Zavrieť

Porady

Torta so želatínou

Vedel by mi niekto poradiť ako mám urobiť želatínu na tortu,ktorú mám v tortovom okrúhlom plechu tak,aby keď plech roztvorím tá želatína pekne držala ? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Kúp si tortové želé od Dr. Oetkera. To bežne dávam na koláče, či na ovocné torty v okrúhlom plechu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ja robím želatínku zo zlatého klasu - dám šťavu z kompótu dolejem vodou, ak nemám dám vodu a sirup , rozmiešaný zlatý klas a cukor.
    Želatína nie je celkom priesvitná, ale je chuťovo výborná - pudingová a dobre drží.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Ja nechám želatínu Dr. Oetkera stuhnúť v nejakej miske, potom ju nožom nasekám na malé kúsky a navrstvím na tortu. Je to na pohľad pekné a lepšie sa to krája.

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Môžem len súhlasiť s doporučeniami hore na želatinu od DR.Oetker a pokiaľ chcete aby bola naozaj tuhá, tak pridajte trocha menej vod, resp. šťavy než je písané a je to zaručené. Nenalievať však horúcu, ináč Vám rozpustí krém a vmieša sa do želatiny a nie je taká číra. Nech sa Vám podarí prajem.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Recepty na želatínu vhodnú na ovocné zákusky – tieto mám z Porady

    1. Zlatý klas (nie želatínu), šťavu z kompótu, ktorý použiješ na zákusok - urobíš vlastne niečo podobné ako puding s vodou, šťavou a zlatým klasom(samozrejme, že hustejší, aby zmes dobre stuhla).

    2. Zlejem šťavu z kompótu, doplním vodou do 800- 900 ml, rozmiešam 2 Zlaté klasy a uvarím do zhustnutia, podľa potreby pridám cukor. Možno urobiť aj zo šumienky Tang (namiesto kompótovej šťavy). Je krásna červená a chutí sladko-kyslo. ¬

    3. Používam aj Fruttinu. Je to puding(nech Ťa to nemýli, je priesvitný) s príchuťou citrónu(k tomu napr. kivi), čerešne(jahody), marhuľa. Príprava je s vodou alebo s ovocnou šťavou. Používam na zákusok s kyslou smotanou a šľahačkou, na tenko narežem a poukladám ovocie a zalejem Fruttinou.

    4. Robím želatínu tak, že použijem zlatý klas - do hrnca nalejem malinovku dľa ľubovôle napríklad pomarančovú, a do toho vysypem zlatý klas, miešam do ztuhnutia, je to super, alebo do vody pridám šumienku v prášku, alebo práškový nápoj roztopím ho, potom
    pridám zlatý klas a miešam do zhustnutia.

    Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

    Maňuša
    Ďakujem všetkým za recepty,ale asi som sa zle vyjadrila.Chcela som vedieť ako to mám urobiť,ako naliať želatinu do tortovej formy tak,že potom je pekne okrúhla na torte a nie je rozliata po bokoch.Ale aj tak všetkým ďakujem.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Maňuša Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za recepty,ale asi som sa zle vyjadrila.Chcela som vedieť ako to mám urobiť,ako naliať želatinu do tortovej formy tak,že potom je pekne okrúhla na torte a nie je rozliata po bokoch.Ale aj tak všetkým ďakujem.
    ja vždy ešte po zatuhntí torty ozdobím boky, nastrúhanou čokoládou - nechám si trochu krému, alebo šľahačky, aby sa to dobre prilepilo, alebo kokosom-to je najlepšie. A tým zakryjem všetko obtečence

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Robila som už aj tak, že som tortu obložila dlhými cukrárenskými piškotami, na výšku trošku viac ako torta, povrch až po piškoty som zatrela krémom a želatina nestiekla.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Možno by sa to dalo aj naopak. Dať do tortovej formy želatínu, nechať ju ztuhnúť a potom dať krém, piškóty, ovocie... alebo ju ztuhnutú vybrať a potom dať na vrch torty. Cez sviatky to skúsim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.