Zavrieť

Porady

Živnostník a auto

Dobrý deň prajem,
necelý rok som živnostníkom vo finančnom poradenstve,ale daňové záležitosti sú mi cudzie.Predovšetkým by som chcel poprosiť o radu.Pred 2 týždňami so kúpil ojazdené auto, ja prepísané na moje meno, používam ho na súkromné účely, ale chcem ho využívať i na moju prácu.Môžem auto uviesť do nákladov? Ako prihlásiť auto na podnikateľské účely? Kde začať? Som naozaj z toho mimo..........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Do 15 dní od prvého použitia na podnikanie podáš daň.prizn.k dani z motor.vozidiel,zaplatíš alikvotnú časť dane,OA môžeš používať ako súkromné na podnikat.činn.uplatníš si 6,20/1 km zákl.náhradu
    +spotrebu pohon.látok.

    Francik je offline (nepripojený) Francik

    Francik
    Ako prihlásim automobil? Musím ísť znova na políciu, či na živnostenský úrad?
    Môžem Vás poprosiť podrobnejšie ohľadom tých 6,20/1 km.Čo to presnejšie znamená?
    Ďakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Na DÚ si vyplníš daňové priznanie k dani z MV,6,20,-sk je zákl.náhrada za auto používané pri podnikaní a nazaradené v majetku daňovníka,táto suma je stanovená zákonom,napr.v rámci podnikania na základe knihy jázd najazdíš 100 km,tvoje náklady budú 100km x 6,20,-zákl.náhr.-620,-sk + spotr.benzínu vypočítaná podľa tech.preukazu,napr.na 100 km spotreba auta je 6,5l-cena benzínu je 38,-sk, do nákladov dáš na spotrebu benzínu na 1 km-0,065x38,-sk´-2,47,-sk x 100km-247,- spolu výdavky na auto budú 620,-+247,-sk-867,-sk na 100km.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.