Zavrieť

Porady

zamestnavatel neplati odvody

Ahojte, prosím Vás ako má postupovať zamestnanec, keď som sa teraz dozvedela, že od mája firma neplatí odvody? čo z toho pre mňa vyplýva, ja nevládzem rozmýšľať, srdce mi z toho šoku bije rýchlosťou blesku. Prosím poraďte, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba si preveriť v ZP a SP, či je zamestnanec prihlásený. Ak tak zamestnávateľ neurobil a zamestnanec má pracovnú zmluvu, treba s ňou ísť do ZP a SP. Čo sa týka neplatenia odvodov, poisťovne postihujú zamestnavateľa.
    V niektorom z príspevkov na PORADe som však čítala, že v prípade žiadosti o úver banky si to overujú v SP a v takomto prípade považujú zamestnanca za rizikového pre banku.

    -------
    Veronika

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anabella Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás ako má postupovať zamestnanec, keď som sa teraz dozvedela, že od mája firma neplatí odvody? čo z toho pre mňa vyplýva, ja nevládzem rozmýšľať, srdce mi z toho šoku bije rýchlosťou blesku. Prosím poraďte, ďakujem
    To, že firma neplatí odvody je na zodpovednosti firmy( trestný čin), zamestnanci z neplatenia nemajú žiaden postih, ak oni majú riadne z výplatky zrazené, ale už ďalej neodvedené, nie je to ich problém. Ak ich na poistenia zamestnávateľ prihlásil, je jeho povinnosťou odvody aj platiť.

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Prihlásený zamestnanci sú na 100% a teraz prišiel list od poisťovne, že od mája ako začal u všetkých pracovný pomer, nie je zaplatená ani koruna, mňa to asi položí, už len čakám, kedy príde list zo zdravotnej

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Čiže ja teraz budem vystupovať ako neplatič voči sociálke a zdravotnej, myslím keď niekde budem žiadať o úver

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anabella Pozri príspevok
    Čiže ja teraz budem vystupovať ako neplatič voči sociálke a zdravotnej, myslím keď niekde budem žiadať o úver
    Nie, ty nie, neplatičom je zamestnávateľ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anabella Pozri príspevok
    Čiže ja teraz budem vystupovať ako neplatič voči sociálke a zdravotnej, myslím keď niekde budem žiadať o úver
    Nie ako neplatič,neplatičom je zamestnávateľ, ale rizikový klient pre úver. Nemám to ako overenú informáciu, bol to príspevok z PORADy.

    --------
    Veronika

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    Nie je to mojou vinou, aj tak ma to však znepokojuje, mám možnosť dať teraz výpoveď k dátumu čo chcem ja, čiže okanžitá výpoveď?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anabella Pozri príspevok
    Nie je to mojou vinou, aj tak ma to však znepokojuje, mám možnosť dať teraz výpoveď k dátumu čo chcem ja, čiže okanžitá výpoveď?
    Pokiaľ zamestnávateľ vypláca načas mzdy zamestnancom, neplatenie odvodov nie je dôvodom na okamžité skončenie prac.pomeru.

    ------
    Veronika

    anabella je offline (nepripojený) anabella

    anabella
    aha, no načas to nie ale nepresiahne tých 14 dní od výplatného termínu, jáj bože, ďakujem za odpovede

    zamestnavatel neplati odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.