Zavrieť

Porady

Zle vyplnené tlačivo k DPH

Dobrý podvečer,
prosím vás o radu, čo mám urobiť, keď som dnes zistila, že som niekoľko rokov nevyplĺňala správne tlačivo k DPH. (mesačný platca) Daňový úrad si to nevšimol a ja neviem či mám na to upozorniť alebo nie. Konkrétne som došlé a vyšlé dobropisy zaraďovala v predkontácii rovnako ako došlé a vyšlé faktúry. Preto na tlačive k DPH som nemala vyplnenú kolónku-riadok-č.25 kde sa evidujú dobropisy. Nevyfiltrovalo mi ich osobitne, ale mi ich započítalo spolu s faktúrami.Ten riadok sa teraz v novom tlačive ruší. Ono účtovne je to dobre, len čo tie tlačivá? Nemá niekto zlú skúsenosť
s dodatočnými sankciami v takomto prípade?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    DÚ nie je jasnovidec a ak ste nemali kontrolu, nemal ako si to všimnúť. A čo myslíš pod tým, že účtovne je to dobre?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Účtovníctvo a vedenie evidencie podľa požiadaviek Zákona o DPH sú dve rozdielne veci .

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    kvetmm Pozri príspevok
    Dobrý podvečer,
    prosím vás o radu, čo mám urobiť, keď som dnes zistila, že som niekoľko rokov nevyplĺňala správne tlačivo k DPH. (mesačný platca) Daňový úrad si to nevšimol a ja neviem či mám na to upozorniť alebo nie. Konkrétne som došlé a vyšlé dobropisy zaraďovala v predkontácii rovnako ako došlé a vyšlé faktúry. Preto na tlačive k DPH som nemala vyplnenú kolónku-riadok-č.25 kde sa evidujú dobropisy. Nevyfiltrovalo mi ich osobitne, ale mi ich započítalo spolu s faktúrami.Ten riadok sa teraz v novom tlačive ruší. Ono účtovne je to dobre, len čo tie tlačivá? Nemá niekto zlú skúsenosť
    s dodatočnými sankciami v takomto prípade?
    Ďakujem.
    Nerobte nič. Nie je to chyba, ktorá sa pokutuje. Je to jeden z dôvodov prečo tento riadok v novom tlačive vypadol, pretože prax ukázala, že väčšina to robila tak ako vy.

    kvetmm je offline (nepripojený) kvetmm

    kvetmm
    Ďakujem za reakcie a asi nebudem robiť nič. nechám to tak hádam si to nikto nevšimne.
    A tým, že je to účtovne dobre som myslela, že je dobre odvedená suma DPH na tom sa nič nemení. Teraz som spokojnejšia.
    Dobrú noc a zajtra pekný deň.

    Zle vyplnené tlačivo k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.