Zavrieť

Porady

cena do tomboly

Ahojte, potrebujem poradit.
Organizujeme pobytove skolenie pre urc. zaujmovu skupinu. Cena za skolenie bude ucastnikovi vyfakturovana. V cene je ubyt., strava, skol. poplatok a popl. za ucast na spolocenskom vecere.
Organizujeme tombolu a chcela by so vediet, ci si mozem pri vecnych cenach odpocitat DPH na vstupe a sucasne ich OC zahrnut do dan. nakladov.
Mne by sa zdalo, ze ano. Je to naklad na org. podujatia, jeho cena bude v konecnom dosledku zosobnena ucastnikom a bude vyfakturovana s DPH.

Vdaka za rychlu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Anadka Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradit.
    Organizujeme pobytove skolenie pre urc. zaujmovu skupinu. Cena za skolenie bude ucastnikovi vyfakturovana. V cene je ubyt., strava, skol. poplatok a popl. za ucast na spolocenskom vecere.
    Organizujeme tombolu a chcela by so vediet, ci si mozem pri vecnych cenach odpocitat DPH na vstupe a sucasne ich OC zahrnut do dan. nakladov.
    Mne by sa zdalo, ze ano. Je to naklad na org. podujatia, jeho cena bude v konecnom dosledku zosobnena ucastnikom a bude vyfakturovana s DPH.

    Vdaka za rychlu radu.
    Ak som to správne pochopila, vy im vlastne predáte tovar, ktorý nazývate tombola??

    Anadka je offline (nepripojený) Anadka

    Anadka
    Nepochopila ste to spravne.
    Vo fakture nebude plozka tombola, ale polozka spol. vecer. A v tej su zahrnute nakl. na prenajom saly, naklady na obcerstvenie a nakldy na program, ktoreho sucastou je aj tombola. Takze si do dan. nakldov uplatnime najomne za salu, naklady na obcerstvenie, a naklady za program a logicky mi z toho vychadza, ze aj ceny do tomboly, ktore sme obstarali nakupom.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no pozrite sa ak to do fa nebudete špecifikovať tak

    a) z cien v tombole by som uplatnil dph na vstupe aj výstupe (par.8 ods 3) - bezodplatné dodanie
    b) určite by som to daňovo neuznal pokiaľ by nešlo o reklamné predmety
    c) treba si uvedomiť že ak tombola nebola nahlasená riadne podľa zákona o loteriach atd...tak nejde o príjem oslobodený od dane a každý by mal cenu zdaniť ako nepeňažný príjem ( ale kto to robí že...)

    Anadka je offline (nepripojený) Anadka

    Anadka
    Dakujem pekne, ale velmi ste ma nepotesil. Uz sa mi zdalo, ze som si to tak pekne odovodnila. Ale myslim, ze ked som nepresvedcila Vas, nepodarilo by sa mi to ani s danovakmi :-(.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.