Zavrieť

Porady

DPH od 1.10.2007.

apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Mailom sme boli upovedomení nasledovne:

28.9.2007 prišla pošta.

UPOZORNENIE
: na všetkých dokladoch, ktoré majú vznik daňovej povinnosti >= 01.10.2007 používajte len nové členenia, t.j. členenia bez písmenka „x“ v skratke. V opačnom prípade budete pri vystavení priznaní za obdobie október a neskôr, programom upozornení, že ste pri niektorých dokladoch použili nesprávne členenie DPH.
TIP: Ak Vám neskôr budú staré členenia prekážať, môžete si na nich v agende „Členenie DPH“ zrušiť možnosť „Ponúkať“.



Ak sa niekto bude riadiť týmto typom zistí, že všetky záznamy s dátumom do 30.9.2007 ostali bez členenia DPH.
Ozaj výborný TIP ako zničiť evidenciu DPH za 9 mesiacov.

apo
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Do 30.90.2007 môžu byť aj bez členenia, no nie?

Ale teraz vážne. Ja som to tak neskúšala, ale všetky členenia do 30.9.2007 mám s X-kom a od 1.10. bez, opravila som si v užívateľských nastaveniach pri jednotlivých agendách členenie DPH bez krížikov a keď nahrávam, tak sa mi automaticky ponúkajú. Možno tak to mysleli.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

cloe Pozri príspevok
Do 30.9.2007 môžu byť aj bez členenia, no nie?

Ale teraz vážne. Ja som to tak neskúšala, ale všetky členenia do 30.9.2007 mám s X-kom a od 1.10. bez, opravila som si v užívateľských nastaveniach pri jednotlivých agendách členenie DPH bez krížikov a keď nahrávam, tak sa mi automaticky ponúkajú. Možno tak to mysleli.

Môj postup:
Nahrával som faktúry do 10. mesiaca, použil som klávesu CTRL+K. Vytvoril sa záznam s členením DPH xPD. Pamätal som na TIP z Pohody a pri nahrávaní tejto faktúry cez ... som vošiel do členení DPH. Vo všetkých riadkoch kde bolo členenie s x-om a na vrchu malo fajku PONÚKAŤ som túto fajku zrušil. Po návrate do faktúry, ktorú som CTRL+K vytváral som ju uložil. Následne som zistil, že všetky členenia DPH do 30.9.2007, ktoré mali x sú preč, ostali záznamy bez členenia DPH a len tie ktoré mali napríklad PN.

Vyskúšaj to napríklad na firme Nový s.r.o.

apo
Naposledy upravil apo : 25.11.07 at 07:32
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Aj verzia z 23.11.2007 má neodstránenú funkciu na zlikvidovanie zapísaného členenia v záznamoch s dátumom daňovej povinnosti do 30.9.2007 v prípade, že si zrušíte možnosť ponúkať členenie DPH platné iba pre formulár daňového priznania DPH určeného pre obdobie do 30.9.2007.

apo
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

apo Pozri príspevok
Aj verzia z 23.11.2007 má neodstránenú funkciu na zlikvidovanie zapísaného členenia v záznamoch s dátumom daňovej povinnosti do 30.9.2007 v prípade, že si zrušíte možnosť ponúkať členenie DPH platné iba pre formulár daňového priznania DPH určeného pre obdobie do 30.9.2007.

apo
takže radšej nič nerušiť a mať ponuku zdupľovanú
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Heni Pozri príspevok
takže radšej nič nerušiť a mať ponuku zdupľovanú
Zdupľovanú v tom zmysle, že členenie napr. xPD už nepoužijeme aj keď ho budeme mať v zozname ponúkaných členení.

apo
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

apo Pozri príspevok
Zdupľovanú v tom zmysle, že členenie napr. xPD už nepoužijeme aj keď ho budeme mať v zozname ponúkaných členení.

apo
áno, tak som to myslela. ja som tú novú verziu inštalovala len teraz, takže na všetkých dokladoch zaúčtovaných po 30.9. mám členenie xDPH... musím to teraz poopravovať
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Heni Pozri príspevok
áno, tak som to myslela. ja som tú novú verziu inštalovala len teraz, takže na všetkých dokladoch zaúčtovaných po 30.9. mám členenie xDPH... musím to teraz poopravovať
NIE, všetky členenia do 30.9.2007 s x ako napríklad xPD sú správne a musia tak ostať!!!

Ja som UPOZORNIL iba na to, že TIP, ktorý sme dostali v elektronickej pošte spôsobí nenapraviteľnú škodu u užívateľa, ktorý nerobí archivačné kópie a bude postupovať tak ako v spomenutom TIPE radí Pohoda. Ten kto sa bude riadiť týmto TIPOM, a nebude mať zálohu aby sa mohol vrátiť bude musieť všetky členenia DPH do 30.9.2007 urobiť ešte raz nakoľko sa vo všetkých záznamoch vymažú.

Mne sa to stalo, ale vrátil som sa späť zo zálohy, takže som neutrpel stratu údajov.

apo
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

apo Pozri príspevok
NIE, všetky členenia do 30.9.2007 s x ako napríklad xPD sú správne a musia tak ostať!!!

...
Mne sa to stalo, ale vrátil som sa späť zo zálohy, takže som neutrpel stratu údajov.

apo
rozumiem, ale na všetkom čo som zaúčtovala po 30.9. tie x-ká mám, takže to musím poopravovať na bez-iks-kové, tak som tú opravu myslela...
na veci zaúčtované do 30.9. radšej nešiahnem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Do 30.90.2007 môžu byť aj bez členenia, no nie?
Ten dátum je podľa akého kalendára?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

smith Pozri príspevok
Ten dátum je podľa akého kalendára?
Cloe urobila 90. mesiac, ale všetci vieme, že prelomový dátum v DPH je september 2007.

Pokúsim sa zrekapitulovať tému, lebo niektorí Poraďáci neprečítali príspevok č. 1 a potom sa nerozumieme.

ad 1
V Pohode v účtovných operáciách NIČ nerobiť. To čo je v Pohode do 30.9.2007 je správne.

ad 2
Prečítajte príspevok č. 1. V tomto príspevku je citovaná časť z elektronickej pošty
Spravodaj pre užívateľov softwarových produktov STORMWARE s.r.o.

V tomto spravodajovi je TIP.
Kto sa bude týmto typom riadiť tak si zničí účtovníctvo, lebo sa mu zo všetkých účtovných záznamov vymažú členenia DPH.


Pozdravujem



apo
Naposledy upravil apo : 26.11.07 at 08:38
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Ahojte, prosím o radu Pohodárov, ako si mám v Pohode nastaviť, keď som sa stala platiteľom DPH cez rok, od 1.9.2007?
A keď si chcem uplatniť DPH z majetku odpisovaného z roku 2006 a z majetku, ktorý bol kúpený v priebehu od 1.1.2007-31.8.2007 ako to mám prosím Vás urobiť v Pohode.
Som začiatočník v pohode. Prosím o cenné rady
Veľká vďaka Zuzula
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

infoziadatel Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu Pohodárov, ako si mám v Pohode nastaviť, keď som sa stala platiteľom DPH cez rok, od 1.9.2007?
A keď si chcem uplatniť DPH z majetku odpisovaného z roku 2006 a z majetku, ktorý bol kúpený v priebehu od 1.1.2007-31.8.2007 ako to mám prosím Vás urobiť v Pohode.
Som začiatočník v pohode. Prosím o cenné rady
Veľká vďaka Zuzula
Podľa mňa pýtaš radu už pozde nakoľko daňové priznanie k DPH si už podala.

Čo sa týka žiadania odpočtu DPH z majetku nadobudnutom pred registráciou k tomu slúži v agende "Priznanie DPH" karta "Ručné úpravy" a k riadku 24 zadáš sumu DPH, ktorú požaduješ odpočítať. Túto sumu zistíš z faktúry. V podstate je to výška DPH vypočítaná zo zostatkovej ceny v sadzbe dane podľa dátumu nadobudnutia majetku.

Pri požiadavke odpočítať daň musíš v roku 2007 počítať odpisy z ceny majetku bez DPH. Toto zabezpečíš v agende "Majetok" kde máš možnosť znížiť vstupnú cenu tak, že v karte majetku v majetkových operáciách vyberieš operáciu "zníženie ceny", zadáš sumu DPH, ktorú si žiadala v DP k DPH vrátiť a odpisy sa Ti prepočítajú.

Problém odpočítania dane neskoro sa dá napraviť dodatočným daňovým priznaním.

apo
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

prosim poradi mi niekto ako účtujete platbu kartou v SKK z devízového účtu v EUR ??? ďakujem
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

nerobíte niekto v pohode ???
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

dracica Pozri príspevok
prosim poradi mi niekto ako účtujete platbu kartou v SKK z devízového účtu v EUR ??? ďakujem
Nerozumiem, ako môžeš kartou v SKK uhrádzať z devízového účtu.
K devízovému účtu je vydaná platobná karta v SKK?

Popíš ako si platobnou kartou uhrádzala záväzok z devízového účtu.

Prebehlo to z bankomatu, alebo z počítač?

Daj viac info.

apo
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

je uhradená ERP diaľ. známka spolu na ERP 260 SKK
z devízového účtu odišlo 7,92 EUR
v banke je text platba kartou

stačí takýto rozpis ??
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

k tej diaľničnej známke je 3. čast nalepky to znamená ze ma narok na odpočet DPH ale ako to zaučtovat ??
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

apko nevies mi poradit ???
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Trochu zoširšia ako ja pracujem v Pohode.
1.
Každú úhradu cez platobnú kartu zapíšem do ostatných záväzkov. AK napríklad v cudzine uhradia za ubytovanie, alebo Pohonné hmoty tak zápis do evidencie ostatných záväzkov urobím cudzej mene, pročom v tom čase ešte ani neviem z akého účtu bol tento doklad uhradený. Pri zápise do ostatných záväzkov sa zaúčtuje aj DPH z dokladu a stanoví sa príslušné členenie DPH. Ako variabilný symbol používam posledné 4 čisla z platobnej karty, ktoré sú poväčšine uvedené na potvrdenke o zaplatení kartou a sú uvedené aj v bankovom výpise.

2.
Nasleduje likvidácia predpisu v ostatných záväzkoch. Položku v ostatných záväzkov identifikujem napred sumou, potom dátumom a ešte aj variabilným symbolom. Ku tomu ako likvidovať v Pohode záväzky myslím nepotrebuješ návod.

Ale upozorním nato, že Pohoda má jednu veľkú chybu pri zaúčtovaní kurzových rozdielov. V globálnom natevení sú pripravené predkontácie. Je nutné tieto predkontácie rozšíriť o všetky analitiky, ktoré používaš pri cudzích menách.
Ja používam
311001 pre SK
311002 pre Euro
321001 pre SK
321002 pre Euro

Do globálnych nastevení musíš ešte pridať
325001 pre Sk
325002 pre Euro
315001 pre SK
315002 pre Euro.

Pohoda je blbá v tom, že si z predkonácií nevyberie tú súvsťažnosť, ktorá sa zhoduje s účtom záväzku respektíve pohľadávky ale tú súvsťažnosť, ktoré je v Globálnom nastavení.
Preto postupujem tak, že
1. Nastavím Globálne nastavenie pre likvidáciu v ostatných záväzkoch s účtom 325002/663001 a 563001/325002
2. Zlikvidujem všetky platby platobnou kartou
3. Potom prestavím Globálne nastavenie na 321002/663001 a 563001/321002
4. zaúčtujem ostatné položky z bankového výpisu.

Ak nedodržíš tento postup a budeš likvidovať ostatný záväzok tak sa to zaúčtuje
325002/221001
321002/663001
A je Ti jasné, že potom urobiť inventúru účtov a dať do poriadkusaldokonto bude prekticky nemožné.
V Pohode prisľúbili, že tento nedostatok napravia, ale sľubujú to už rok a stále v Globálnom nastavení neurobili opravu.

apo
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

dakujem a nevies mi poradit ako sa to zauctuje v JU ??? ja toto mam praveze v JU nemam rada toto uctovnictvo vela veci sa da lahsie urobit v PU ako v JU
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať