Zavrieť

Porady

Príjmy oslobodené od dane

Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano vnuk a dedo sú v priamom rade...takže ak to predáte pôjde o príjem oslobodený od dane podľa par. 9 ods 1 písm c)

    Priamy rad je definovaný v občianskom zákonníku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MIRAS Pozri príspevok
    Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
    Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
    Dakujem.
    Otázka: len užívali alebo boli aj majiteľmi pozemkov.
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    Otázka: len užívali alebo boli aj majiteľmi pozemkov.
    ale snáď keď to zdedil tak to aj vlastnili

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ale snáď keď to zdedil tak to aj vlastnili
    Môže zdediť aj užívacie právo a nie vlastníctvo.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.11.07 at 12:36
    človiečik Vladimír Ozimý
    smith Pozri príspevok
    Môže zdediť aj užívacie právo a nie vlastníctvo.
    hm píše že zdedil pozemok...snáď vie čo zdedil ... ale možno je to len právo je to pravda...no snáď to vyjasní...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MIRAS Pozri príspevok
    Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
    Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
    Dakujem.
    Ja tu vidím iba užívanie a nie vlastníctvo.
    človiečik Vladimír Ozimý
    MIRAS Pozri príspevok
    Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
    Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
    Dakujem.
    ja tu vidím aj pozemok, vychádzam z toho ak by zdedil len práva tak by napísal hádam práva...no ale to je jedno my riešime a ten čo sa má vyjadriť nepíše...pekný víkend...

    Príjmy oslobodené od dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.