Zavrieť

Porady

nákup lode SR odberateľom

ahojte

SR firma kúpi loď v anglicku a cez prepravcu prepraví ju do slovinska odkiaľ pôjde na kotvenie do chorvátska. Teraz otázka

1) ako sa to správa voči DPH na slovensku - to jest o intrakomunitárnej dodávke nemožno hovoriť, takže ako by to malo byť
a) s anglickou DPH? - prepravu si zabezpečovala SR firma
b) registrácia v Slovinsku - pod IČDPH Slovinskom by išlo o intrakomunitárnu dodávku, pričom išlo by o vývoz zo slovinska do chorvátska?

Potom druhá otázka ako faktúrovať služby slovenským firmám za prenájom lode v chorvátsku. Podľa par. 15 ods 1 so slovenskou DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Vychádza mi to tak, že v bode 1/ by ste mali postupovať podľa možnosti b/- zdaniť treba v Slovinsku,
    a pri 2. otázke, tak ako píšete /so slovenskou DPH/.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no a zamyslime sa ak by sa neregistroval v slovinsku nemalo to byť faktúrované s anglickou DPH? ešte taká úvaha...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Môj záverečný názor, inak to fakt neviem zadefinovať lebo podľa mňa to nie je predmetom dane v SR ale mám za to že im ani nevzniká povinnosť registrácie pokiaľ nevykonávajú podnikateľskú činnosť v tej krajine čo v Slovinsku nebudú...takže ak tam nebudú registrovaný tak potom by to malo ísť klasickým režimom a zdanené to malo byť v krajine odkiaľ sa tovar odosiela to jest v Anglicku...ale kto vie aké sú tam zákony že...


    aby bola dodrzana podmienka intrakomunitarnej dodavky a doslo k prenosu danovej povinnosti na firmu, mali by ste sa registrovat v Slovinsku. Inak by dodania malo podliehat DPH v anglicku kedze bol z tejto krajiny dodany. Je dolezite aby aj slovinske IC DPH bolo uvedene na fakture.
    Prijmy ktore budete dosahovat z prenajmu lode sa zdanuje podla sidla firmy to jest so slovenskou DPH (§ 15 ods. 1).

    nákup lode SR odberateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.