Zavrieť

Porady

Účtovanie cla a dph

Potrebovala by som poradiť s vecou s ktorou som sa ešte nestretla. Z USA sme si dali zaslať digitálnu grafickú kartu do PC. Faktúra za ňu bola uhradená z banky, takže záväzok voči dodávateľovi je vyrovnaný. Ako je to však s clom a dph? Mám rozhodnutie o colnom konaní kde je výpočet jednotlivých položiek, ktoré šéfka na colnici vyplatila v hotovosti. Ide mi o to ako zaúčtovať jednotlivé položky, aby som si mohla odpočítať dph.
Colná hodnota je 4895,- clo vyrátali na 181,- DPH na 965,-(zo základu 5076).Neviem síce odkial prišli na tie sumy ale nevadí
Teraz ide o to kde a akú sumu mám zaúčtovať v PÚ.
Použijem účty ako 379,343, 321,221 alebo nejaký podsúvahový na predpis
No neviem, nikdy som sa s tým nestretla a na porade som presne rozpísané účty nenašla.
Ďakujem pekne za skorú odpoveď.
Enie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    5xx, 042/379 - podľa toho, aká je hodnota karty a ako sa rozhodnej o nej účtovať, či priamo do nákladov alebo ako TZ počítača : hodnota cla

    343/379 hodnota DPH, ktorú si v DP uplatníš

    martina

    Enie je offline (nepripojený) Enie

    Enie
    No ale zahraničnú faktúru mám klasika zaúčtovanú na 501/321 v sume cca 6000,- (cca 200,- USD)
    Úhradu faktúry mám 321/221
    Mňa ale zaujíma ako zaúčtujem výdavok 1146,- na colnici ktorý tvorí 181,- clo a 965,- dph vypočítané zo základu 5076,-

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    ZD 5076,- nech ťa netrápi, colnica má svoj kurz.
    501/379 181,-
    343/379 965,-

    úhrada : 379/2xx

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Prosím o pomoc pri zaúčtovaní cla a dph v jednoduchom účtovníctve v programe Alfa. CLO je 160,25 EUR a DPH 299,49. Ďakujem

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    prosím prosím poradte mi...určite to je jednoduchá vec pre niekoho......
    Prosím o pomoc pri zaúčtovaní cla a dph v jednoduchom účtovníctve v programe Alfa. CLO je 160,25 EUR a DPH 299,49. Ďakujem

    Účtovanie cla a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.