Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy

Dodatočne som dnes zistil že som včera uzavrel nevýhodnú zmluvu o PZP. Je možné od tejto zmluvy odstúpiť ak má byť platná od 06.01.2008 ? Do akej doby a okou formou je to potrebné urobiť? Je v tomto prípade potrebné počítať s finančným postihom zo strany poisťovne?
Naposledy upravil Ruhor : 20.11.07 at 15:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ruhor Pozri príspevok
    Dodatočne som dnes zistil že som včera uzavrel nevýhodnú zmluvu o PZP. Je možné od tejto zmluvy odstúpiť ak má byť platná od 06.01.2008 ? Do akej doby a okou formou je to potrebné urobiť? Je v tomto prípade potrebné počítať s finančným postihom?
    Pozri si priložené Všeobecné poistné podmienky, či je tam dohodnuté, že môžete vypovedať zmluvu do 2 mesiacov od uzatvorenia poistenia. Ak to tam nie je, tak môžeš poistku vypovedať len 6 týždňov pred najbližším poistným obdobím, t.j. najneskôr do 18.11.2008. V tom prípade ale budeš musieť byť poistený v nasledujúcom roku (2008) v tejto poisťovni.

    Ruhor je offline (nepripojený) Ruhor

    Ruhor
    Nevzťahuje sa na túto zmluvu §59 odst 2 písm a, občianskeho zákonníka - bezdôvodné odstúpenie od uzavretej zmluvy do 10 dní od uzavretia?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ruhor Pozri príspevok
    Nevzťahuje sa na túto zmluvu §59 odst 2 písm a, občianskeho zákonníka - bezdôvodné odstúpenie od uzavretej zmluvy do 10 dní od uzavretia?
    Nie , nevzťahuje a ruhor mimochodom, to že je tá zmluva drahšia, ešte neznamená, že je nevýhodná, ja práveže mám také skúsenosti, že tí čo hľadajú najlacnejšie zmluvy a chcú to mať skoro zadarmo, tak teraz si u nich podávajú ruky exekútori-pozor na to

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Takže na koho si teba dať pozor?

    A neviete niekto poradiť s kým je finančne výhodné uzatvoriť?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Heleč Pozri príspevok
    Takže na koho si teba dať pozor?

    A neviete niekto poradiť s kým je finančne výhodné uzatvoriť?
    Myslíš PZP? To si musíš porovnať ceny poisťovní pre tvoj typ auta, podľa podmienok poisťovne. V každej sú iné kritériá.

    Odstúpenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.