuba.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Dik. Tiež to tak robím, ale nemali by tam tie peniaze lietať po tom účte? však?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Je to podozrivá transakcia. Kamarát nech posiela peniaze na osobný účet. Čo sa týka príjmu treba si na to dávať pozor. Bude musieť veľmi presvedčiť kontrolu , že tie peniaze nemajú nič spoločné s podnikaním . Já to vidím takto . Neviem ako ostatní .
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Presne tak, ako píšeš.
Niekde som tu čítala, že daňovákom musíš aj dokázať, či to náhodou napr. nie je úhrada nejakej faktúry.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zitka, predbehla si ma, ja mám tiež taký názor.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mickya
Zitka, predbehla si ma, ja mám tiež taký názor.
Dík, ale to by som si netrúfla spraviť .
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zita5
Dík, ale to by som si netrúfla spraviť .
..... .....
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

vidím, že máte rovnaké pocity ako ja (zadávateľ otázky)...aj mne sa to nezdá také jednoduché.....no čo neostáva mi nič iné len na to toho môjho klienta upozorniť, ako na možné riziko a eto vsio....spätne nič nevyčarujem, keď mi teraz igelitku vysypal... a ešte perlička: celý rok mu odpisovali a pripisovali 90,- sk (fond zamestnanosti) na účte a on si to nevšimol, že tam má zlé číslo účtu
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

Dobry vecer damy,

viete mi, prosim, poradit, co spravit v presne opacnej situacii - z podnikatelskeho uctu odisli omylom peniaze na osobny ucet kamarata, bez suvisu s podnikanim?

Vzhladom na precitane sa mi nepozdava z toho spravit "Ostatné výdaje - neovplyvňujúce ZD...

Dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Osobná spotreba podnikateľa - výdavok nevplyvňujúci ZD.
0 0
elusion elusion

elusion je offline (nepripojený) elusion

Hm, myslel som si ze pojem "osobna spotreba" znamena, ze si mozem vybrat hotovost alebo si spravit prevod z podnikatelskeho uctu na moj osobny ucet. Nie ze to poslem niekam inde. Ale ked o tom teraz logicky uvazujem, co koho do toho, ked to neznizi zaklad dane...
Dakujem
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Hmm ja mám opačný problém . Nevšimla som si, že na faktúrke bol môj osobný účet, faktúrku mi uhradili pochopiteľne na ten účet aký bol daný .

Chcem sa spýtať ako to mám zaúčtovať? Mám si peňiažky previesť na podnikateľský a zaznamenať to ako zdaniteľný príjem? ako keby sa nič nestalo?
Alebo budem musieť v daňovom uvádzať aj môj osobný účet a keď príde kontrola má právo ho kontrolovať, pretože mám tam veľmi veľa príjmov, nie však z podnikania bolo by veľmi obtiažné im vysvetlovať, pôvod tých príjmov.
Ak by mi prosím mohol s týmto pomôcť budem veľmi rada..Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronica
Hmm ja mám opačný problém . Nevšimla som si, že na faktúrke bol môj osobný účet, faktúrku mi uhradili pochopiteľne na ten účet aký bol daný .

Chcem sa spýtať ako to mám zaúčtovať? Mám si peňiažky previesť na podnikateľský a zaznamenať to ako zdaniteľný príjem? ako keby sa nič nestalo?
Alebo budem musieť v daňovom uvádzať aj môj osobný účet a keď príde kontrola má právo ho kontrolovať, pretože mám tam veľmi veľa príjmov, nie však z podnikania bolo by veľmi obtiažné im vysvetlovať, pôvod tých príjmov.
Ak by mi prosím mohol s týmto pomôcť budem veľmi rada..Ďakujem
Já by som to zaúčtovala normálne do príjmu OVZD/ cez pokladnu / , priložila by som k PPD kópiu výpisu z môjho osobného účtu + faktúrku . Pri kontrole by som to zdôvodnila . Veď predsa nejde o peniaze , ak by si ich tam fyzicky nemala , ide o to ,aby sa tá uhrada dostala do príjmu OVZD . Toť môj názor .
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Hmm ďakujem prosím ťa ale čo je to OVZD?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
veronica
Hmm ďakujem prosím ťa ale čo je to OVZD?
Je to príjem ovplyvňujúci základ dane.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Myslela som príjem ovplyvňujúci základ dane .
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
ďakujem ti ete raz pekne veľmi si mi pomohla
Prajem ti pekný dníček papa
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja mám tiež ten problém, síce som to dala na príjmy neovplyvňujúce ZD, ale tiež som ho na to upozornila...no uvidíme.
On nemá totiž súkromný účet, len firemný
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vera , vieš keď si dá občas nejakú súkromnú úhradu zo svojho podnikateľského účtu tak osobne na to nepoviem nič- ne,alo by to byť no... , ale ak si dá poslať na účet úhradu a bude tvrdiť , že je súkromná a mala som aj taký prípad , tak k tomu nemám komentár . Z toho vyplýva , že ešte je dosť živnostníkov , ktorý si takú základnú a pritom jednoduchú vec nevedia uvedomiť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať