Zavrieť

Porady

Daň z príjmu, študent a vrátenie dane

Ste študent? Pracovali ste v roku 2006 alebo ste boli na brigáde? Strhol Vám zamestnávateľ z príjmu daň? V článku pána Mihála získate návod, ako Vám štát daň vráti.
Platí článok aj pre rok 2007, pre študenta študujúceho v zahraničí a na dohodu zamestnaného na Slovensku? Do 40000 Sk,- aby nemusel podať ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano platíto na rok 2007 nemôže prekročiť sumu 45600 - nepodáva ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
    Dobrý večer chcem sa opýtať, v roku 2008 som pracovala ako brigádnik! zarobila som okolo 20 tisíc bez dane! je možné ale mám žiadať o vrátenie dane z príjmu? a ak áno poradte mi ako?! ĎAKUJEM

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ak Vám bola strhnutá dan z príjmu, teda nepodpisovali ste vyhlásenie, tak si môžte podať DP, a dan vrátiť, priložíte potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa, a na tom potvrdení aj uvidíte, aj to či ste vyhlásenie podpísovali, teda dan žiadna - teda DP nepodávate alebo ste nepodpisovali a dan stiahnutá-teda si môžte podať a dan sa Vám vráti.

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    Ahojte,
    chcela by som sa spýtať, ci študent a rázoveň SZČO, ktorému je pravidelne mesačne vyplácené sociálne štipendium z vysokej školy si toto štipendium musí zahrnúť do príjmov, a do ktorého riadku to to musí v DP zapísať? Je z toho možné uplatniť paušálne výdavky? Má remeselnú živnosť, teda 60%? Dakujem velmi pekne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zoe Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa spýtať, ci študent a rázoveň SZČO, ktorému je pravidelne mesačne vyplácené sociálne štipendium z vysokej školy si toto štipendium musí zahrnúť do príjmov, a do ktorého riadku to to musí v DP zapísať? Je z toho možné uplatniť paušálne výdavky? Má remeselnú živnosť, teda 60%? Dakujem velmi pekne.
    NIe ,nie je to zdaniteľný príjem študenta.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zoe Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa spýtať, ci študent a rázoveň SZČO, ktorému je pravidelne mesačne vyplácené sociálne štipendium z vysokej školy si toto štipendium musí zahrnúť do príjmov, a do ktorého riadku to to musí v DP zapísať? Je z toho možné uplatniť paušálne výdavky? Má remeselnú živnosť, teda 60%? Dakujem velmi pekne.
    Štipendium je od dane oslobodené, t.j. nezdaňuje sa

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zoe Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa spýtať, ci študent a rázoveň SZČO, ktorému je pravidelne mesačne vyplácené sociálne štipendium z vysokej školy si toto štipendium musí zahrnúť do príjmov, a do ktorého riadku to to musí v DP zapísať? Je z toho možné uplatniť paušálne výdavky? Má remeselnú živnosť, teda 60%? Dakujem velmi pekne.
    štipendium nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Prosím, poradíte mi?
    sestra bola zamestnaná od 01-07/2008
    08/2008 - nahlásená na ÚP - nezamestnaná
    09-12/2008 študentka na VŠ
    Má potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa:
    -úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov 60 811,-
    -poistné a príspevky 8168,
    -ČZD 52643,-
    -úhrn preddavkov na daň 453,-
    Prosím ako vyplniť DP typu A?
    Ďakujem veľmi pekne.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Dobroslava Pozri príspevok
    Prosím, poradíte mi?
    sestra bola zamestnaná od 01-07/2008
    08/2008 - nahlásená na ÚP - nezamestnaná
    09-12/2008 študentka na VŠ
    Má potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa:
    -úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov 60 811,-
    -poistné a príspevky 8168,
    -ČZD 52643,-
    -úhrn preddavkov na daň 453,-
    Prosím ako vyplniť DP typu A?
    Ďakujem veľmi pekne.
    Prosím, vie niekto pomôcť?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Dobroslava Pozri príspevok
    Prosím, poradíte mi?
    sestra bola zamestnaná od 01-07/2008
    08/2008 - nahlásená na ÚP - nezamestnaná
    09-12/2008 študentka na VŠ
    Má potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa:
    -úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov 60 811,-
    -poistné a príspevky 8168,
    -ČZD 52643,-
    -úhrn preddavkov na daň 453,-
    Prosím ako vyplniť DP typu A?
    Ďakujem veľmi pekne.
    r.32 60811
    r.33 8168
    r.34 a 36 52643
    r.37 a 43 98496
    r.62 453
    r.65 453

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    mzdarka renca Pozri príspevok
    r.32 60811
    r.33 8168
    r.34 a 36 52643
    r.37 a 43 98496
    r.62 453
    r.65 453
    Ďakujem za radu. Ak si chce sestra-študent /predchádzajúci príspevok/ ešte uplatniť vrátenie dane z BÚ, musí vyplniť DP B, môžte mi napísať, ktoré kolonky má vypísať? Ďakujem.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    Dobroslava Pozri príspevok
    Ďakujem za radu. Ak si chce sestra-študent /predchádzajúci príspevok/ ešte uplatniť vrátenie dane z BÚ, musí vyplniť DP B, môžte mi napísať, ktoré kolonky má vypísať? Ďakujem.
    ?????

    Lucka.H. je offline (nepripojený) Lucka.H.

    Lucka.H.
    ja pracujem teraz v roku 2009 som studentka a chcela by som sa spytat kolko mozem zarobit za rok aby som si mohla podat DP aby sa mi vratili dane. a Ked som presiahla ten limit aky je tak co potom? mam narok na vratenie dani? alebo budem nieco ja platit? prosim surne odpoved dakujem

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    v roku 2009 je nezdaniteľná suma 4025,70 eur na ktorú má nárok každý daňovník okrem poberateľov starobných a výsluhových dôchodkov/
    Dobrý Deň.
    Ak som študent a môj prijem za rok 2009 bol dohromady nižší ako vyššie spomenutých 4025,7,-€, mam nárok na vrátenie celej dane z tohto príjmu? Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanislav 85 Pozri príspevok
    Dobrý Deň.
    Ak som študent a môj prijem za rok 2009 bol dohromady nižší ako vyššie spomenutých 4025,7,-€, mam nárok na vrátenie celej dane z tohto príjmu? Ďakujem.
    ano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.