Zavrieť

Porady

Odvody do zdravomej poisťovne

Dobrý deň ,
Chcel by som Vás poprosiť o radu:
V r. 1996 som prestal podnikať a zamestnal som sa (od 1.11.1996).V r. 2002 my zdravotná poisťovňa aj keď som odvzdával 0-vé Dańové prizanania vyrúbila zaplatiť 26000+ penále.Ihneď som zrušil živnostenský list a odvolal som sa že som predsa nepodnikal. .Čakal som na odvolanie do r.2007 .Neprišlo ale hneď exekúcia a už aj zapaltiť nedoplatok za rok 2002-2004,keď už som nemal ŽL. 7500+ penále.Penále je na mňa strašné! Pomôžte čo stým robiť?
Prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ak ste prestal podnikať, mal ste prerušiť živnosť (ak sa to vtedy dalo) alebo ju rovno vtedy zrušiť. Teraz neviem čo s tým ale asi to bude treba zaplatiť.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Tak ako píše Olgica, trebalo živnosť prerušiť alebo zrušiť a dať na vedomie písomne-doporučene- poisťovńam, že ste prestali podnikať. Ak ste živnosť zrušili aj DÚ ste mali dať na vedomie. Źivn.úrad Vám mal dať o tom potvrdenie./Viem to zo skúsenosti iných/.
    Naposledy upravil MarcelkaT : 28.11.07 at 12:29

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    S výpisom z DP sa v poisťovni vypisoval aj doklad / oznam o platbe na ďalšie obdobie....ten zrejme za tie roky chýba a poisťovňa nemala odkiaľ tušiť, že SZČO nie je povinná poistenie si platiť aj keď minimum.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zašla by som osobne na zdravotnú poisťovňu a skúsila by som sa s nimi dohodnúť. Keďže si bol súčasne zamestnaný, odvody do ZP sa platili zo zamestnania a v prípade, že ste z podnikania nemali príjem, nebola povinnosť odvádzať ZP zo živnosti. Predpokladám, že tak, ako napísala Paula, neodovdzal si na poisťovni potrebné doklady a oni sa Vám teda snažili vyrubiť minimum aj z podnikania. (Zdá sa mi to však dosť čudné - veď poisťovňa musí mať evidenciu aj o odvodoch, ktoré za Vás platil zamestnávateľ) Zašla by som tam teda a dodatočne odovzdala potrebné doklady a zároveň požiadala o vysvetlenie tých odvodov, prípadne požiadala o odpustenie penálov, ak tie odvody poistného boli opodstatnené.

    JForgi je offline (nepripojený) JForgi

    JForgi
    Ďakujem za odpovede.
    Bol som v ZP a v žiadnom príde sa nechce so mnou dohodnúť.Vraj že ich mám dať na súd! Ale s ignoraciou my povedali že súdy sú drahé a mám tomu dať pokoj a zaplatiť.Je my to tiež divné že sa nevedia pozrieť podjedno meno a skontrolovať kto im a ako platí.Penále my odpustia max 50%.Pripadá my to ako úžera VSŽP -počkám si 6-10rokov a potom dám klienta k súdu a exekúcia a teraz si.....plať.
    Skúsim nájsť dobrého právnika.

    Odvody do zdravomej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.