Zavrieť

Porady

stavby

Ahojte. Môžete mi poradiť? Môj klient si otvoril krčmu, ktorú si sám postavil. Je to SZCO účtuje sa JU. Pokiaľ viem budovy sa odpisujú 20 rokov. Pokiaľ sa firma zruší skôr, zostatková hodnota sa premietne do zisku a musí z toho zaplatiť daň. Chcela by som vedieť či môžem budovu zaradiť do majetku s nulovou hodnotou a potom náklady s ňou spojené dávať do nákladov.
Ide o tom že nemám žiadne doklady o vynaložení nákladov na stavbu. A okrem toho si zobral na ňu úver ešte v čase ked SZCO nebol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dule Pozri príspevok
    Ahojte. Môžete mi poradiť? Môj klient si otvoril krčmu, ktorú si sám postavil. Je to SZCO účtuje sa JU. Pokiaľ viem budovy sa odpisujú 20 rokov. Pokiaľ sa firma zruší skôr, zostatková hodnota sa premietne do zisku a musí z toho zaplatiť daň. Chcela by som vedieť či môžem budovu zaradiť do majetku s nulovou hodnotou a potom náklady s ňou spojené dávať do nákladov.
    Ide o tom že nemám žiadne doklady o vynaložení nákladov na stavbu. A okrem toho si zobral na ňu úver ešte v čase ked SZCO nebol.
    Ak nemáš žiadne doklady o nadobudnutí stavby, zaradíš ju v reprodukčenj cene do majetku. Neuplatníš odpisy daňové, ale účtovné. Taktiež náklady súvisiace s prevádzkou nehnuteľnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.