Zavrieť

Porady

stravne listky

chcem sa opytat ci je mozne aby zamestnanec odmietol od zamestnavatela stravne listky. T.j. mam zamestnanca, ktory si este nevycerpal vsetky listky a tak si nechce prevziat stravne listky na mesiac november a december. Je nieco takto mozne.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Je to možné. Povinnosťou ZĽa je zabezpečiť stravovanie, nie je však povinnosťou ZCa toto stravovanie akceptovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    emgeton Pozri príspevok
    Je to možné. Povinnosťou ZĽa je zabezpečiť stravovanie, nie je však povinnosťou ZCa toto stravovanie akceptovať.
    Súhlasím, ale potom by som povinnosť zamestnávateľa riešila uzatvorením nejakej zmluvy s prevádzkovateľom stravovania - ak zamestnanec nebude chodiť na obedy je to jeho problém.
    Myslím, že podpísaním prehlásenia priloženého v predchádzajúcom príspevku by zamestnávateľ pred Inšpekciou práce neobstál. /najmä ak stravné lístky zamestnávateľ ani nekúpi. Nie je to tento prípad, ale stáva sa.../.

    --------
    Veronika

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    janaGT Pozri príspevok
    aj ja mám taký prípad, nech ti podpíše vzdanie sa nároku na stravné lístky.
    Zamestnanec sa nemôže vzdať nároku, ktorý mu plynie zo zákona. Odporúčala by som preformulovať prehlásenie v zmysle: ".... nemám záujem... "
    A neviete mi niekto poradiť, ako je to u zamestnancov - učiteľov, ktorí sú na skrátený pracovný úväzok? Kedy majú nárok na stravný lístok a kedy nie? U nich je totiž iný pracovný čas ako u ostatných zamestnancov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bruchačik Pozri príspevok
    A neviete mi niekto poradiť, ako je to u zamestnancov - učiteľov, ktorí sú na skrátený pracovný úväzok? Kedy majú nárok na stravný lístok a kedy nie? U nich je totiž iný pracovný čas ako u ostatných zamestnancov.
    Podľa § 152 ZP je nárok na stravenku pri zmene dlhšej ako 4 hod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.