Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2007

Pozdravujem všetkých poraďákov!
Asi rok tíško a obdivne sledujem túto Poradu. Veľa krát som si tu našla odpoveď na ešte nepoloženú otázku, často ma utvrdila v mojom názore na určitý problém, inokekedy objasnila to čo som nevedela/za čo ďakujem/, no z dôvodu asi slabej sebadôvery a neveľkej zručnosti s infor. technológiami, som priamo nevstúpila. No asi prišiel čas.
Môj problém. "Kura alebo vajce"? SZČO končil živnosť 30.4.2007, urobím mu uzávierku a DP /zaplatí slušnú daň aj z neuhradených pohľadávok/ a následne vypracujem RZZP 2007, kde použijem ZD z DP. Výjde mu tiež nedoplatok, ktorý musí zaplatiť.
No a keďže tento nedoplatok nebol v DP, /položka upravujúci ZD/tak urobím dodatočné DP. A sme doma! V dodatočnom DP bude základ dane iný ako v RZZP. Urobím opravné RZZP? a zas doookola? Mali ste už niečo také? Čo poradíte? Už teraz ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Marta 257 Pozri príspevok
    Pozdravujem všetkých poraďákov!
    Asi rok tíško a obdivne sledujem túto Poradu. Veľa krát som si tu našla odpoveď na ešte nepoloženú otázku, často ma utvrdila v mojom názore na určitý problém, inokekedy objasnila to čo som nevedela/za čo ďakujem/, no z dôvodu asi slabej sebadôvery a neveľkej zručnosti s infor. technológiami, som priamo nevstúpila. No asi prišiel čas.
    Môj problém. "Kura alebo vajce"? SZČO končil živnosť 30.4.2007, urobím mu uzávierku a DP /zaplatí slušnú daň aj z neuhradených pohľadávok/ a následne vypracujem RZZP 2007, kde použijem ZD z DP. Výjde mu tiež nedoplatok, ktorý musí zaplatiť.
    No a keďže tento nedoplatok nebol v DP, /položka upravujúci ZD/tak urobím dodatočné DP. A sme doma! V dodatočnom DP bude základ dane iný ako v RZZP. Urobím opravné RZZP? a zas doookola? Mali ste už niečo také? Čo poradíte? Už teraz ďakujem!
    Urobíte mu DDP a dosť.
    Ak by ste robili dodatočné RZZP, vyjde vám nedoplatok 0 ( do základu na výpočet poistného vstupuje základ dane z DP aj výdavky na poistné, kt sú súčasťou základu dane) .

    Marta 257 je offline (nepripojený) Marta 257

    nič moc, výkonná podľa počasia ...viac Marta 257
    Ďakujem veľmi. Aj keď neviem, či v správnej rubrike.Ďaľšia prekážka zdolaná. Všetko dobré!

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Marta 257 Pozri príspevok
    Môj problém. "Kura alebo vajce"? SZČO končil živnosť 30.4.2007, urobím mu uzávierku a DP /zaplatí slušnú daň aj z neuhradených pohľadávok/ a následne vypracujem RZZP 2007, kde použijem ZD z DP. Výjde mu tiež nedoplatok, ktorý musí zaplatiť.
    No a keďže tento nedoplatok nebol v DP, /položka upravujúci ZD/tak urobím dodatočné DP. A sme doma! V dodatočnom DP bude základ dane iný ako v RZZP. Urobím opravné RZZP? a zas doookola? Mali ste už niečo také? Čo poradíte? Už teraz ďakujem!
    Pri výpočte základu pre RZZP sa k vypočítanému základu dane PRIPOČÍTA zdravotné poistné započítané vo výdavkoch, to znamená, že sa na tento výdavok v tomto prípade neprihliada. Takže ak aj sa zmení základ dane pre DP kvôli zmene výdavkov na zdravotné poistenie, VZ pre RZZP sa nezmení,

    Daňové priznanie 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.