Zavrieť

Porady

Nadobudnutie NIE noveho dopravneho prostriedku

Vie mi prosim niekto poradit, ked si slovensky obcan kupil osobny automobil od belgickeho obcana: najazdenych 2800 km a 8 mesiacov bol uz uzivany, t.j. podmienky na posudenie noveho doprav. prostriedku z aspektu DPH NIE su splnene. ako sa v tomto pripade zdani tento os. automobil resp. kto ma povinnost ho zdanit?dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Delacka Pozri príspevok
    Vie mi prosim niekto poradit, ked si slovensky obcan kupil osobny automobil od belgickeho obcana: najazdenych 2800 km a 8 mesiacov bol uz uzivany, t.j. podmienky na posudenie noveho doprav. prostriedku z aspektu DPH NIE su splnene. ako sa v tomto pripade zdani tento os. automobil resp. kto ma povinnost ho zdanit?dakujem!
    AK nejde o NOVÉ MV, daň odviedol Belgičan, ktorý belgickému občanovi auto predal. Náš občan neodvádza DPH.Ale podľa popisu ide o NOVÉ MV - pozri nasledujúci príspevok.
    Naposledy upravil Rozalka : 25.11.07 at 18:30 Dôvod: preškrtnutie prvej vety, aby nemýlila

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    upozorňujem na znenie

    §11 (12) Novým dopravným prostriedkom na účely tohto zákona je
    a) pozemné motorové vozidlo podľa odseku 11 písm. a), ak nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo v čase jeho dodania neuplynulo šesť mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky

    kedže ide o spojku alebo, IDE podľa mňa o NOVE motorové vozidlo a dodaňuješ ty.
    Naposledy upravil KEJKA : 25.11.07 at 18:34

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    KEJKA Pozri príspevok
    upozorňujem na znenie

    §11 (12) Novým dopravným prostriedkom na účely tohto zákona je
    a) pozemné motorové vozidlo podľa odseku 11 písm. a), ak nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo v čase jeho dodania neuplynulo šesť mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky

    kedže ide o spojku alebo, IDE podľa o NOVE motorové vozidlo a dodaňuješ ty.
    Dávam ti zaslúžene bod, poriadne som si to asi neprečítala (blbla mi Porada - ale to nie je dôvod na výhovorku)

    Prečo to ocenenie nevidno? druhýkrát už mi nedovolil pridať, vraj musím aj iného oceniť, tak prečo nevidno?
    Naposledy upravil Rozalka : 25.11.07 at 19:33

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ďakujem za ocenenie, ja som chcela odpovedať, ale Porada blbla aj mne....žeby sme Richarda prechválili?

    Nadobudnutie NIE noveho dopravneho prostriedku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.